Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ja w jednej książeczce mam Engerix B szczepienie, jest to na wzw b. A w takiej totalnie starej książeczce mam na krztusiec, błonice, tężec, polio, odrę, grypę, gruźlicę. Do tego w przechorowanych chorobach w tej książeczce mam: ospa wietrzna, różyczka, płonica oraz mononukleaza zakaźna. Tak więc wszystko dam znać jak do tego podeszli już po badaniach.

Jeśli chodzi o żonę to nie ma żadnej książeczki bo została gdzieś zapodziana w domu rodzinnym, ale rozumiem, że jeśli miała te szczepienia i przyjmie je jeszcze raz to nic nie szkodzi?
 
 

Te szczepienia z dzieciństwa tracą ważność taką informację dostałam od pielęgniarki, która szczepi.
Czekam na wieści od Ciebie jak to wyglada w praktyce. Napisz jutro jak poszło.
Powodzenia


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia jak robiłem szczepienia na GC. Ta na tężec, błonnicę i krztusiec - szczepionka jest ważna 10 lat. Świnka, odra, różyczka (o ile brałeś) nie traci ważności. Grypa traci "ważność" po roku - więc że w dzieciństwie dostawałeś szczepienie na grypę nie ma znaczenia żadnego. WZW-B powinno być ważne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia jak robiłem szczepienia na GC. Ta na tężec, błonnicę i krztusiec - szczepionka jest ważna 10 lat. Świnka, odra, różyczka (o ile brałeś) nie traci ważności. Grypa traci "ważność" po roku - więc że w dzieciństwie dostawałeś szczepienie na grypę nie ma znaczenia żadnego. WZW-B powinno być ważne.

Dokładnie tak jak napisałeś usłyszałam, przeprszam, źle sformułowałam zdanie
Mmr (różyczka Odra świńska) kiedyś nie był podawany
Tężec traci ważność po 10 latach, ale musi być z błonicą lub błonicą i krztuścem
Ospa na oświadczenie czy się przechorowało jak nie to szczepią
No i covid
Na grypę nie wiem do kiedy trzeba się szczepić ( bo to tylko w okresie jesienno-zimowym)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xaritharius czy musimy tłumaczyć u tłumacza przysięgłego zaświadczenie o niekaralności ? 
(to jest traktowane jako wyrok sądowy?)

Czy nie ma konieczności tego robić i wszystkie dokumenty jakiś składamy mogą być w języku polskim ?

Edytowane przez SZAKALL
Błąd w zdaniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...