Skocz do zawartości

Wakacje wrzesień 2022


Rafał1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planujemy z żoną dwutygodniowe wrześniowe wakacje w USA w trybie objazdowym. Start w Las Vegas lub San Francisco. Czy ktoś ma doświadczenie i poleci sprawdzoną i najlepiej niedrogą wypożyczalnię aut? I drugie pytanie o kartę SIM z internetem. Szukam czegoś z przynajmniej 30 GB.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze jest turo. Tam pożyczasz od prywatnej osoby. Oni tylko pośredniczą. Pod względem ceny bije na głowę konkurencję, ale ... nie wiem czy byłbym na tyle odważny wziąć takie auto na objazdówkę Jeśli wypożyczysz takie auto w Las Vegas i podczas objazdówki auto ci się rozkraczy np w Utah, Arizonie, czy gdziekolwiek daleko od Las Vegas to właśnie rozwaliłeś sobie wakacje. Bo Twoim zadaniem będzie teraz odtransportować to auto z powrotem do Las Vegas (w stanie takim jakie jest) - nie wiem czy ryzyko warte krótkich wakacji. Z tego powodu pozostają Tobie praktycznie do wyboru wypożyczalnie sieciowe, które mają rozbudowaną sieć wypożyczalnie po całych USA i jak coś ci się z autem stanie to na miejscu wymienią Tobie auto bez problemu. Z tego powodu ja wszystkim swoim znajomym polecałem zawsze skupić się na Avisie lub Hertzu. COVID-19 spowodował że ceny w wypożyczalnieach dla klientów niekorporacyjncyh wystrzeliły w kosmos (dzisiaj trzeba szacować, że cena najprostszego auta w sieciowej wypożyczalni to 80-100 dolarów na dzień + ubezpieczenie 40-50 dolarów za dzień -> dwu lub trzytygodniowee wakacje gdy mnożysz to przez 14 lub 21 to otrzymujesz niebagatelne kwoty). Dzisiaj to bardzo drogi aspekt wakacji objazdowych - i wszelkie porady i doswiadczenia z przed 2020 roku praktycznie można sobie do archiwum schować. To, że ktoś kiedyś jechał vanem z Hertza wynajętym w LAX na 30 dni z pełnym ubezpieczeniem za 900-1000 dolarów to już się dzisiaj nie zdarzy. Z sieciowych wypożyczalnie praktycznie jedynie gorąco odradzam Fox. Poza tym czy będzie to Budget , Thrifty, Dollar czy Alamo to powinno być dzisiaj OK. Ja służbowo używam Hertza. Zawsze dostawałem auta z bardzo niskim przebiegiem, ale po COVIDzie to też się zmieniło. W kwietniu dwa razy wypozyczałem i dwa razy dostałem auto z 50 tys na liczniku, tak że w pełni spokojny o stan jakościowy w renomowanych wypożyczalniach też bym dzisiaj już nie był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hertz podupadl drastycznie w ostatnich latach (oglosil bankructwo zaraz po tym jak sie covid zaczal) - poza tym regularnie pojawialy sie w mediach historie o samochodach ktore zglaszali policji jako skradzione bo cos im nie pyklo w systemie ze zostaly zwrocone lub rental zostal przedluzony - co sie konczylo wypozyczajacym trafiajacym do pudla - niejednorazowy przypadek. Ja wypozyczalem w Hertzu przez lata sluzbowo i jakosc samochodow regularnie spadala.

Turo - pelno roznych horror stories o dodatkowych oplatach ktore pozniej wlasciciel dorzucil "bo siedzenia brudne". 

Ale zeby napisac cos pomocnego - Enterprise, National - jakakolwiek sieciowka poza Hertzem. Z tym jak mcpear napisal - niedrogich wypozyczalni to nie ma od dwoch lat.  (bo nie ma samochodow na rynku - nowych, uzywanych, jakichkolwiek - wypozyczalnie kupowaly tysiace "flotowych" wersji - po covidzie wszystko wysprzedaly i sa teraz w dupie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minutes ago, katlia said:

Notabene, Jezeli macie w planie Yosemite, to trzeba teraz zarezerwowac wstep.

Juz nie tylko Yosemite - znacznie wiecej parkow wymaga rezerwacji na wstep albo do parku albo na niektore szlaki (RMNP, Arches o ile dobrze pamietam bo ostatnio sprawdzalem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kzielu said:

Juz nie tylko Yosemite - znacznie wiecej parkow wymaga rezerwacji na wstep albo do parku albo na niektore szlaki (RMNP, Arches o ile dobrze pamietam bo ostatnio sprawdzalem).

Na ich trasie chyba tylko Yosemite... w calym kraju jest 7 national parks ktore wymagaja rezerwacji: Yosemite (CA), Rocky Mtn. (CO), Haleakala (HI) Acadia (ME), Glacier (MT) Arches (UT) i Shenandoah (VA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie i rady. W takim razie Hertza, Turo i Fox będę unikał. Jak już będziemy mieli terminy lotów to poszukam na Budget, Thrifty, Dollar, Alamo, Enterprise i National. Tak mniej więcej jak sprawdziłem w wyszukiwarce teraz to wyszło około 900 dol. ale zapewne w kolejnych krokach rezerwacji dojdą dodatkowe opłaty więc pewnie zamknie się w większej cenie. Póki co jest jeszcze wiele niewiadomych stąd trudno konkretnie określić termin i plan wyjazdu. Dzięki za zwrócenie uwagi na rezerwację wjazdu do parków - bo oprócz dużych miast to głównie na ich zwiedzaniu chcemy się koncentrować. Ceny wszystkiego poszły w górę, teraz możemy żałować, że nie polecieliśmy wcześniej byłoby na pewno taniej ale trudno przewidzieć co będzie w przyszłości więc będziemy próbować szukać tanich rozwiązań w tym roku. Gdybyście mieli jeszcze jakieś sugestie dotyczące czegokolwiek co mogłoby nam pomóc to będziemy wdzięczni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Wracając do pytania o dostęp do internetu w czasie podróży wydaje mi się, że najkorzystniejszym wyborem będzie eSIM. Z tego co mi wiadomo za około 25 dol. można mieć 10 GB ważne przez 30 dni. Znanymi usługodawcami jest np. Globalesim i Airalo ale jest ich dużo więcej. Czy ktoś korzystał z tego rozwiązania i może się podzielić doświadczeniem? Czy był np. problem z połączeniem lub zasięgiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o wypożyczalni aut Lyft? Widzę, że istnieje możliwość długoterminowego wynajmu, zwrotu w dowolnym miejscu, nie ma limitu kilometrów i jest w miarę dobra cena - dużo taniej niż wymienione powyżej.

Edytowane przez Rafał1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W ramach uzupełnienia dla osób, które szukają lub będą szukały rozwiązania w kwestii karty SIM - aktualnie firma ultramobile.com oferuje przystępne cenowo pakiety z nielimitowanymi połączeniami i wiadomościami w USA i do Polski - myślę, że to jednak konieczność w razie gdyby trzeba było zadzwonić do wypożyczalni, po pomoc lub hotelu. Kartę można zamówić do kraju za dodatkową opłatą lub kupić na miejscu np. w bestbuy. Na stronie jest mapa z lokalnymi sklepami prowadzącymi sprzedaż.

 

image.thumb.png.9d51d651a566132385ea77c698021536.png

image.thumb.png.d65896fed43b3aaf8f6c314c042c1176.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...