Skocz do zawartości

Sponsorowanie przez prace


Rekomendowane odpowiedzi

No to musisz zaufać prawnikowi, że rzetelnie zbadał Twoje papiery. Może się okazać że z papierów które masz z I-20 nie naliczył ci się jeszcze unlawful overstay (nie umiem tu ocenić), aczkolwiek jeśli urzędnik w ambasadzie przy procesie wydawania wizy pracowniczej uzna, że wg papierów masz "overstaya" większego niż 180 dni to dostajesz z automatu zakaz wjazdu do USA.

Pytanie czy można dziś prawnikom zaufać ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przedłużone wizy studenckie , to po powrocie do kraju nie ma bana. Ban dotyczy z pewnością wiz turystycznych.

Też dowiadywałam się kiedyś u prawnika , i również dostałam taką odpowiedź, że nie mam bana, Też byłam posiadaczką F1, aplikowałam do szkoły, potem zrezygnowała i ostatecznie wróciłam do kraju.

I znam przypadek, z tego roku, moja koleżanka, będąc w USA nielegalnie, kilkanaście lat, też wjechała na J1, albo F1. Znalazła pracodawcę , który może ją sponsorować ,i w tym roku wróciła do Wawy załatwić zieloną kartę. Do stanów wróciła bez problemów.

Nie masz się czego obawiać, wracaj do Wawy i załatwiaj papiery.

Polecam również blog Pana Jana Blocha, http://www.adwokatbloch.com/

W sekcji pytania i odpowiedzi, są poruszane te tematy.

Gratuluje!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
On 5/26/2022 at 1:27 AM, gocha80 said:

Jeżeli chodzi o przedłużone wizy studenckie , to po powrocie do kraju nie ma bana. Ban dotyczy z pewnością wiz turystycznych.

Też dowiadywałam się kiedyś u prawnika , i również dostałam taką odpowiedź, że nie mam bana, Też byłam posiadaczką F1, aplikowałam do szkoły, potem zrezygnowała i ostatecznie wróciłam do kraju.

I znam przypadek, z tego roku, moja koleżanka, będąc w USA nielegalnie, kilkanaście lat, też wjechała na J1, albo F1. Znalazła pracodawcę , który może ją sponsorować ,i w tym roku wróciła do Wawy załatwić zieloną kartę. Do stanów wróciła bez problemów.

Nie masz się czego obawiać, wracaj do Wawy i załatwiaj papiery.

Polecam również blog Pana Jana Blocha, http://www.adwokatbloch.com/

W sekcji pytania i odpowiedzi, są poruszane te tematy.

Gratuluje!!

 

Możesz podać jakieś rzetelne źródło informacji jakoby ban na wjazd do usa nie dotyczył wiz F1 a tylko turystycznych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/25/2022 at 7:55 PM, Tomaszadamek86 said:

Nie,nie zmieniałem statusu i nie dostałem nic że jestem unlawfully

Daj znać jak poszło w ambasadzie. Bardzo się zdziwię jeśli pozwolą ci faktycznie wrócić do USA. Na tek rozmowie konsul na pewno zapyta co robiłeś w usa po porzuceniu szkoły i co powiesz? Nielegalna praca przez tyle lat to gwarantowany ban…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...