Skocz do zawartości

Szansa na pracę


toybro

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, na wstępie się przywitam gdyż to mój pierwszy post. Chciałbym się zorientować jakie mam szanse na pracę w USA razem z moją narzeczoną, a niedługo żoną. Z zawodu jestem informatykiem po szkole średniej z egzaminami i certyfikatami, pracowałem przez pewien czas w ochronie gdzie zdobyłem uprawnienia na broń krótką obiektową oraz paralizator i środki przymusu bezpośredniego, aktualnie pracuje w straży granicznej i mam aktualne badania lekarskie oraz psychologiczne. Moja narzeczona ma ukończone technikum informatyczne i w tym roku kończy inżynierke na kierunku logistyka i spedycja morska. Oboje posiadamy egzaminy z poziomem angielskiego certyfikowanym C1 do pracy w zawodach naszych. Teraz pytanie do Państwa czy mamy możliwość pracy w stanach ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minutes ago, toybro said:

Witajcie, na wstępie się przywitam gdyż to mój pierwszy post. Chciałbym się zorientować jakie mam szanse na pracę w USA razem z moją narzeczoną, a niedługo żoną. Z zawodu jestem informatykiem po szkole średniej z egzaminami i certyfikatami, pracowałem przez pewien czas w ochronie gdzie zdobyłem uprawnienia na broń krótką obiektową oraz paralizator i środki przymusu bezpośredniego, aktualnie pracuje w straży granicznej i mam aktualne badania lekarskie oraz psychologiczne. Moja narzeczona ma ukończone technikum informatyczne i w tym roku kończy inżynierke na kierunku logistyka i spedycja morska. Oboje posiadamy egzaminy z poziomem angielskiego certyfikowanym C1 do pracy w zawodach naszych. Teraz pytanie do Państwa czy mamy możliwość pracy w stanach ? 

Musisz znalezc pracodawce ktory bedzie chcial Was zasponsorowac - droga jest nielatwa, bo wizy pracownicze sa nieimigracyjne. Jako informatyk po szkole sredniej to raczej bedzie ciezko, z ta bronia to bym sie nie wyglupial bo tutaj przecietne domostwo ma bron krotka i dluga i to zwykle w ilosci wiekszej niz 1. Startujcie w loterii i szukajcie pracodawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pracowniczą wizę to informatyków o ile się sponsoruje to przeważnie na wizę H1B. Najbardziej poszukiwani są programiści (nie każdy informatyk to doświadczony i praktykujący programista). Niestety na wizę H1B nie spełniasz kryteriów formalnych (ukończone 4 letnie studia). Tak więc na sponsorowanie pracownicze nie masz za dużych szans.

Jeśli jesteś programistą (tego w sumie nie napisałeś0 to możesz próbować się wkręcić do programistycznej pracy "zdalnej" dla jakiejś amerykańskiej korpo. Czyli siedziałbyś w Polsce, pracował albo w lokalnym oddziale albo na samozatrudnieniu i pracował w "amerykańskim" teamie. W ten sposób po 2-3 latach o ile sprawdzisz się i będziesz zauważony możesz zacząć przebąkiwać, że chciałbyś zostać albo transferowany albo zasponsorowany na GC. Jak będziesz bardzo dobry to są na to realne szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ukierunkowania jestem sieciowcem, obsługa serwerów, baz SQL, oraz montaż i zarządzanie systemami sieciowymi( układanie kabli, kamer CCTV , ustawianie serwerów itp).
A co z rodziną, brat mojej matki siedzi w Kansas, jest opcja żeby nas sciaganal do siebie ?


Sent from my Mi Note 10 Lite using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, toybro said:

A co z rodziną, brat mojej matki siedzi w Kansas, jest opcja żeby nas sciaganal do siebie ?
 

Generalnie nie. Moglby sciagnac matke (~15 lat) i pozniej matka Was (~10 lat ?) ale podejzewam ze raczej nie o taki plan Wam chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pracą w takich obszarach jak NY nie byłoby większego problemu, o ile miałbyś już GC. Niemiej jednak sponsorowanie przed pracodawcę bez wysokich umiejętności i dużego stacku technologicznego będzie bardzo utrudnione, tym bardziej w Twojej sytuacji gdy jesteś sieciowcem (bardzo duże pojęcie, które i tak nic nie mówi).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...