Skocz do zawartości

paczka do usa drogą morską (ekonomiczna)


olciaxd119

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Wysłałam paczkę do narzeczonego 19listopada drogą morską do Californii - dokładniej River Bank, bo na poczcie Pani powiedziała, że teraz nie wysyłają nic drogą lotniczą przez covid. Od 19 listopada nie mam żadnej aktualizacji statusu (ani poczta polska ani USPS), ostatnia to, że paczka wysłana z Pruszcz Gdański. Dzisiaj jest 42 dzień jak paczka idzie - czyli zaczął się 6 tydzień. Proszę o informację, czy ona mogła zaginąć, czy dostanę jakiekolwiek powiadomienie jeśli ona dotrze do USA? a czy w ogóle dostanę potwierdzenie, że została dostarczona do odbiorcy? Zaczynam się martwić, ponieważ nie wiem czy ona w ogóle dotrze i czy chociaż dostanę jakiekolwiek powiadomienie, że jest już w Ameryce, czy po prostu na wysłano z polski tracking się kończy...

Proszę o informację, jeśli ktoś cokolwiek wie na ten temat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Tutaj sobie zobacz:  https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tRef=fullpage&tLc=2&text28777=&tLabels=CP247921311PL%2C&tABt=false

Tracking paczki, której niedawno poszukiwalismy. Wysłane na początku listopada, przed świętami wjechała do USA. Takie czasy, poczta teraz tak pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, olciaxd119 said:

Twój przedmiot przeszedł odprawę celną Stanów Zjednoczonych o godzinie 12:37 w dniu 23 grudnia 2020 r. - Taką dostałam informację! Czy można się spodziewać w takim razie przesyłki na dniach u narzeczonego w domu? :)

Moja paczka szla 15 dni z San Francisco do IL.  Ciezko przewidzieć co sie na chwilę  obecna na poczcie dzieje. Moze dojsc za dzień lub dwa a moze siedziec jeszcze 2 tygodnie gdzies na kupie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pelasia napisał:

Moja paczka szla 15 dni z San Francisco do IL.  Ciezko przewidzieć co sie na chwilę  obecna na poczcie dzieje. Moze dojsc za dzień lub dwa a moze siedziec jeszcze 2 tygodnie gdzies na kupie. 

To co dodałam niestety nie moje tylko wyżej osoby, która też była sprawdzana - już edytowałam. Weszłam w link i miałam czyjąś przesyłkę, nie moją. Moja nie aktualizowana od 19 listopada od pruszcza gdanskiego :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, andyopole napisał:

Tutaj sobie zobacz:  https://tools.usps.com/go/TrackConfirmAction?tRef=fullpage&tLc=2&text28777=&tLabels=CP247921311PL%2C&tABt=false

Tracking paczki, której niedawno poszukiwalismy. Wysłane na początku listopada, przed świętami wjechała do USA. Takie czasy, poczta teraz tak pracuje.

Z tego co widzę, paczka niby dostarczona na pocztę 5 listopada ale wysłana z warszawy dopiero 14 listopada, a dotarła 5 dni temu... może jest nadzieja na moją jeśli wysłana 5 dni później 19 listopada... może już za niedługo..

tylko moja z pruszcza a kogos z warszawy... nie wiem czy to ma jakies znaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczka podana w linku wychodziła z Warszawy, więc raczej była to paczka lotnicza. Czyli lotnicza idzie od listopada. Dla paczek morskich do USA poczta polska szacunkowy czas dostawy podaje na 5-7 tygodni, także Twoja paczka nawet tego deadline'u nie przekroczyła. Dodaj sobie do tego covid, okres świąteczny w USA, który jest sporym obciążeniem dla poczty. 

Już piszę to któryś raz w tym miesiącu - moja morska paczka wysłana w lipcu dalej w statusie ostatnio widziana w Pruszczu. Obyś miała więcej szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, olciaxd119 napisał:

tylko moja z pruszcza a kogos z warszawy... nie wiem czy to ma jakies znaczenie

Żadnego, swoje będzie musiała odleżeć w WAWie na kupie w jakimś hangarze. :D

W firmie w tej chwili żadnych przesyłek zagranicznych nie powierzamy poczcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mola napisał:

Paczka podana w linku wychodziła z Warszawy, więc raczej była to paczka lotnicza. Czyli lotnicza idzie od listopada. Dla paczek morskich do USA poczta polska szacunkowy czas dostawy podaje na 5-7 tygodni, także Twoja paczka nawet tego deadline'u nie przekroczyła. Dodaj sobie do tego covid, okres świąteczny w USA, który jest sporym obciążeniem dla poczty. 

Już piszę to któryś raz w tym miesiącu - moja morska paczka wysłana w lipcu dalej w statusie ostatnio widziana w Pruszczu. Obyś miała więcej szczęścia.

Moja paczka już przekroczyła, idzie 6 tydzień...

Matko, nie wierze, że od lipca jeszcze nie dostałaś.... próbowałaś się kontaktować z pocztą naszą polską albo z USPS?

Ktoś ostatnio pisał mi, że wysłane drogą morską książki do San Francisco doszły niecałe 8tygodni, więc prawie 2 miesiące. Dlatego mam jeszcze nadzieję, ale Ty mnie trochę zmartwiłaś.

Aha i słyszałam, że jak wychodzą z warszawy to też statkiem, bo jak lecą samolotem to są aktualizacje statusu gdzie i w jakim kraju się znajduję, a tutaj nie było żadnej aktualizacji oprócz wysłanego z Polski i dostarczonego do Usa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...