Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Przepraszam za brak polskich znakow - niemiecka klawiatura ;(Moze po krotce opisze moja sytuacje zeby bylo jasne o co chodzi. Otoz razem z moja zona chcemy wyjechac z Niemiec do USA. Ja aktualnie intensywnie szukam pracy jako Service Engineer albo Maintenance Technician w branzy logistycznej (przenosniki, automatyka magazynowa itp) pracy oczywiscie szukam z mozliwoscia sponsorowania przez pracodawce. Mam teraz takie pytanie jesli dostane wize to jaka to bedzie wiza i czy moja zona moze tez po przylocie rozpoczac normalna prace czy ona dostanie wize H4 ? Chodzi o to ze bedziemy wyjezdzac w 4 dwoje doroslych i dwojka dzieci jedno w wieku szkolnym i czy syn bedzie mogl isc do szkoly po przylocie ? Moglby ktos opisac jak w ogole wyglada proces sponsorowania i relokacji (ewentualnie odeslac do jakiegos tematu) Z gory dziekuje za odopwiedz i mam nadzieje ze w miare zrozumiale opisalem wszystko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minutes ago, andyopole said:

Taki specjalista a nie potrafi przestawić klawiatury germańskiej na polską? Trzy kliknięcia? 

Ej... Mi zajęło to z 7-8 lat zanim stwierdziłem, że to może już czas najwyższy ogarnąć jak to zrobić. Nie każdy używa winzgrozy albo makbusia...

Edytowane przez Xarthisius
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcin86 przy sponsorowaniu pracowniczym to zazwyczaj pracodawca ustala rodzaj wizy, więc cieżko powiedzieć kto i co Ci zaproponuje. Najpopularniejsze wizy pracownicze nieimigracyjne to L1 (transfer wewnątrz firmy, więc w Twoim wypadku raczej odpada) i H1b. W wypadku H1b, Żonie należy się H4, ale nie będzie miała pozwolenia na pracę. Istnieje też sponsorowanie imigracyjne (prowadzące do otrzymania zielonej karty) poprzez wizy EB-{1,2,3,4}. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest znalezienie pracodawcy. Dzieci mogą, a nawet muszą, iść do szkoły normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Xarthisius napisał:

Ej... Mi zajęło to z 7-8 lat zanim stwierdziłem, że to może już czas najwyższy ogarnąć jak to zrobić. Nie każdy używa winzgrozy albo makbusia...

Xarth ogląda strony internetowe jako surowy kod w html-u, a prawda jest taka, że polskich liter zaczął używać, gdyż dopiero niedawno znalazł Alt na swojej klawiaturze, na której żaden klawisz nie ma labelki, tylko gładka czerń.... :P

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, andyopole napisał:

Ponieważ jak widzę nie wiesz nic proponuję zacząć od podstaw:

https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/immigrant-visas-pl/

Taki specjalista a nie potrafi przestawić klawiatury germańskiej na polską? Trzy kliknięcia? 

To nie chodzi o to ze nie potrafie tylko ze pracuje na codzien z niemiecka klawiatura a poza tym pracodawca zablokowal jakiekolwiek grzebanie w ustawieniach wiec chcac nie chcac skazany jestem na niemiecka klawiature - mimo uszczypliwej uwagi dziekuje 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Xarthisius napisał:

@marcin86 przy sponsorowaniu pracowniczym to zazwyczaj pracodawca ustala rodzaj wizy, więc cieżko powiedzieć kto i co Ci zaproponuje. Najpopularniejsze wizy pracownicze nieimigracyjne to L1 (transfer wewnątrz firmy, więc w Twoim wypadku raczej odpada) i H1b. W wypadku H1b, Żonie należy się H4, ale nie będzie miała pozwolenia na pracę. Istnieje też sponsorowanie imigracyjne (prowadzące do otrzymania zielonej karty) poprzez wizy EB-{1,2,3,4}. Najtrudniejsze w tym wszystkim jest znalezienie pracodawcy. Dzieci mogą, a nawet muszą, iść do szkoły normalnie.

To troche lipa z ta wiza H4 bo zona by tez chciala pracowac - wiadomo dwa zrodla dochodow to zawsze lepiej :) No nic dziekuje za naswietlenie tematu i bede probowal cos znalezc zeby wyjechac z wiza EB ale pewnie to nie takie proste ... :( a skoro juz i tak w temacie jestesmy to czytalem ze jak juz jest sie na miejscu to mozna zmienic wize z H4 na inna tylko ze to trwa okolo 4 miesiecy ( jesli sie myle to prosze mnie poprawic). A i jeszcze jedno czy z wizy nieimigracyjnej mozna po jakims czasie aplikowac o pobyt staly ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/14/2022 at 10:46 AM, Marcins86 said:

To troche lipa z ta wiza H4 bo zona by tez chciala pracowac - wiadomo dwa zrodla dochodow to zawsze lepiej :) No nic dziekuje za naswietlenie tematu i bede probowal cos znalezc zeby wyjechac z wiza EB ale pewnie to nie takie proste ... :( a skoro juz i tak w temacie jestesmy to czytalem ze jak juz jest sie na miejscu to mozna zmienic wize z H4 na inna tylko ze to trwa okolo 4 miesiecy ( jesli sie myle to prosze mnie poprawic). A i jeszcze jedno czy z wizy nieimigracyjnej mozna po jakims czasie aplikowac o pobyt staly ? 

Można zmienić na inną wizę nieimigracyjną (change of status - COS) i można też otrzymać pobyt stały (adjustment of status - AOS). W obu przypadkach trzeba mieć jakąś podstawę. 

Edytowane przez Xarthisius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marcins86 napisał:

To nie chodzi o to ze nie potrafie tylko ze pracuje na codzien z niemiecka klawiatura a poza tym pracodawca zablokowal jakiekolwiek grzebanie w ustawieniach wiec chcac nie chcac skazany jestem na niemiecka klawiature - mimo uszczypliwej uwagi dziekuje 

 

Ja w pracy zmieniam z potrzeby. Czasem przerabiam na polski MSDS albo katalogi. Raz nie zmienilem nazad na angielska i wyszly niezle jaja przy odprawie celnej wysylki za granice. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, andyopole napisał:

Ja w pracy zmieniam z potrzeby. Czasem przerabiam na polski MSDS albo katalogi. Raz nie zmienilem nazad na angielska i wyszly niezle jaja przy odprawie celnej wysylki za granice. 

edit: a pracodawcy nie pozwalam grzebac w "moim" komputerze!  :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...