Skocz do zawartości

Odzyskanie zielonej karty


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni 

Jestem/byłem posiadaczem GC

po 3 latach pobytu w Polsce /wcześniej co roku byłem w US/ wjechałem na wizę studencka work&travel 

od lat siedzę w Polsce ale chciałbym odświeżyć GC plus GC dla rodziny

 

jaka jest procedura?

 

dzięki za odpowiedzi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miales zielona karte ale potem wjechales do USA na wizie studenckiej...? Czy na work&travel? Dwie zupelnie inne rzeczy. 

Wydaje mi sie ze to samo w sobie oznacza ze nie masz szansy na "odswiezenie" zielonej karty.

Generalnie wizy SB1 sa dla osob ktore mialy wazny powod na przebywanie poza USA na zielonej karcie dluzszy okres czasu. Wazny powod to np. Choroba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak odświeżyć GC. Jak się ja straciło, to trzeba przejść tą samą droge aby ja drugi raz nabyć. 

Twoj post jest bardzo niewyrazny,

"od lat siedze w Polsce" - tzn 2 czy 15lat?

"Jestem/bylem posiadaczem gc" - to jestes czy byłeś?

Jak wyjechałeś na wizie stidenckij jeśli miałeś GC? 

Nic się nie klei kupy, wiec ciezko coś doradzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie aby uzyskać status powracającego rezydenta "SB-1" i "odświeżyć" GC to musiałbyś wykazać, że z przyczyn niezależnych od ciebie nie mogłeś do USA wrócić ale że cały czas będąc za granicą utrzymywałeś status rezydenta (cały czas płaciłeś podatki, miałeś dom / mieszkanie, opłacałeś rachunki itd.). Jeśli nie jesteś w stanie tego wykazać to nie przysługuje ci wiza "SB-1"

Płaciłeś podatki w USA / deklarowałeś je od wszystkich swoich dochodów z Polski za czas jak byłeś w Polsce? Jeśli nie to USA uznaje, że zerwałeś rezydencję na 100%.

Jak uzyskać GC? Tak samo jakbyś jej nigdy nie miał: Loteria, sponsorowanie przez pracę, ślub z obywatelem / obywatelką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...