Skocz do zawartości

Dwukrotna odmowa wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Jak możesz napisać więce byłoby fajnie. Dostałeś OK na ESTE? Tak ja to rozumiem, bo w piątek planowałeś złożyć ESTĘ i przygotowywałeś się na odmowę i pójście do ambasady. Rozumiałem wtedy, że negatywnej odpowiedzi na ESTA jeszcze w kieszeni nie miałeś

Jesteś bodajże pierwszym na forum, który w tak krótkim czasie po zawróceniu z granicy (pisałeś, że zawrócono Ciebie w 2023) dostał pozytywną ESTĘ - albo pierwszym, który wrócił na forum się tym podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear ja to nie wiem, czy ten komentarz to był to sytuacji OP z tego wątku (użytkownicy nie bardzo wróżyli powodzenie użytkownikowi Studentka12), czy to chodzi o sytuację Matt1990. 

@Matt1990 nie potrzebujesz błogosławieństwa ani pozwolenia od użytkowników tego forum na procesowanie swojej sprawy jak chcesz. Zrób nam tu wszystkim i sobie przysługę, wynajmij adwokata - niech Cię fachowo przygotuje i przeprowadzi przez proces i - w przypadku gdy wizę będziesz miał w kieszeni - zapostuj tu udowadniając, jak bardzo się tu myliliśmy. Pierwsza szczerze Ci pogratuluję i będę życzyć udanego wypadu.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minutes ago, mcpear said:

Jak możesz napisać więce byłoby fajnie. Dostałeś OK na ESTE? Tak ja to rozumiem, bo w piątek planowałeś złożyć ESTĘ i przygotowywałeś się na odmowę i pójście do ambasady. Rozumiałem wtedy, że negatywnej odpowiedzi na ESTA jeszcze w kieszeni nie miałeś

Jesteś bodajże pierwszym na forum, który w tak krótkim czasie po zawróceniu z granicy (pisałeś, że zawrócono Ciebie w 2023) dostał pozytywną ESTĘ - albo pierwszym, który wrócił na forum się tym podzielić.

Wydaje mi sie ze gosc komentowal ze tej innej użytkowniczce sie udało. Jemu jeszcze nie. Tyle ze ich sytuacje sa zupelnie inne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Roelka v.2 napisał:

Wydaje mi sie ze gosc komentowal ze tej innej użytkowniczce sie udało. Jemu jeszcze nie. Tyle ze ich sytuacje sa zupelnie inne. :)

Moja sprawa jest dopiero swieza ale bede sie staral o nowa wize turystyczna albo biznesowa i napewno o tym poinformuje jaki byl efekt nawet jesli mi odmowia. Co i tak nie zmienia faktu tego ze gosciowka wyzej wszystkim pisze ze masz znikome szanse ze nie warto ze masz male szanse, a jednak sie udalo. See you soon in Chicago 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mcpear napisał:

aaaa. Masz rację. Źle przeczytałem komentarz. Myślałem, że Matt zdobył właśnie wizę / ESTĘ dla siebie

Ja na este bede skladal dopiero po 6 miesiacach albo pozniej, na chwile obecna musze dokladnie wszystko przemyslec i rozplanowac co i jak. Czas pokaze. Tak czy siak poinformuje o wynikach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minutes ago, Matt1990 said:

Moja sprawa jest dopiero swieza ale bede sie staral o nowa wize turystyczna albo biznesowa i napewno o tym poinformuje jaki byl efekt nawet jesli mi odmowia. Co i tak nie zmienia faktu tego ze gosciowka wyzej wszystkim pisze ze masz znikome szanse ze nie warto ze masz male szanse, a jednak sie udalo. See you soon in Chicago 

OK. Chętnie poczytam ciąg dalszy historii

Muszę wziąć Roelkę w obronę. Jeśli mam przychylać się do czyjejś arytmetyki to jestem dużo bliższy opinii "1/1000" niż "50-50". Twoja historia jest zupełnie inna niż Studentki. Ona nie była przestępcą, który do swych przestępstw przyznał się na piśmie urzędnikowi federalnemu i którego przyznanie się do przestępstwa siedzi w papierach imigracyjnych. Konsul na Ciebie nie patrzy jak na turystę, który przez jakiś czas miał słabe związki z Polską przez co był potencjalnym nielegalnym imigrantem. Ale patrzy jak na przestępcę, któremu udowodniono przestępstwo imigracyjne, który stara się jeszcze raz w dość krótkim okresie czasu wyjechać do USA. Optyka jest dość inna i oceniając swoje szanse na 50-50 możesz doznawać pewnego deficytu obiektywności.

Pisałeś, że "kasa u Ciebie nie stanowi problemu". Zainwestuj więc $1M w jakiś biznes w USA co zatrudnia 10+ ludzi (jak poszukasz pewnych ofert to czasami starcza $500k). Wyrób sobie GC. Pojedź mając GC w kieszeni na wakacje. Jak wrócisz dokonaj oficjalnego zrzeczenia się GC (bo pisałeś, że w obecnej sytuacji życiowej nie chcesz migrować do USA) i wtedy wystąp o B1/B2 - zapewne Twoja przeszłość zostanie ci wybaczona. A ów $1M (zapewne pomnożony wielokrotnie) po 10 latach będziesz mógł wyjąć z USA.

Chicago? Never been to :)

  • Like 2
  • Haha 1
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...