Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem dziś odmowę że względu na art214b.

Rozmowa przeprowadzona niestety po angielsku więc nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem pytanie. Ogólnie mój błąd bo tez nie dopytałem, troche lama ze mnie ale stres pożarł. Wydaje mi się że konsul zapytał z kim teraz mieszkam, odpowiedziałem ze z mamą co jest prawdą. Chociaż po przeanalizowaniu Wydaje mi się że pytał on z kim będę mieszkać w stanach. Nie mam żony i dzieci ani żadnego kredytu więc ciężko mi udowodnic wiezi z Polską.  Czy mogę jakoś udowodnić je w inny sposób? Np dokumentem od pracodawcy że po powrócę nadal będę mieć pracę? Dokumentami że jednak mama mieszka tu ( jeśli jednak jego pytanie było o to z kim będę mieszkac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spekuluję tutaj bo Twoje pytanie niestety jest pozbawione faktów typu jakie wytłumaczenie zostało Tobie podane na odmowę wizy (mogłeś nie zrozumieć co konsul Tobie tłumaczył). Jeśli nie wykazałeś odpowiednio silnych więzów z Polską i w odczuciu konsula może się zdarzyć, że nie wrócisz po studiach do kraju to nie ma na to listy dokumentów, które powinieneś przedstawić "aby to odczucie konsula" zmienić na 100%. Na Tobie leży obowiązek przekonania konsula o nieimigracyjnym charakterze Twojej podróży do USA. Nie wiem też na jakiej uczelni planujesz studiować. Jeśli jest to uczelnia / program edukacyjny, który w przeszłości był używany przez inne osoby do wyłudzenia wizy, której nadużywali do pozostania na stałe w USA wtedy też Twoja aplikacja będzie przechodziła bardziej drobiazgowe badania. Sam mówisz: nie mam rodziny, nie mam majątku, nie mam kredytu - Twoja sytuacja z tej perspektywy nie wzbudza zaufania. Nie sądzę że dokument od pracodawcy coś tu zmieni. Pracę można zawsze łatwo porzucić - to nie są "silne więzy" z Polską.

Nie wiem czy wiesz ale dzisiejsza odmowa wizy praktycznie wyeliminowała Ciebie z turystycznego ruchu bezwizowego do USA na bardzo długi czas

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co rozumiem (moze inni lepiej sie znaja) art. 214(b) to jest takie ogolne odrzucenie... nie tylko dotyczace braku pokazania silnych wiezi z krajem. Moze byc kilka powodow na ta odmowe - tak jak zasugerowal mcpear, moze wybrales jakas podejrzana uczelnie albo moze konsulowi wydawalo sie trudno do uwierzenia ze stac cie na 4 lata studiow w USA. Nie piszesz na jakie studia sie starales, ale jak sugeruje roelka, poziom angielskiego mogl by sie wydawac niski dla konsula, bo wiza studencka wymaga "Student visa applicants (F) have the additional burden of showing they have the qualifications necessary to pursue a full course of study." 

Edytowane przez katlia
  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...