Skocz do zawartości

Wyjazd do stanów w przyszłości.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sprawa wygląda tak, że aktualnie mam 16 lat. W przyszłości (jak będę miał ok 22-23 lata) chciałbym już na stałe wyjechać do USA. Chciałem się dowiedzieć kilka rzeczy, między innymi, czy mam jakiekolwiek szanse na uzyskanie wizy pracowniczej H-2 bez wybranego zawodu. Aktualnie chodzę do szkoły branżowej na kierunku elektryk, ale nie wiem, czy w Stanach jest na takich pracowników zapotrzebowanie, oraz nie jestem pewien, czy chciałbym w tym zawodzie pracować. Myślałem nad inną opcją, która wygląda tak, że w wieku 21 lat zrobiłbym polskie prawo jazdy C+E (tiry) i tak bym pracował. Jeżeli wszystko byłoby spoko, to czy w takim wypadku jest szansa na to, że jakiś pracodawca na tym zawodzie będzie chciał składać petycje i dokumenty w sprawie mojej wizy. Myślicie, że to jest najbardziej realne? Dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chcesz jezdzic na truckach w USA i w tej sposob starac sie o sponsorowanie to musisz miec jakies doswiadczenie zawodowe w tym kierunku. Czyli np. Musialbys pojezdzic na tirach w PL/UE przez jakis czas. Watpie zeby pracodawca w USA chcial wydawac kase na sponsorowanie kogos bez doswiadczenia... 

Generalnie bez wyksztalcenia czy cennego doswiadczenia zawodowego nie ma szans na sponsorowanie. 

Jak bedziesz pelnoletni i spelnial pozostale wymagania mozesz brac udzial w loterii wizowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minutes ago, Pikolo320 said:

, czy mam jakiekolwiek szanse na uzyskanie wizy pracowniczej H-2 bez wybranego zawodu. 

Nie. Musi byc zawod w ktorym masz wyksztalcenie i doswiadczenie, i skladajac papiery na wize H-2 pracodawca musi udowodnic ze brakuje Amerykanow zeby ta prace wykonywac

Wizy dla kierowcow istnieja sa w tej chwili -- nikt nie wie co bedzie w przyszlosci -- ale tez musisz miec kilka lat doswiadczenia i inne wymagania. Szczegoly znajdziesz w necie. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że rozważamy taką opcję, to tak na ten moment jest kilka takich firm.

Na początek zrob prawko potem od 1 roku do 3 lat doswiadczenia.

Pracodawcy podejmuja sie tego, ale kierowca musi poniesc wszystkie koszty niezbedne do uzyskania wizy, około 11-15 tys $ w zaleznosci czy za jedna osobę czy cała rodzine, koszt samego procesu, do tego koszty biletów, zycie do pierwszej wyplaty- na ten moment zrobienie prawka tam na miejscu to ok  2 miesiace. Z reguly pracodawcy mają miejsca noclegowe dla nowych kierowcow, ale tylko gdy przyjezdza sam, bez rodziny.

Na ten moment czesc pracodawcow w sponsoruje koszt kursu  na prawko w Stanach - nasze jest tam nic nie warte,zdaje sie po angielsku oczywiście. Lojalki na ten moment w zaleznosci od firm od roku do 3lat. 

Co bedzie za kilka lat nikt Ci nie powie, ale warto mieć cele i je realizować.

 

Edytowane przez Martt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

Jesli chcesz jezdzic na truckach w USA i w tej sposob starac sie o sponsorowanie to musisz miec jakies doswiadczenie zawodowe w tym kierunku. Czyli np. Musialbys pojezdzic na tirach w PL/UE przez jakis czas. Watpie zeby pracodawca w USA chcial wydawac kase na sponsorowanie kogos bez doswiadczenia... 

Generalnie bez wyksztalcenia czy cennego doswiadczenia zawodowego nie ma szans na sponsorowanie. 

Jak bedziesz pelnoletni i spelnial pozostale wymagania mozesz brac udzial w loterii wizowej. 

Wiem, że potrzebuję doświadczenia. Dlatego planuję pojeździć po PL/EU 1-2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...
3 minuty temu, Pikolo320 napisał:

Cześć, powracam do tego wątku, gdyż mam pytanie. Czy jest możliwe, aby znaleźć pracę w USA jako elektryk? Wiem, że są tam inne uprawnienia itd. Ale na początku jako jakiś pomocnik elektryka a potem dalej. Dzięki za pomoc

Oczywiscie ze jest praca, nie tylko w tym zawodzie. Tutejsza "elektryka" jest jeszcze bardziej porypana niz w UK. Mam jako takie pojecie o instalacjach, w domu robie sobie wszystko sam ale ich normy i techniki w tej branzy - tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, Pikolo320 said:

Cześć, powracam do tego wątku, gdyż mam pytanie. Czy jest możliwe, aby znaleźć pracę w USA jako elektryk? Wiem, że są tam inne uprawnienia itd. Ale na początku jako jakiś pomocnik elektryka a potem dalej. Dzięki za pomoc

Odpowiadajac na pytanie zadane w zamknietym watku - nie, jako elektryk z powodu bycia elektrykiem nikt Ci realistycznie zielonej karty nie da / zasponsoruje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...