Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.08.2022 o 07:09, andyopole napisał:

Moja koleżanka z pracy ma autystyczne dziecko. Gdy skończyło ono 18 lat wszystko było STOP. Pomoc miasta w zatrudnieniu opiekunki aby mama mogła choć na parę godzin wyrwać się do pracy, bezpłatna opieka lekarska, leki. Naprawdę musiała brać adwokata. 

edit: trzeci świat. 

W Polsce takich luksusów nie chcą dawać nawet przed 18 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

jutro wylatujemy, niby wszystko ogarnięte i dopięte na ostatni guzik, ale jednak jakiś stres jest, że się o czymś zapomniało. Immigrant Fee opłacone, wyczytałem, że SSN jeśli było zaznaczane, że się chce wyrobić w DS-260, to już nigdzie się nie trzeba zgłaszać, podobnie GC przyślą również z automatu. W momencie gdy te dokumenty przyjdą na podany adres, nie będzie nas w tamtym miejscu, czy to nie problem i znajomi, którzy tam będą mogą to odebrać? Czy działa to jak w PL polecony do rąk własnych?

Żadnych z tego co widziałem PCR przed wylotem i po lądowaniu robić nie trzeba.

Żółte koperty bierzemy ze sobą na pokład i na lotnisku ktoś nas gdzieś wyłapie i będzie wiedział, że mamy dla niego żółte koperty i je odbierze?

Czy jest coś jeszcze co musimy wiedzieć?

Po przejściu wszystkich procedur opiszę na forum jak to wyglądało.

 

Pozdrowionka!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jacek87 napisał:

W momencie gdy te dokumenty przyjdą na podany adres, nie będzie nas w tamtym miejscu, czy to nie problem i znajomi, którzy tam będą mogą to odebrać? Czy działa to jak w PL polecony do rąk własnych?

Przyleciałem w maju do NYC, karta była wysłana do innego stanu do znajomej i nie było problemu. Z tego co wiem wrzucają tylko do skrzynki taki list. 

Co do kopert, lądowałem na JFK wysłali mnie do bramek dla nieobywateli i nierezydentów. Tam przy rozmowie, urzędnik zabrał kopertę. 

SNN przyszedł po 2 tyg. A karta po niecałym  miesiącu od opłacenia.
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...