Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, micham napisał:

Co do kopert, lądowałem na JFK wysłali mnie do bramek dla nieobywateli i nierezydentów. Tam przy rozmowie, urzędnik zabrał kopertę. 

SNN przyszedł po 2 tyg. A karta po niecałym  miesiącu od opłacenia.
 

u mnie jak poltora roku temu ladowałam na newark wyglądało tak samo, karta przyszła po 2 tygodniach a GC po miesiacu i była wrzucona do skrzynki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, niezamaco said:

Czy ma znaczenie (jeśli chodzi o rozliczenie podatku) czy wyjedzie się na aktywację GC w grudniu czy styczniu? Czy rozlicza się cały bieżący rok, czy tylko od przychody momentu aktywacji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ma znaczenie. Rozlicza się cały rok. Więc najlepiej wyjechać w styczniu i nie mieć już dochodów w Polsce w roku 2023. Wtedy za rok 2022 rozliczasz się w Polsce a za rok 2023 już tylko w USA

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niezamaco napisał:

Czy ma znaczenie (jeśli chodzi o rozliczenie podatku) czy wyjedzie się na aktywację GC w grudniu czy styczniu? Czy rozlicza się cały bieżący rok, czy tylko od przychody momentu aktywacji?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jestem w podobnej sytuacji, z ta roznica ze moj deadline to (tylko) koniec roku. Bede aktywowal karte jakos wkrotce ale dochod (niestety) musze generowac do konca roku w PL. Z tego co sie zorientowałem to jest $120k - jakby wolne od podatku. I w swoim przypadku zakladam, ze za 2022 zaplace podatek tylko za to co powyzej tego limitu..

Edytowane przez danielwro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Jacek87 napisał:

NYC, norsairem z Berlina

Jeśli można spytać to dalej lecicie tylko na określony czas i w celu wyrobienia reentry permit?

Jeżeli tak, to czy po jej uzyskaniu możesz napisać jak wyglądała ta cała procedura, w jakim okresie czasu udało wam się to załatwić, czy były jakieś komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Claudia24 said:

 hej, przez jaką stronę dodać się do sprawy wizowej mojego męża. Z ambasady napisali jak wysłaliśmy akt małżeństwa, że zostałam dodana i moje nazwisko widnieje we wniosku. Powinniśmy wypełnić wniosek DS-260 przez zalogowanie sie na stronie ceac.state.gov ? dobrze myślę?

Yup. Zalogujcie sie do CEAC w miejscu gdzie wypelniacie DS-260. Jezeli ambasada odblokowala wniosek, to bedzie tam guzik  pozwalajacy dodac derivative.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Claudia24 napisał:

 hej, przez jaką stronę dodać się do sprawy wizowej mojego męża. Z ambasady napisali jak wysłaliśmy akt małżeństwa, że zostałam dodana i moje nazwisko widnieje we wniosku. Powinniśmy wypełnić wniosek DS-260 przez zalogowanie sie na stronie ceac.state.gov ? dobrze myślę?

tak, zalogowaliśmy się i widnieje moje nazwisko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...