Jump to content

Wiza L-1B - wskazówki/porady


Recommended Posts

Pod koniec stycznia mam z rodziną rozmowę z Konsulem w Sprawie Wizy L-1B.

Czy mógłby ktoś podzielić się poradami na co mamy się przygotować ?   

Będziemy tam jako cała rodzina z synem 2 letnim, ktoś już był z takim małym brzdącem na rozmowie ?

dzięki za rady. 

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadaj na pytania szczerze, konsulowie czują BS na kilometr :-) Ogólnie powinieneś mieć grubą kopertę z całą papierologią sporządzoną przez prawników wynajętych przez Twoją firmę (lub kogoś w Twojej firmie), powinieneś mniej więcej wiedzieć co tam napisali w uzasadnieniu i "get your story straight" (z resztą powinni pisać do uzasadnienie z Twoją pomocą). Ja miałem sesję Q&A z prawnikami przed rozmową, gdzie radzili jak się zachowywać, ale nic nieoczywistego sobie nie przypominam.
Mnie na rozmowie jakoś bardzo nie maglowali, ale też nie były to dwa pytania jak niektórzy opowiadali, ale ok. 5 minut rozmowy. Niestety już nie pamiętam dokładnych pytań. Pytali chyba co robię w firmie i co będę robił na miejscu, czy byłem już w USA itp.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mnie wypytywali (ale to bylo >10 lat temu) o to co dokladnie robie w firmie i jak wiele jest osob takich jak ja (z tego co pamietam) - zeby zweryfikowac czy to nie jest jakas lipa (w Indiach zdaje sie w tym czasie wysylali ludzi 100-kami na L-1B i H-1B zeby robili jakies low level IT jobs).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja podczas rozmowy na L1 zostałem zapytany jak długo pracuję w obecnej korporacji i czy jestem managerem (przenosiłem się na L1-A) a potem już tylko gdzie planujemy mieszkać i do której klasy w liceum pójda moje starsze dzieci. Rozmowa trwała 2 minuty. Papiery przygotowane przez prawników miały grubość pokaźnego skoroszytu. Moje młodsze dziecko miało wtedy 4 lata. Wzbudzało sympatię :) Brzdące nie przeszkadzają w tych rozmowach - dają ci priorytet w podejściu do okienka

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share


×
×
  • Create New...