Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Xarthisius napisał:

Dlatego napisalem, ze ma nie byc starsze niz 6 miesiecy I nie mozesz wygladac inaczej niz na nim, ale na pewno osoba o ktorej piszesz nie dostala perm refusal za to ze przyszla na interview ze starym zdjeciem. Mogl dostac za to, ze w zgloszeniu uzyl starego zdjecia, np. Tego samego ktorego n lat wczesniej uzyl do wizy B...

wlasnie on tam nie daje tak duzo szczegolow, no i tez nie byl aktywny w komentarzach, no ale tylko taki przyklad chcialam wrzucic zeby na te zdjecia uwazac, bo po co komu wiecej nerwow 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, 9kk said:

  A to nie jest tak że jak użyje się starego zdjęcia np. użytego w zgłoszeniu do loterii 2021 i potem w zgłoszeniu w 2022 to system od razu to wtedy wykrywa i takie zgłoszenie odrzuca?

W teorii. Anegdotyczne przesłanki wskazują jednak, że to się nie dzieje. Nie zdziwilbym sie rowniez, gdyby to zadanie przeroslo osoby projektujace ten system i zwykly `touch image.jpg` pozwalal to obejsc...

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Wiwo said:

Hejka, chcialbym napisać do NVC ale nie wiem, gdzie mogę znaleźć te numery NVC case number lub USCIS Receipt number? Ktoś wie gdzie je znajdę i czy odpowiedzą mi na jakim etapie jest moja sprawa, bo cały czas mam at NVC.

Nie masz co pisać do NVC, bo NVC nie zajmuje się sprawami loteryjnymi. Jeżeli chcesz możesz się skontaktować z KCC. Jak powinnien wygladać mail masz tu:
https://forum.usa.info.pl/topic/31855-dv-2022-wątek-dla-osób-które-wygrały-gc-i-mają-pytania/?do=findComment&comment=315588 Tylko zmień subject na coś w stylu "2022EU... case status inquiry"

Wszystko masz napisane na stronie gdzie powiadomili Cie o tym, że zostałeś wylosowany (ESC). W szczególności:

Quote

If you need to contact the Kentucky Consular Center (KCC) about your case, you may write to KCCDV@state.gov (mailto:KCCDV@state.gov). When writing to KCC,
you must always include your name and case number as they appear below. You must also include your complete date of birth as stated on your original
entry. You may call the Kentucky Consular Center at (+1) 606-526-7500 between 7:30am and 4:00pm EST.

 

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRAK książeczki zdrowia / karty szczepień. Niestety byłam w przychodni rodzinnej i karta szczepień została mi wydana "niby" po 18 raku życia. Nie pamietam takie sytuacji i nie mam w domu karty szczepień... Co w takie sytuacji najlepiej zrobić?

 Miał ktoś podobny problem z ksiażeczką zdrowia/ kartą szczepień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Claudia24 napisał:

BRAK książeczki zdrowia / karty szczepień. Niestety byłam w przychodni rodzinnej i karta szczepień została mi wydana "niby" po 18 raku życia. Nie pamietam takie sytuacji i nie mam w domu karty szczepień... Co w takie sytuacji najlepiej zrobić?

 Miał ktoś podobny problem z ksiażeczką zdrowia/ kartą szczepień?

Dodam, że Wszystkie szczepienia za dzieciaka miałam robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że Wszystkie szczepienia za dzieciaka miałam robione.

Ostatnio rozmawiałem z rodzicami na ten temat i twierdzili, że takiej książeczki zdrowia ze szczepieniami nigdy nie miałem (rocznik 92). Po skończeniu liceum dostałem plik ze wszystkimi bilansami z lat szkolnych i szczepienia też jakieś tam są wypisane (ale AFAIR zwykłym długopisem, bez naklejek czy pieczątek).
Taka karta szczepień jeśli była w przychodni to raczej na użytek wewnętrzny. Może da się ja odzyskać ale po 10 latach mogli zniszczyć dokumenty, wiec może być ciężko. Pozostaje się zaszczepić jeszcze raz, co i tak jest wskazane, np. takie szczepienie błonic/tężec/krztusiec i tak powinno się powtarzać co 10 lat.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...