Skocz do zawartości

Dwukrotna odmowa wizy


Rekomendowane odpowiedzi

7 hours ago, Studentka12 said:

Nie mam pojęcia, ja nic złego nie zrobiłam i nawet nie wiedziałam ze ludzie tak robią 

a dostałam się na jedna z lepszych uczelni w Stanach, wiec nie jest to tez zwykły college tylko uczelnia w Berkley

 

Berkeley, nie Berkley. (Sama tam studiowalam.) Wiec absolutnie bylabys poinformowana o statusie i o ryzyku wyjezdzana z USA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, Studentka12 said:

Tak 

Umowa o prace z firmy 

Plus tak jestem właścicielka domu 

Stad właśnie nie rozumiem moich braku więzi 

problem ze nawet nikt nie chce tam oglądać dokumentów xd 

Nie chca ogladac dokumentow bo nic sie radykalnie nie zmienilo od ostatniej aplikacji na wize. 

A brak wiezi to taki skrot administracyjny. Im bardziej chodzi o to ze mimo domu, mimo pracy jakos malo w Polsce przebywasz. Najpierw pol roku w USA potem chec studiowania (na uczelni ktora notabene dla out-of-state-student kosztuje $60,000+ na rok. Niezle zarabiasz/zarabialas zeby sobie pozwolic sobie na takie wakacje i takie studia.) 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, andyopole napisał:

Ja mam dom w Polsce od 1986 i pomieszkuję to tu, to tam.  :)

A widzisz
taka informacja jednak była użyteczna 

mimo negatywnych komentarzy udałam się dziś na spotkanie z konsulem, bo już nie mogłam odwołać 

prawnik pomógł przygotować mi list wyjaśniający wcześniejsze odmowy oraz więzi z krajem  

Konsul po przeczytaniu listu zadał mi trzy pytania i udało się !

nie wiem czy to kwestia listu czy szczęścia 

Wcześniej próbowałam w Warszawie teraz byłam w Krakowie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, katlia napisał:

Berkeley, nie Berkley. (Sama tam studiowalam.) Wiec absolutnie bylabys poinformowana o statusie i o ryzyku wyjezdzana z USA. 

Konsultowałam się ze szkola przed wyjazdem 

Dostałam informacje, ze mieli jeden przypadek ze ktos wizy nie otrzymał na miejscu 

nikt mi wyjazdu nie odradzał, wręcz przeciwnie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Studentka12 said:

Konsultowałam się ze szkola przed wyjazdem 

Dostałam informacje, ze mieli jeden przypadek ze ktos wizy nie otrzymał na miejscu 

nikt mi wyjazdu nie odradzał, wręcz przeciwnie 

 

To mnie serio dziwi. (W ambasadzie na pewno tez, lol.) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
W dniu 21.07.2022 o 16:12, Studentka12 napisał:

A widzisz
taka informacja jednak była użyteczna 

mimo negatywnych komentarzy udałam się dziś na spotkanie z konsulem, bo już nie mogłam odwołać 

prawnik pomógł przygotować mi list wyjaśniający wcześniejsze odmowy oraz więzi z krajem  

Konsul po przeczytaniu listu zadał mi trzy pytania i udało się !

nie wiem czy to kwestia listu czy szczęścia 

Wcześniej próbowałam w Warszawie teraz byłam w Krakowie 

Jednak sie udalo. A byly tu komentarze pewnej pani ktora mowi ze nie uda sie, ze twoja szansa to 1/1000 lol... wy jestescie tu po co? Zeby pomagac czy zeby odradzac? Polak polakowi wilkiem... tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...