Jump to content

Rolnik


Farmer

Recommended Posts

Witajcie, poszukuję informacji na temat możliwości wynajęcia lub zakupu farmy, gruntów rolnych pod uprawę w USA . Chciałbym zamieszkać w stanach, jestem rolnikiem i właśnie z rolnictwem wiąże swoją przyszłość. Czy ktoś się orientuje w tym temacie lub do której instytucji mógłbym się zwrócić. 

Pewnie temat bardzo niszowy ale może jednak. Pozdrawiam 

Link to comment
Share on other sites

Na jakiej wizie chcialbys zyc w USA? Bo nie mozna sobie ot tak przyjechac, kupic farme i zyc. Wczytaj sie w realia imigracji przez Polakow. Co do kupienia lub wynajecia farmy - mozliwosci ogromne, bo to ciezki kawalek chleba, i coraz mniej Amerykanow chce sie tym bawic. Jezeli dobrze znasz angielski, jest mase informacji na ten temat w necie, i Google Ci pomoze. Kluczowe kwestie: wiza, pieniadze, gdzie w USA (To duzy kraj. Rolnictwo radykalnie sie rozni od rejonu do rejonu.)

Tu jest przyklad tego, co jest na sprzedaz w stanie Iowa, znany stan wlasnie z rolnictwa
https://www.realtor.com/realestateandhomes-search/Iowa/type-farms-ranches?view=map

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jak wyglądają tutejsze farmy. Akurat mieszkam niemal w centrum, farmy dookoła. Akurat tutejsze są bardzo maleńkie, zorientowane głównie na warzywa, kwiaty, jagody wszelkie. Najmniejsze mają po 150 akrów, 1 acre=0,42 ha. Wielkopowierzchniowych upraw zbóż, ziemniaków (to Idaho ;)) czy kukurydzy nie ma. Największą powierzchnię zajmują chyba hazelnuts, w uprawie których na świecie przoduje Turcja a drugi jest Oregon.

Amerykański farmer raczej rzadko pracuje w polu, od tego ma ludzi. Jest bardziej szefem firmy niz rolnikiem, oczywiscie na rolnictwie musi sie znac. Ale np. do zarzadzania nawozami, środkami ochrony roslin bardzo czesto wynajmuje firmy, które mu ten dział ogarniają. 

Mąż koleżanki ma na południu Oregon potężną farmę hodujaca (tysiace sztuk) bydło. Odziedziczył po rodzicach i "pracuje" tam razem z braćmi. 

Z tego co się orientuje maluśka farma w Oregon kosztuje min. Setki tysięcy $$ a raczej od miliona w górę. 

edit:  tu masz link:

 

https://fayranches.com/ranches-for-sale/pacific-northwest-land-properties-for-sale/oregon-properties/?gclid=Cj0KCQiAy4eNBhCaARIsAFDVtI3DvnKC8hyYYjUnO1s3RHk7KA7tNV-_SJuZKxgbXraOSqrX6tjZ5ZYaAi91EALw_wcB

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...