Skocz do zawartości

Dwukrotna odmowa wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Czy komuś udało się dostać wizę za trzecim razem ?

Uzyskałam w stanach zjednoczonych status studencki i ze względu ze na statusie nie można podróżować przyjechałam do Polski po wizę aby moc normalnie przyjeżdżać do rodziny

Dostalam odmowę powód brak więzi z krajem 

Posiadam dokumenty takir jak umowa o prace , własność domu itp. Nikt niestety na to nawet nie spojrzał

Czy warto iść po raz trzeci ?

Opłacilam już szkole 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach otrzymalas status studencki (znaczy, zapisalas sie do szkoly? Osobiscie bedac w US? Na esta?) a potem przyjechalas do Polski starac sie o wize studencka 2 razy i dwa razy dostalas odmowe? Pytam bo dla mnie twoj post nie jest jasny. 

Ale generalnie nie ma co probowac 3 raz. To ze zaplacilas za szkole (jak to w ogole dziala? Zaplacilas, aplikowalas i nawet szkola nie sprawdzila czy legalnie mozesz studiowac w USA? Co to dokladnie jest za szkola?) Jak ja aplikowalam na studia to jedno z pierwszych pytan dotyczylo statusu w USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Roelka v.2 napisał:

W Stanach otrzymalas status studencki (znaczy, zapisalas sie do szkoly? Osobiscie bedac w US? Na esta?) a potem przyjechalas do Polski starac sie o wize studencka 2 razy i dwa razy dostalas odmowe? Pytam bo dla mnie twoj post nie jest jasny. 

Ale generalnie nie ma co probowac 3 raz. To ze zaplacilas za szkole (jak to w ogole dziala? Zaplacilas, aplikowalas i nawet szkola nie sprawdzila czy legalnie mozesz studiowac w USA? Co to dokladnie jest za szkola?) Jak ja aplikowalam na studia to jedno z pierwszych pytan dotyczylo statusu w USA. 

Dostałam status studencki w stanach 

Nie wyjechałam na Escie ale na wizie turystycznej 

po 6 miesiącach zdecydowałam studiowac w stanach i aplikowalam o przedłużenie wizy turystycznej oraz o status studencki 

Oba statusy zostały zatwierdzone i mogłam studiowac w stanach

szkole oplacilam, ponieważ studia miałam zacząć w sierpniu 

tyle ze status a wiza to dwie inne rzeczy 

Na statusie nie można opuszczać stanów 

Dlatego przyjechałam do Polski po wizę aby podczas studiów moc normalnie przyjeżdżać do rodziny i dostałam dwie odmowy. Przyjechałam do koleżanki na wesele btw

przyczyna : brak więzi z krajem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Studentka12 napisał:

Dostałam status studencki w stanach 

Nie wyjechałam na Escie ale na wizie turystycznej 

po 6 miesiącach zdecydowałam studiowac w stanach i aplikowalam o przedłużenie wizy turystycznej oraz o status studencki 

Oba statusy zostały zatwierdzone i mogłam studiowac w stanach

szkole oplacilam, ponieważ studia miałam zacząć w sierpniu 

tyle ze status a wiza to dwie inne rzeczy 

Na statusie nie można opuszczać stanów 

Dlatego przyjechałam do Polski po wizę aby podczas studiów moc normalnie przyjeżdżać do rodziny i dostałam dwie odmowy. Przyjechałam do koleżanki na wesele btw

przyczyna : brak więzi z krajem 

I tak jest to legalne 

możesz aplikować o status studencki w USA  :) Jeżeli stwierdzisz ze chciałabyś tam studiowac 

tyle ze status działa tak ze jeśli opuszczasz stany to automatycznie jest anulowany 

stad przyjechałam po wizę 

Nic nie zrobiłam nielegalnego 

myslalam ze wizę jest formalnością skoro stany dały mi status studencki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, z tego co rozumiem po prostu zmienilas status turystyczny na studencki.

No niestety mialas pecha, w ambasadzie uznali ze jednak wiza studencka ci sie nie nalezy. W tym momencie rozumiem ze twoja wiza turystyczna rowniez mogla zostac anulowana.

Mozesz probowac trzeci razy, czwarty raz, etc ale wedlug mnie juz masz niewielkie szanse na nie-imigracyjny wyjazd do USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, Studentka12 said:

I tak jest to legalne 

możesz aplikować o status studencki w USA  :) Jeżeli stwierdzisz ze chciałabyś tam studiowac 

tyle ze status działa tak ze jeśli opuszczasz stany to automatycznie jest anulowany 

stad przyjechałam po wizę 

Nic nie zrobiłam nielegalnego 

myslalam ze wizę jest formalnością skoro stany dały mi status studencki 

 

Oczywiscie ze jest legalne - ale to klasyczny ruch tych co chca zostac dluzej z takiego czy innego powodu - zapisuja sie do jakiejs marnej szkoly byle zostac.  Rowniez klasyczne sa pozniejsze odmowy. Twoja sytuacja jest czesto spotykana, stad moja odpowiedz powyzej.

Wiza absolutnie nie byla formalnoscia, wrecz przeciwnie - odmowe mialas praktycznie 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kzielu napisał:

Oczywiscie ze jest legalne - ale to klasyczny ruch tych co chca zostac dluzej z takiego czy innego powodu - zapisuja sie do jakiejs marnej szkoly byle zostac.  Rowniez klasyczne sa pozniejsze odmowy. Twoja sytuacja jest czesto spotykana, stad moja odpowiedz powyzej.

Wiza absolutnie nie byla formalnoscia, wrecz przeciwnie - odmowe mialas praktycznie 100%.

Właśnie nie jest oczywiste moja koleżanka dostała wizę :) a była w stanach 2 lata czekała na status 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minutes ago, Studentka12 said:

Właśnie nie jest oczywiste moja koleżanka dostała wizę :) a była w stanach 2 lata czekała na status 

Swietnie, ale Ty nie dostalas - wiec nie wiem co chcesz zebysmy Ci powiedzieli bo odpowiedz (doslownie) brzmi ze dostaniesz wize albo nie. Moim zdaniem nie ale to jest decyzja konsula, wiec wszystko zalezy od tego jak bardzo przywiazana jestes do kolejnych $160 czy ile tam aplikacja kosztuje i jak bardzo zdesperowana jestes zeby wyjechac (z postow wynika ze co najmmiej troche).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...