Jump to content

Sponsorowanie przez prace


Recommended Posts

Witam, był ktoś w takiej sytuacji jak ja.

Przyleciałem do usa w 2013 roku na wizę F1 wbitej w Krakowie, chodziłem do szkoły do 2017 roku,później rzucielem.. w 2020 roku złożyłem wniosek o sponsorowanie pracownicze , przeszedłem wszystkie etapy i mam wizytę w ambasadzie amerykańskiej w Warszawie na lipiec. Adwokat powiedzial żeby się nie martwić bo wszystko jest ok i bez problemu wroce do ameryki. Lecz jest lekka obawa ze może jednak coś pójść nie tak..

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tomaszadamek86 said:

Siedziałem tu, cały czas..

Tu czyli gdzie? Jak w USA przesiedziales wiecej niz 180 dni to masz bana na wjazd 3 lata liczac od momentu wyjazdu z USA. Jesli byles w USA nielegalnie przez rok albo dluzej to masz bana na wjazd 10 lat.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Tomaszadamek86 said:

Siedzę tu w usa cały czas, wszystko robie z adwokatem(byłem też u kilku innych) i jest taka opcja.. mam zatwierdzone wszystko przez urząd imigracyjny i pracy.. lecę z zaklejona teczką do polski..

Jestes inadmissible - nie mozesz zmienic statusu w US bo go nie masz, po wyjezdzie masz bana. Chyba ze masz w paszporcie D/S jako ze byles na F1, i wtedy mooooze.... Zatwierdzenia przez urzad imigracyjny w US z banem nie maja wiele wspolnego. Ludzie maja malzenskie petycje zatwierdzane i dostaje rejecta z powodu bana za zbyt dlugi pobyt.

Edited by kzielu
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5lat już po szkole.. właśnie nie wiem jak to odebrać bo mam 2 znajomych którzy w tamtym roku w podobnej sytuacji jak ja polecieli i wrocili... także sam nie wiem jak z tym prawem jest na chwile obecna.. adwokat mowi ze nic nie stoi na przezkodzie..

Link to comment
Share on other sites

5 letni nielgalny pobyt w USA oznacza 10 letni ban. Nie bardzo rozumiem w jaki sposob zalatwiales wize w USA i masz juz wszystko zatwierdzone przez urzad imigracyjny. Wedlug mnie masz problem chyba ze jestes w jakies niezwykle wyjatkowej sytuacji. Daj znac jak pojdzie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...