Skocz do zawartości

I-130, F2A


ChR1s

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry. W Lutym 17 2020 otrzymaliśmy formę I-797c - Notice of Action. Po tym nie otrzymaliśmy żadnych innych informacji. I teraz pytanie czy powinniśmy coś teraz zrobić czy poprostu czekać, a jeśli tak to czy da się jakoś skrócić czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ChR1s napisał:

Wlasnie jest to w CSC. A jest mozliwosc przyspieszenia czasu oczekiwania?

Od zarania dziejów różni szarlatani próbowali a to czas przyspieszyć a to zwolnić, nie słyszałem żeby ktoremuś się udało. Za komuny w Polsce często natomiast udawało się czas skrócić. Trzeba było się albo gdzieś  zapisać albo gdzieś dobrze posmarować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ChR1s napisał:

Wlasnie jest to w CSC. A jest mozliwosc przyspieszenia czasu oczekiwania?

Czarów niestety tu nie ma i przyspieszyć się nie da, tym bardziej na etapie akceptacji I-130.

Musisz sprawdzić w biuletynie wizowym, kiedy kategoria będzie mieć dostępne wizy, chyba że wciąż jest "current" - była całkiem długo, aktualnie nie patrzyłam. Od tego czasu mniej więcej możesz liczyć czas procesowania.

Czas procesowania sprawdzasz na stronie USCIS. I tutaj wszystko zależy od Service center. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, że CSC to California? Zwykle tam trafiają wnioski od rezydentów i niestety nie mam dobrych wieści - mają najdłuższy czas procesowania ze wszystkich (prawdopodobnie ze względu na ilość spraw), i czas ten wydłużył się od 2018 roku co najmniej o 6miesięcy (jak my składaliśmy to było 15-19 miesięcy bodajże).

Mniej więcej patrz jakie daty przetwarzaj w twojej kategorii. Powinniście dostać kolejne powiadomienie o statusie  najpóźniej kilka tygodni po tym, jak centrum osiągnie datę po waszej priority date (akceptacja wniosku bądź poproszą was o dodatkowe dowody). Później sprawa trafia do NVC (DS260 + dokumenty) i tam też jest trochę czekania, ale czasy są zdecydowanie krótsze - średnio 2-3 miesiące od wysłania dokumentów do otrzymania odpowiedzi. Jak wszystko z papierami jest OK to macie zielone światło i czekacie na termin z ambasady. Jak nie - poprawiacie i kolejne 2-3 miesiące czekania.

Od siebie dodam, że całkowity czas procesowania to ok. 2-3 lata i wierz mi, że to są prawdziwe dane. Ja mam datę luty 2018 i czekam aktualnie na interview w ambasadzie. Nie chcę zniechęcać, ale przed wami dłuuuuga droga i jeszcze sobie poczekacie.

My mieliśmy pierwszą odpowiedź do wniosku we wrześniu 2019r (RFE - musieliśmy dosłać tłumaczenie aktu małżeństwa, bo nie przyjmowali druku międzynarodowego), finalnie zaakceptowany został w grudniu 2019. Teraz Corona wydłużyła kolejki - ludzie którzy mieli zaakceptowane dokumenty rok temu (czyli juz etap NVC i DS260) powoli mają umawiane terminy w ambasadzie 

 

PS. Sprawdź temat sponsorowania rodzinnego na forum, tam jest sporo informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...