Jump to content

Recommended Posts

Dzien dobry.

Wyjechalem do USA  na 10 letniej wizie turystyczna we wrzesniu 2014r,  mialem rozpoczeta sprawe o sponsorowanie przez pracodawca ( w marcu 2015r, raz przedluzona wize o 6 miesiecy I kolejny raz ponownie o 6 msc z dowodu orzeczenia lekarza o chorobie strachu przed lataniem). W trakcie pobytu zostalem zatrzymany za jazde pod wplywem alkoholu (mialem sprawe w sadzie, wszystko oplacilem) zjechalem do Pl w maju 2019r   czyli lacznie bylem tam prawie 5 lat. Teraz chcialbym wrocic do Usa  co w tej sprawie moge zrobic? Czy jezeli udaloby mi sie wjechac do Usa "nie do konca legalnie" I poslubic obywatelke czy bede mogl zalegalizowac pobyt

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nie uda cie sie wjechac do USA. Masz 10letniego bana liczac od daty wyjazdu z USA. Twoje szanse na otrzymanie jakiejkolwiek wizy nie imigracyjnej po tym czasie sa minimalne. 

Lol orzeczenie o strachu przed lataniem. Lol lol lol.  Totalnie legit. 

Edited by Roelka v.2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Chyba jedyna szansa na zdjęcie bana (masz go do maja 2029, a na wizy nieimigracyjne nieformalnego bana pewnie na długo dłużej) to ślub z obywatelką będąc w Polsce i jej sponsorowanie na GC + wystapienie przez nią o waiver ze względu na "extreme hardship" rozłąki i absolutną niemożność jej emigracji do Polski. Jak masz na oku dziewczynę, co chciałaby Cię sponosorować to chyba to jest prostsza/tańsza/bezpieczniejsza droga.

Wślizgnięcie się przez zieloną lądową granicę  to chyba jednak ekstremalny pomysł. Można nie tylko stracić dużo pieniędzy ale wręcz i życie (Border Patrol ma prawo strzelić do Ciebie). Ślub z obywatelem może chyba wybaczyć i zalegalizować "wszystko" - sprawdź jednak u prawników przed podjęciem tej decyzji czy tak jest na serio i ile to "wszystko" może kosztować. Umiem sobie wyobrazić, że takie zalegalizowanie w takim wypadku to jednak spory majątek - co więcej jak się nie uda to zostajesz przestępcą do końca życia a przygody w więzieniach emigracyjnych nie należą do tych które są wspominane z wypiekami na policzkach

Link to comment
Share on other sites

53 minuty temu, Gabriel napisał:

Czy jezeli udaloby mi sie wjechac do Usa "nie do konca legalnie" I poslubic obywatelke

Małżeństwo z obywatelem USA anuluje i puszcza w niepamięć wiele występków, np.: nielegalny pobyt, niepłacenie podatków, nielegalna pracę. Niestety, nielegalne przekroczenie granicy legalizację pobytu przez małżeństwo absolutnie wyklucza. Znajomy przerabiał ten temat. Na szczęście "przybył" do USA długo przed 9/11 kiedy nie było tak dokładnej dokumentacji wjazdów  do USA i po długich problemach jakoś mu odpuścili. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

EWI (entered without inspection) zamyka wszystkie drogi do legalizacji, poza tym że - jak to inni napisali - idiotyczny, ryzykowny i kosztowny pomysł.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...