Skocz do zawartości

DV 2022 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Skłądasz wniosek i-131 (to jest wniosek o reentry permit). W ramach procesowania wniosku zostajesz zaproszony na "biometrics" - pewnie kilka tygodni, ale decyzja czy reentry permit zostanie przyznana trwa obecnie w 80% przypadków 13 miesięcy, tylko 20% przypadków trwa dłużej. Decyzja czy przyznać ci reentry permit choć wydaje się obligatoryjna takową nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Xarthisius said:

To mialas troche szczescia. Jak zdawalem w TX to 1/3 pytan dotyczyla albo wysokosci kar za rozne przewinienia albo drogi hamowania w yardach z mph... To ostatnie to moze bym jeszcze dal rade przeliczyc bez zakuwania na blache, ale te pierwsze to niestety byly 2 tabelki ktore trzeba bylo pamietac.

Tak. W CA jest masa pytań typu na ile stóp przed skrzyżowaniem nalezy włączyć kierunkowskaz, ile stóp przed skrzyżowaniem nie wolno parkować, na ile stóp przed skrzyżowaniem można przeciąć pas drogi dla rowerów jak się skręca, od jakiej sumy szkód jest obowiązkowe wołanie policji przy stłuczce, od jakiej sumy szkód jest obowiązkowe informowanie DMV, ile dni po sprzedaży auta masz obowiązek poinformować DMV - to są pytania na które "z marszu nie dasz rady".

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, mcpear napisał:

Skłądasz wniosek i-131 (to jest wniosek o reentry permit). W ramach procesowania wniosku zostajesz zaproszony na "biometrics" - pewnie kilka tygodni, ale decyzja czy reentry permit zostanie przyznana trwa obecnie w 80% przypadków 13 miesięcy, tylko 20% przypadków trwa dłużej. Decyzja czy przyznać ci reentry permit choć wydaje się obligatoryjna takową nie jest.

 

Rozumiem, że  po biometrics mogę już wyjechać, ale mam jeszcze pytanie od kiedy liczy się czas reentry permit od momentu złożenie czy od momentu przyznania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, don123 said:

Rozumiem, że  po biometrics mogę już wyjechać, ale mam jeszcze pytanie od kiedy liczy się czas reentry permit od momentu złożenie czy od momentu przyznania?

Od momentu przyznania. A chodziło mi o to, że jeżeli będziesz na kartę czekać ponad rok, to musisz tu przynajmniej jeszcze raz przyjechac na trochę. Także, wkalkuluj to w plany.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

Tak. W CA jest masa pytań typu na ile stóp przed skrzyżowaniem nalezy włączyć kierunkowskaz, ile stóp przed skrzyżowaniem nie wolno parkować, na ile stóp przed skrzyżowaniem można przeciąć pas drogi dla rowerów jak się skręca, od jakiej sumy szkód jest obowiązkowe wołanie policji przy stłuczce, od jakiej sumy szkód jest obowiązkowe informowanie DMV, ile dni po sprzedaży auta masz obowiązek poinformować DMV - to są pytania na które "z marszu nie dasz rady".

mysle ze troche przesadzacie, mozna zrobic az 10 bledow na 50 pytan, naprawde nie jest to az takie ciezkie jak sie wydaje niektorym na tym forum, nawet jezeli sie wylozysz na kilku dotyczacych odlegosci, to i tak mozna podciagnac sie na tych prostych i logicznych, uwazam ze do zrobienia jak najbardziej... ale nie draze tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 10/28/2022 at 9:18 PM, andyopole said:

Welcome to USA! Przynajmniej będziesz miał co wspominać. 

On 10/28/2022 at 9:47 PM, mcpear said:

Witamy. To chyba druga relacja na forum że pojawiło się "secondary" na wjeździe dla nowo przyjeżdżających na wizie imigracyjnie

Dzięki! Fakt, nie słyszałem innych relacji o secondary oprócz jednej. W takich sytuacjach komplikacje nie pomagają, a ja trochę skomplikowanych wyjaśnień miałem, bo: przyleciałem na tydzień do pracy i zatrzymuję się w hotelu, adres jest do znajomych którzy mieszkają tu na stałe, za dwa tygodnie przylatuje z rodziną do innego stanu... ale koniec końców wszystko dało się wytłumaczyć.
Więcej stresy przysporzył mi lot, a raczej lotniska - dawno nie latałem, ale zarówno w KRK jak i we Frankfurcie dział się jakiś cud. W Krakowie parę lat temu dało się (o 6 rano) przyjść pół godziny przed lotem i zdążyć, teraz trwało to ponad godzinę. We Frankfurcie masakra, kolejki kilometrowe do bramek - gdyby nie wpuszczali przodem spieszących się, to w 1.5h nie zdążyłbym.

Za dwa tygodnie mam przesiądę we Frankfurcie 45 minut, teraz nie wiem czy to wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam parę pytań co teraz muszę zrobić. Przewijały mi się jakieś posty, ale nie jest to dla mnie jasne.

  1. Skoro wjechałem do USA i podałem adres do znajomych, zakładam że tam wyślą GC bez względu na późniejsze zmiany adresu?
    1. a. Czy SSN wysyłają również na ten sam adres?
  2. Jeśli pierwszym moim miejscem zamieszkania jest hotel (mimo że tylko na tydzień) to czy powinienem zgodnie z prawdą złożyć AR-11 ze wskazaniem tego hotelu? Jeśli tak, to co podać jako poprzedni adres?
  3. Czy jeśli wracam za dwa tygodnie i będę mieszkał w dwóch różnych AirBnB, to składać te formularze AR-11 za każdym razem? W tedy ostatnim miejscem zamieszkania byłoby ostatnie AirBnB, przed powrotem do PL na < 1 rok.
  4. Czy moja żona (i dzieci) są traktowane osobno w USCIS, czy dla każdego z osobna muszę zakładać konto w USCIS i składać te formularze?

Excuse my ignorance.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...