Skocz do zawartości

Pierwszy raz w USA i praca w Waszyngton.


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, andyopole said:

Z tego co słyszałem to Washington D. C. jest miastem biurokratów. Po 6pm jest nieczynne.  :D

Prawda?

Chyba 30-40 lat temu tak faktycznie bylo. Teraz jest znacznie lepiej. (Nie zapominaj ze poza rzadem, sa tam 3 duze, wazne uczelnie, fantastyczne muzea i  wazne centra naukowe).Corka mieszkala w super dzielnicy w DC (Dupont Circle) - duzo restauracji, barow, mlodych ludzi, fajna atmosfera i enrgia - mi sie DC podoba -- mimo ze na pogode mozna narzekac. 

Edytowane przez katlia
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak @katlia napisala - w zaleznosci gdzie bedziesz mieszkal to komunikacja miejska moze byc slaba albo dosc dobra opcja. Nie wiem kiedy katlia byla ostatnio, ale jesli chodzi o przedmiescia to pomiedzy na przyklad arlington i alexandria w VA i bethesda, chevy chase i silver spring w MD sa calkiem spoko polaczenia do DC metrem, troche gorzej jest juz z miejscami poza tymi ktore wymienilam. Jesli bedziesz mieszkal w DC to moim zdaniem metro najlepsza opcja, autem na zwiedzanie na pewno bym sie nie porywala bo parking tutaj jest porazka. Poza tym tak szczerze mowiac - niewiele osob moze zdaje sobie sprawe ale DC jest ogolnie bardzo malutkie w porownaniu do innych miast - ja na przyklad w sporo miejsc jezdze rowerem. 
 

Karte bankowa na pewno musisz miec bo w niektorych miejscach gotowki to juz w ogole nie przyjmuja. Sporo atrakcji turystycznych musisz zabookowac online i online tez zaplacic. Metry parkingowe tez nie wiem czy przyjmuja jeszcze kase, jak chcesz wynajac auto, rower, hulajnoge, umowic ubera, cokolwiek - wszystko na karte. Bez SSN tutaj konta nie otworzysz wiec zerknelabym na jakies konta walutowe w $ w Polsce, za ktore nie beda cie jakos duzo kasowac. Moze ktos inny sie na ten temat wypowie bo nie wiem co tam maja banki w ofertach. Tak samo z kartami prepaids.

Poza tym DC jest super, duzo atrakcji, duzo muzeow (spy museum chyba moje ulubione), 3 lotniska w bliskiej odleglosci, nawet jak bedziesz w terminie letnim - do plaz w MD i DE, albo Virginia Beach dojedziesz w sezonie w okolicy 3h. Do NYC jezdza ekspresowe pociagi, tak samo do Philly. Nie jechalabym autem bo oplaty drogowe do oby dwoch, a zwlaszcza do NYC kosztuja wiecej niz bilet na pociag. Poza tym, jesli bedziesz jezdzil tutaj autem - spodziewaj sie masakrycznych korkow (zwlaszcza w samym DC) i kierowcow ktorzy nie potrafia jezdzic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, ilon said:

Nie wiem kiedy katlia byla ostatnio, ale jesli chodzi o przedmiescia to pomiedzy na przyklad arlington i alexandria w VA i bethesda, chevy chase i silver spring w MD sa calkiem spoko polaczenia do DC metrem, troche gorzej jest juz z miejscami poza tymi ktore wymienilam.

Dwa lata temu, zatrzymalam sie u przyjaciol w Silver Spring MD i Falls Church ... corka mieszkala dawniej :) Wiem ze od domu przyjaciol do metra w Falls Church byl kawal drogi, i oni narzekali ze autousy nie jezdzily za czesto. Ale wiem tez ze metro bylo stosunkowo niedawno przebudowane... i ogolnie jest czyste i przyjemne w porownaniu do NYC lub Chicago. Mnie urzeka Waszingtonska zielen, wzgorza, rzeki i oczywiscie morze, no i dostep pociagiem do NYC. Duzo atrakcji, fakt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...