Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

54 minutes ago, andijaw said:

To jak tam ci wszyscy ludzie z dziećmi z różnymi zespołami funkcjonują? 

Placa. Placa. Placa. 

 

54 minutes ago, andijaw said:

 American Dream szybko się może zmienić w American Nightmare.

W USA juz nikt nie mowi o American Dream. No, chyba ze ironicznie lub szyderczo. Pokolenie dzisiejszych mlodych ludzi ma mniej mozliwosci niz pokolenie ich rodzicow. Pierwszy raz w historii USA. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nadal zabijamy się o GC bo nie znamy realiów i nie wiemy jak dużo się zmieniło in minus? Dziękuję wszystkim za odpowiedzi bo choroba córki, jej ubezpieczenie i dalsze leczenie to najważniejszy dla nas temat związany z ewentualną emigracją. Niby w Polsce słabo z tą służbą zdrowia, ale nie będąc bogatym w USA też średnio. To znaczy opieka może i dużo lepsza, ale jeśli człowieka nie będzie na nią stać to co z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, andijaw said:

Czyli nadal zabijamy się o GC bo nie znamy realiów i nie wiemy jak dużo się zmieniło in minus? 

To ze duzo sie zmienilo na minus malo znaczy dla imigrantow ktorzy a) czesto przyjezdzaja z krajow gdzie realia sa gorsze b) nie wiedza jak bylo tu "kiedys" c) maja mozliwosci radzenia sobie z tymi minusami.

Sa Polacy ktorzy wygrali GC, wyjechali i sa zadowoleni. Zauwazylam, ze to sa przewaznie stosunkowo mlodzi ludzie z dobrym wyksztalceniem, z mozliwoscia dostania tu dobrej pracy, z dobrymi "benefits." Ucza sie zyc z minusami USA - mniej urlopu, slaba pomoc spoleczna dla rodzin/matek, brak zlobkow/przedszkoli w normalnych cenach, drogie studia, itp. Ale tez ukladaja sobie zycie i tu zostaja bo albo odpowiada im tutejszy styl zycia, albo lubia atmosfere kraju, albo sa zauroczeni pogoda/geografia/energia tego kraju. 

Czy "warto" emigrowac -- jest bardzo subiektywna decyzja. Inna dla kazdej osoby/rodziny. 
 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, katlia napisał:

Kto tu mowi ze "nalezy" sprobowac? Sa tu na forum tacy ktorzy troche dziwia sie ze tak ciagnie Polakow do USA kiedy maja cala Europe...

Ja tak mówię biorąc pod uwagę to czego się dowiedziałem. W Europie, a dokładniej Unii Europejskiej nie ma ciekawych anglojęzycznych krajów, a tylko takie mnie interesują. :-) Do UK teraz pchać się nie opłaca, a do USA trzeba najpierw znaleźć furtkę. Być może też się nie opłaca, ale "coś" człowieka tam ciągnie. Ten klimat chyba i nie chodzi mi o warunki klimatyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, andijaw said:

Ja tak mówię biorąc pod uwagę to czego się dowiedziałem. W Europie, a dokładniej Unii Europejskiej nie ma ciekawych anglojęzycznych krajów, a tylko takie mnie interesują. :-) Do UK teraz pchać się nie opłaca, a do USA trzeba najpierw znaleźć furtkę. Być może też się nie opłaca, ale "coś" człowieka tam ciągnie. Ten klimat chyba i nie chodzi mi o warunki klimatyczne.

Jaki klimat masz na mysli? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minutes ago, andijaw said:

W Europie, a dokładniej Unii Europejskiej nie ma ciekawych anglojęzycznych krajów, a tylko takie mnie interesują. 

A moze, dla przecietnych ludzi, era ogromnego potencjalu w anglojezycznych krajach jest po prostu za nami... Zawsze twierdze, ze dla bogatych USA jest super krajem. Dla wszystkich innych maybe not so much...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@katliaAby nauczyć się teraz włoskiego, hiszpańskiego, portugalskiego czy jakiegoś języka skandynawskiego, aby tam dobrze funkcjonować jest już dla mnie za późno.

@Roelka v.2Oglądając jak te miasta i nie miasta w USA wyglądają czuje się taki ciekawy klimat. Nie wiem jak to nazwać. Patrząc na europejskie miasta nie czuje się takiego czegoś. Przynajmniej ja tak mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...