Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie się dodzwoniłam do Krakowa do iMedu pod nr 12 376 31 31  i odwołałam nasze wizyty z 25.08 i pobranie krwi na 12.08 to może w jakikolwiek sposób Wam to pomoże. Trzymam kciuki! 
 

Warszawa ma faktycznie więcej terminów i badania się odbywają 1 dnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Xarthisius napisał:

A jakiś kontekst? Bo nawet nie wiem co masz na myśli pisząc "świadczenie imigracyjne"?

Zapytałam ogólnie, nic nie mając na myśli. Kiedyś spotkałam się w sieci z takim stwierdzeniem i nie mogłam znaleźć większej ilości informacji. 
 

Jedyne co wyszukałam to jakieś federalne programy m. in. food stamps no ale to już dla osób w naprawdę złej sytuacji finansowej. 

https://polonia.net/niezbednik-imigranta/zycie-w-usa/federalne-programy-swiadczen/ 

Może jest np. Jakieś zwolnienie podatkowe dla nowych rezydentów lub jakieś darmowe kursy doszkalające w których można wziąć udział na podstawie GC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, WiktorB napisał:

sierpień nie mają jeszcze ustawionych terminów

Tak jest, bo oni otwierają grafik na kolejny miesiąc pod koniec poprzedniego lub na początku danego miesiąca więc najlepiej kontaktować się pod koniec lipca i czekać spokojnie, napewno zapiszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, katarzyna_gawor said:

Zapytałam ogólnie, nic nie mając na myśli. Kiedyś spotkałam się w sieci z takim stwierdzeniem i nie mogłam znaleźć większej ilości informacji. 
 

Jedyne co wyszukałam to jakieś federalne programy m. in. food stamps no ale to już dla osób w naprawdę złej sytuacji finansowej. 

https://polonia.net/niezbednik-imigranta/zycie-w-usa/federalne-programy-swiadczen/ 

Może jest np. Jakieś zwolnienie podatkowe dla nowych rezydentów lub jakieś darmowe kursy doszkalające w których można wziąć udział na podstawie GC

 

LOL, nie. Jezeli juz to nowi imigranci maja mniejszy dostep do programow socjalnych niz obywatele / dlugotrwali rezydenci. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, katarzyna_gawor napisał:

Zapytałam ogólnie, nic nie mając na myśli. Kiedyś spotkałam się w sieci z takim stwierdzeniem i nie mogłam znaleźć większej ilości informacji. 
 

Jedyne co wyszukałam to jakieś federalne programy m. in. food stamps no ale to już dla osób w naprawdę złej sytuacji finansowej. 

https://polonia.net/niezbednik-imigranta/zycie-w-usa/federalne-programy-swiadczen/ 

Może jest np. Jakieś zwolnienie podatkowe dla nowych rezydentów lub jakieś darmowe kursy doszkalające w których można wziąć udział na podstawie GC

 

Niech ktoś potwierdzi ale to jest tak że decydując się za GC i na wyjazd trzeba udowodnić ( jeżeli konsul zapyta, mnie nie pytał) że ma się wystarczającą ilość pieniędzy aby przetrwać na początku aż się nie znajdzie pracy.

Też mi się wydaje że słaba sytuacja finansowa będzie postawą do odmowy przyznania wizy, i chodzi o to żeby właśnie nie korzystać z wszelkich świadczeń.

Ja jedynie słyszałam o darmowych kursach językowych dla nowych imigrantów 

 

Zresztą to państwo raczej ze świadczeń nie słynie(też patrząc jak wygląda sytuacja wielu obywateli tam) To nie Skandynawia 

Edytowane przez 9kk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, WiktorB napisał:

W środę (przed Bożym Ciałem) udało mi się złapać doktora z Warszawy - powiedział mi, że na sierpień nie mają jeszcze ustawionych terminów i nie trzeba się obawiać braku miejsc. Poprosił, żeby wysłać maila z podstawowymi informacjami i w przyszłym tygodniu się odezwą.

Dodzwoniłem się do lekarza w Warszawie, i potwierdzam, mówił, żeby wysłać maila i tylko tak rejestrują. A odpisują w ciągu kilku dni.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 9kk napisał:

decydując się za GC i na wyjazd trzeba udowodnić ( jeżeli konsul zapyta, mnie nie pytał) że ma się wystarczającą ilość pieniędzy aby przetrwać na początku aż się nie znajdzie pracy.

 

Zgadza się, dlatego to mnie dziwi i zastanawia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...