Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.02.2022 o 13:33, Xarthisius napisał:

Nie. Cutoff 10k to byl na styczen. Teraz jest 13k. On generalnie rosnie z czasem.

Będą.

Jeśli Cutoff 10k to był na styczeń. Teraz na luty jest 13k.  Ja mam nr 11*** i  w tej chwili status at NVC i cisza w moim przypadku. To ja  już całkiem nic nie rozumiem i  pogubiłem się w tym wszystkim. W takim razie kolej na mój nr już minął? Czy powinienem gdzieś napisać i to wyjaśnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.02.2022 o 13:52, Jacek87 napisał:

Hejko. Ponieważ kwestie ślubowe trochę mi się poprzesuwały i z przyczyn różnych będę brał ślub dopiero za 2 tygodnie. Jak się to już stanie to muszę otworzyć DS-260, a mam już termin w ambasadzie.
W DS-260 będę dodawał żonę. Muszę wobec tego napisać maila bezpośrednio do ambasady z prośbą o otwarcie DS. Czy takiego maila piszę w języku polskim czy może angielskim?

Czy w jakiś sposób (oprócz dodania żony w DS i wypełnienia jej DS) muszę poinformować ich, że na spotkanie przyjdę wraz z żoną (nie jestem pewien, bo w momencie gdy wysyłali mi info o terminie interview nie miałem żony).

 

Dzięki za odp.

 

Hej Jacek, ja się wypowiem, bo miałam podobny przypadek. Wiza co prawda F2A (sponsorowanie rodzinne) i dodawałam nowonarodzone dziecko, ale procedura jest ta sama w przypadku dodawania członka rodziny, kiedy case jest w ambasadzie (jak sprawa jest np. na etapie NVC/KCC, to wówczas wygląda podobnie, ale wtedy piszesz do właściwej jednostki z informacją)

- Maila możesz napisać po angielsku/polsku (ja pisałam po angielsku), jako że to konsulat odpowiada na twoje zapytanie, pisałam w obydwu językach i nigdy nie było problemu.

- Musisz napisać do nich pytanie/informację przez portal USTRAVELDOCS (zapytanie o udzielenie informacji zwrotnej na swoim profilu). Ja, kiedy zapytałam jak przebiega procedura, dostałam informację, żeby wysłać im aktu urodzenia syna + numer jego paszportu, w ciągu dwóch dni od maila synek był dodany w systemie CAEC jako "accompany", także bez problemu mogliśmy wypełnić jego DS260 + pójść na badania lekarskie.

Treść maila z ambasady jak poniżej:

In order to add your new-born to the case we need your child's birth certificate and passport numer sent to us. Please send it at your earliest convenience as only then will we be able to add the child and you will then have to fill in DS-260 form for the baby."

- Jak nie odpowiadają na maila w ciągu 1-2 dni, to dzwonić na infolinie, wówczas przekażą maila bezpośrednio do działu (tak było w moim przypadku za pierwszym razem).

- Pisz maila jak najwcześniej, tak żebyś miał podkładkę, w razie gdybyś musiał przesunąć termin. Nie wiem jak zapatrują się na sprawy paszportowe, także tu może dojść konieczność wyrobienia żoninego nowego paszportu, jak zmieniła nazwisko - dopytaj! W razie czego aktualnie wolne terminy w ambasadzie są bodajże na kwiecień

- Żona potrzebuje te same dokumenty co to: Odpis zupełny aktu urodzenia, zaświadczenie o niekaralności, paszport, zdjęcie, badania lekarskie (!)

- Na spotkanie przychodzą wszystkie osoby, które mają dostać wizę, wyjątek stanowią tu bodajże malutkie dzieci, ale nie wiem do jakiego wieku. Także jak zona jest częścią sprawy to musi się stawić na rozmowę w ambasadzie.

PS. Ja swojego DS-260 nie otwierałam/poprawiałam i nie było żadnego problemu, a wizę dostałam. 

 

Mam nadzieję, że pomogłam ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Iskierka napisał:

Hej Jacek, ja się wypowiem, bo miałam podobny przypadek.

 

Dziękuję!
Ja wysłałem e-maila do ambasady po angielsku z informacją o zamiarze wzięcia ślubu. W związku z tym, że na badania musimy iść we dwoje, to przeniosłem termin badań na 2.03, czyli dzień po interview. O tym, że podczas interview jeszcze nie będę miał badań też poinformowałem ich w mailu. Nie robiłem tego przez USTRAVELDOCS. Jeśli do czasu ślubu nie odpiszą mi na e-mail, to wtedy już po ślubie oprócz tego, że napiszę wiadomość to jeszcze wyślę to przez USTRAVELDOCS. Żona nie zmienia nazwiska, zastanawialiśmy się nad tym, ale ostatecznie zdecydowaliśmy, że zostajemy przy swoich, między innymi właśnie ze względu na dokumenty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2022 o 20:19, Amigo napisał:

ok. dzięki

Czy ktoś z Was wie dlaczego tak się dzieje ? jak sprawdzam status wizy otrzymuje taki komunikat.

Sprawdzanie statusu wizy

Witam! Na tej stronie możesz sprawdzić status swojego wniosku wizowego do USA.

 

Wprowadzony kod nie zgadza się z kodem wyświetlanym na stronie.

 

Rodzaj wniosku wizowego
 WIZA IMIGRACYJNA (IV) WIZA NIEIMIGRACYJNA (NIV) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Amigo napisał:

Czy ktoś z Was wie dlaczego tak się dzieje ? jak sprawdzam status wizy otrzymuje taki komunikat.

Sprawdzanie statusu wizy

Witam! Na tej stronie możesz sprawdzić status swojego wniosku wizowego do USA.

 

Wprowadzony kod nie zgadza się z kodem wyświetlanym na stronie.

 

Rodzaj wniosku wizowego
 WIZA IMIGRACYJNA (IV) WIZA NIEIMIGRACYJNA (NIV) 

Sprawdzam swój status i u nas dzieje się to samo ogólnie maja chyba problem ze stronka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...