Skocz do zawartości

Powrot do USA po 12 latach


Niuton101

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

W 2009 roku wrocilem do Polski, po blisko 3 letnim, nielegalnym pobycie ( przesiedzialem wize o ponad 2 lata). Chcialbym wybrac sie do USA tak po prostu na wakacje, odwiedzic stare miejsca. Jak to wyglada teraz, gdy wizy do USA zostaly zniesione ? Czy w moim przypadku i tak powinienem udac sie ambasady, zeby ogarnac jakies formalnosci czy taka wizyta juz jest zbedna i trzeba liczyc na cud i przychylne oko straznika na lotnisku ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zastanawiam sie skad to przekonanie ze "wizy zostaly zniesione". Wizy jak byly tak dalej sa. Jedyna roznica jest taka ze mozna wyleciec z esta na max 90 dni zamiast starac sie o wize B2.

W twoim przypadku esta odpada. Zawsze mozesz starac sie o B2. Czy ja dostaniesz czy nie, to raczej ciezko przewidziec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pelasia napisał:

Hey ludziska, a co jesli chodzi o J1? Mam znajomych gdzie sobie w&t "przedluzyli". Juz minelo prawie 13 lat od ich powrotu do PL. Zalozyli rodzine i chcieli by zabrac dzieci na wycieczke do usa. Ktos cos wie, jak w sytuacji J1? Bo to troche specyficzna wiza. 

Tylko nielegalny pobyt jest taki prozaiczny. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, pelasia said:

Hey ludziska, a co jesli chodzi o J1? Mam znajomych gdzie sobie w&t "przedluzyli". Juz minelo prawie 13 lat od ich powrotu do PL. Zalozyli rodzine i chcieli by zabrac dzieci na wycieczke do usa. Ktos cos wie, jak w sytuacji J1? Bo to troche specyficzna wiza. 

J1 to wiza jak kazda inna, nie ma w niej nic specificznego. 10 letni ban im uplynal, moga sie isc ubiegac o wize B do konsulatu.

Chyba, ze mowiac specyficzna masz na mysli jak jest naliczany unlawful presence, ale po 13 latach nie ma to wiekszego znaczenia w ich wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minutes ago, pelasia said:

Hey ludziska, a co jesli chodzi o J1? Mam znajomych gdzie sobie w&t "przedluzyli". Juz minelo prawie 13 lat od ich powrotu do PL. Zalozyli rodzine i chcieli by zabrac dzieci na wycieczke do usa. Ktos cos wie, jak w sytuacji J1? Bo to troche specyficzna wiza. 

Zalezy pewnie czy sami sobie "przedluzyli" czy wystapili o oficjalne przedluzenie pobytu. :p 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj sami sobie przedluzyli, dlatego bylo w cudzysłowie :DPytam sie, bo wiem, ze teoretycznie bana nie mieli ze wzgledu na j1, ds i te ceregiele i mialam na mysli, ze specyficzna wlasnie ze wzgledu na to. No ale i tak chyba musza wypelnic esta i jak im odrzuci to ambasada. Pytałam z ciekawości, czy ten nielegalny im sie liczy, bo niby wiza sie do bana nie zalicza. I bardziej chodzilo mi o zaznaczenie odpowiedniej odpowiedzi w aplikacji o esta. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...