Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, andyopole napisał:

Nie mamy tutaj lekarza na forum ale na chlopski rozum to chyba raczej nie.

Dawke przypominajaca producent zalecal po miesiacu. Nie wiem, moze to Novavax nie dotyczy.

faktycznie masz rację, właśnie przeczytałam że musi być 21 dni odstępu między dawkami.

Bo ogólnie zastanawiam się co zrobić bo pozostało mi się tylko zaszczepić, najkorzystniej szczepionką J&J  bo jedna dawka i nie blokowałabym sobie procesu.

Wolałabym  Novavax ale jest dwudawkowa więc opóźniam sobie wszystko o prawie miesiąc, i teraz się zastanawiam czy to nie ryzykowne, coś czytałam że wizy zarezerwowane są tylko na dany miesiąc, to prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2022 o 20:49, mcpear napisał:

Nie do końca. O reentry permit musisz wystąpić będąc w USA i tam musisz być podczas biometric appointment.

1. Co to w praktyce oznacza? Kiedy robiony jest ten biometric appointment?

2. Czy mogę wystąpić o reentry permit nie posiadając jeszcze plastikowej GC? Tzn przylatuję, występuję o reentry permit i wylatuję, a GC przychodzi na podany adres i tam sobie na mnie czeka?

3. Szczepienie na COVID miałem na początku lipca 2021, czy jeśli będę chciał wylecieć w sierpniu 2022 (ponad rok od szczepienia J&J) to będę musiał szczepić się jeszcze raz?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Jacek87 said:

1. Co to w praktyce oznacza? Kiedy robiony jest ten biometric appointment?

Jak wyslesz (bedac w USA) petycje o reentry to czekasz (w USA) na list z wyznaczona data i adresem gdzie masz pojawic sie na biometrics (odciski palcow i zdjecia). Jak juz to zalatwisz to mozesz wylatywac z USA. Ile sie na to czeka... kwestia tygodnii? 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minutes ago, Jacek87 said:

1. Co to w praktyce oznacza? Kiedy robiony jest ten biometric appointment?

2. Czy mogę wystąpić o reentry permit nie posiadając jeszcze plastikowej GC? Tzn przylatuję, występuję o reentry permit i wylatuję, a GC przychodzi na podany adres i tam sobie na mnie czeka?

3. Szczepienie na COVID miałem na początku lipca 2021, czy jeśli będę chciał wylecieć w sierpniu 2022 (ponad rok od szczepienia J&J) to będę musiał szczepić się jeszcze raz?

1. Jak Roelka napisała

2. Chyba tak. Aczkolwiek wygla∂a to tak: Przylatujesz, występujesz o reentry permit, czekasz na biometrics, robisz biometrics, wylatujesz i odbierasz go poza US

3. Chyba nie. Nie widziałem w przepisach nigdzie, że szczepienia na COVID się deaktualizują (przynajmniej wg prawa imigracyjnego).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Jacek87 said:

1. Co to w praktyce oznacza? Kiedy robiony jest ten biometric appointment?

2. Czy mogę wystąpić o reentry permit nie posiadając jeszcze plastikowej GC? Tzn przylatuję, występuję o reentry permit i wylatuję, a GC przychodzi na podany adres i tam sobie na mnie czeka?

3. Szczepienie na COVID miałem na początku lipca 2021, czy jeśli będę chciał wylecieć w sierpniu 2022 (ponad rok od szczepienia J&J) to będę musiał szczepić się jeszcze raz?

2. Polecam zapoznać się z instrukcją: 

Quote

If you are applying for Reentry Permit You must attach:
(1) A copy of the front and back of your Form I-551; or
(2) If you have not yet received your Form I-551, a copy of the biographic pages of your passport and a copy of the visa page showing your initial admission as a lawful permanent resident, or other evidence that you are a lawful permanent resident; or
(3) A copy of the Form I-797, Notice of Action, approval notice of an application for replacement of your Form I-551 or temporary evidence of lawful permanent resident status.

3. Nie. Jesteś już LPR, wogóle Cie to nie dotyczy.

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Na googlach piszą, że około 6 tygodni. Czyli rozumiem, że jeśli chcę wystąpić o reentry podczas pierwszego wyjazdu, to muszę się nastawić minimum na te 6 tygodni w USA.

A można wystąpić o reentry, wylecieć i wrócić na biometric jak już wyznaczą datę?

Edytowane przez Jacek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Just now, Jacek87 said:

Dzięki.

Na googlach piszą, że około 6 tygodni. Czyli rozumiem, że jeśli chcę wystąpić o reentry podczas pierwszego wyjazdu, to muszę się nastawić minimum na te 6 tygodni w USA.

A można wystąpić o reentry, wylecieć i wrócić na biometric jak już wyznaczą datę?

Nie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Roelka zdecydowanie napisała NIe. Może jest coś czego nie wiem. Ale chyba jednak można. Jak chcesz latać w te i na zad. Czyli przylatujeszm występujesz o reentry, lecisz do Polski, albo gdziekolwiek indziej, oni ci wyznaczają biometric appointment i informują Ciebie listownie. Ktoś w twoim imieniu ten list odbierze i ty na ten appointment przylatujesz. Kto bogatemu zabroni?

Scenariusz chyba jest zgodny ze sztuką

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się osobiście zdecydowanie zgadzam ze zdecydowanym "nie" Roelki :)

Quote

If I file Form I-131 for a reentry permit while I am in the United States, can I submit my biometrics while I am outside the United States?
No. When you file your Form I-131 to obtain a reentry permit, USCIS will notify you when to appear at a designated Application Support Center (ASC) to obtain your biometrics. You must provide your biometrics at the ASC while you are in the United States. If you leave the United States before you provide your biometrics, USCIS may deny your application. 

May oczywiście znaczy, że nie musi, ale głupotą byłoby ryzykować.

@Jacek87 again, zadajesz pytania, które są explicite wyjaśnione w instrukcji. Przeczytaj instrukcje...:

  1. https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/guides/B5en.pdf
  2. https://www.uscis.gov/sites/default/files/document/forms/i-131instr.pdf
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...