Skocz do zawartości

DS-260 Czy w trakcie mogę wziąć ślub ? - nietypowa sytuacja


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Pamiętaj ze malzonka bedzie musiala opuscic Stany po slubie. Nie jestes obywatelem wiec jej nielegalny pobyt nie zostanie wybaczony. A raczej ciezko jest utrzymac legalny pobyt przez okres ok. 2 lat. Powodzenia. 

jeśli wezmą ślub w usa to można złożyć o AOS i wtedy jest legalnie oczekując na GC w usa, oczywiscie trzeba udowodnić ze slub nie był planowany, wiec radzę nikomu o tym nie wspominać i się z tym nie obnosić, jedynie ze nagle w usa wam się odmieniło bo rodzina na miejscu blablabla i chcecie slub. Zaraz pewnie tu napiszą ze to nielegalne skoro już teraz masz takie zamiaru ale błagam was, nikt normalny nagle podczas 2 miesięcznego pobytu w usa od tak pod wpływem chwili nie bierze ślubu, raczej w większości przypadków było to przemyślane wcześniej.

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, mvgda said:

jeśli wezmą ślub w usa to można złożyć o AOS i wtedy jest legalnie oczekując na GC w usa, oczywiscie trzeba udowodnić ze slub nie był planowany, wiec radzę nikomu o tym nie wspominać i się z tym nie obnosić, jedynie ze nagle w usa wam się odmieniło bo rodzina na miejscu blablabla i chcecie slub. Zaraz pewnie tu napiszą ze to nielegalne skoro już teraz masz takie zamiaru ale błagam was, nikt normalny nagle podczas 2 miesięcznego pobytu w usa od tak pod wpływem chwili nie bierze ślubu, raczej w większości przypadków było to przemyślane wcześniej.

Jokes on you, ta opcja jest tylko dostepna dla obywateli. ;)

  • Downvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

Jokes on you, ta opcja jest tylko dostepna dla obywateli. ;)

dlaczego niby? Patrząc na visa bulletin F2A jest teraz current, zakładając ze dziewczyna przyleci na turystycznej (bo na esta z gc holder ślubu brać nie można) to w tym samym momencie mogą wysłać jednocześnie i130, i485 i i765 wiec składając to np po 3-4 miesiącach na turystycznej w momencie wysyłania wniosku jest legalnie. (jeśli na granicy dostanie pozwolenie na taki długi pobyt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu też dla posiadaczy zielonych kart. Kategoria F2A utrzymuje się w biuletynach wizowych od kwietnia 2022 jako "C" czyli natychmiast po złożeniu petycji można składać AOS, co oznacza, że utrzymać status trzeba tylko do momentu złożenia wniosku o AOS a to nie podlega oczekiwaniu. Po złożeniu wniosku o AOS przebywasz w USA legalnie. Taka opcja jest obecnie (od kwietnia) otwarta dla posiadaczy zielonych kart. Aczkolwiek jeśli nastąpi wstrzymanie poziomu "C" w biuletynie wizowym a historycznie ono następuje regularnie co jakieś pół roku wówczas jak w biuletynie wizowym ten poziom nie będzie C wówczas o taki AOS papierów nie można złożyć a status będzie trudno utrzymać do momentu gdy petycja stanie się "Current", czyli trzeba będzie USA opuścić.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, mvgda said:

dlaczego niby? Patrząc na visa bulletin F2A jest teraz current, zakładając ze dziewczyna przyleci na turystycznej (bo na esta z gc holder ślubu brać nie można) to w tym samym momencie mogą wysłać jednocześnie i130, i485 i i765 wiec składając to np po 3-4 miesiącach na turystycznej w momencie wysyłania wniosku jest legalnie. (jeśli na granicy dostanie pozwolenie na taki długi pobyt)

Nasze posty się zcrossowały - Masz rację F2A jest current. Aczkolwiek jak planuje nasz OP taką operację na zimę to w tamtym czasie nie koniecznie będzie "current" - sprawdź sobie historię biuletynów wizowych jak to "C" fluktuuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mcpear napisał:

Nasze posty się zcrossowały - Masz rację F2A jest current. Aczkolwiek jak planuje nasz OP taką operację na zimę to w tamtym czasie nie koniecznie będzie "current" - sprawdź sobie historię biuletynów wizowych jak to "C" fluktuuje

no tutaj to trzeba szczęścia, wiec albo im się uda złożyć gdy kategoria będzie current a jeśli nie to procesowanie przez ambasadę. 

Z tego co obserwuje fora to kartę EAD dostaje się około po miesiacu/dwoch jeśli ktoś złożył wszystkie trzy formy po czerwcu 2022. Ja sama się jednak na taką opcje nie zdecydowałam bo raz, trzeba czekać 3 miesiące zanim się weźmie ślub (tak jest najbezpieczniej) a dwa, nigdy nie wiadomo jak długo będzie current i jak długo zajmie procesowanie wszystkiego. 

Wiec da się ale jest ryzyko, ja postanowiłam czekać te nieszczęsne 2-3 lata i procesować w ambasadzie dla własnego spokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ale z tymi EAD przyspieszyło - ja czekałem 13 miesięcy 4 lata temu, a już bywało że czasy osiągnęły dwa lata dla niektórych. Czy jest to niezależne od centrum w którym składasz wniosek? To jest ciekawa informacja

z tymi 3 miesiącami co "trzeba czekać" to ktoś tutaj opisał (bodajże @Xarthisius), że to jeden z niebezpiecznych mitów. To nie jest tak, że jak odczekasz 90 dni to na 100% dostaniesz pozytywną odpowiedź na AOS. Tego trzeba być świadomym. Ta reguła 90 dni została już z prawa zdjęta (o ile się nie mylę). Poza tym on funkcjonowała tylko i wyłącznie w formie negatywnej. Czyli "mniej niż 90 dni" to "automatyczne NIE" a nie że "więcej niż 90 dni" to "automatyczne TAK". Przez to wprowadzała wiele zamętu.

Bardzo dużo AOSów w F2A kończy się pozytywnie, aczkolwiek znam przypadki odmowy, którą kończyły się oskarżeniem o "visa fraud" i małżonek od razu był uczyniony "inadmissible" do USA. W tamtym przypadku czas oczekiwania wydłużył się bardzo, bo para opisywała, że musieli odczekać na obywatelstwo małżonka (w tamtym przypadku ponad 3 lata). Potem złożyli wniosek o małżeńską imigrant wizę i chyba do tego jeszcze musieli przebyć drogę przez waiver I-601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mcpear napisał:

To ale z tymi EAD przyspieszyło - ja czekałem 13 miesięcy 4 lata temu, a już bywało że czasy osiągnęły dwa lata dla niektórych. Czy jest to niezależne od centrum w którym składasz wniosek? To jest ciekawa informacja

z tego co czytałam to polityka Bidena to umożliwiła i właśnie jakos od maja/czerwca większość ludzi dostaje EAD w przeciągu miesiąca dwóch, jestem na kilku grupach na facebooku i tak to wyglada. Niestety osoby które złożyły przed tym terminem nadal czekają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, mvgda said:

Zaraz pewnie tu napiszą ze to nielegalne

To skoro jesteś swiadoma co tu zaraz napiszą (i masz rację) i wiesz, że to szemrany interes, powstrzymaj się proszę na przyszłość od sugerowania tej drogi innym forumowiczom. Tak wiem, że istnieją osoby, które pomyślnie przeszły AOS z B1/B2 w różnych kategoriach i że nie jest to ścieżka nie możliwa do przebrnięcia, ale trzeba być świadomym co się robi. Prawdopodobieństwo, że OP (albo dowolna inna osoba zaczynająca interesować się imigracją) będzie obeznany we wszystkich gotchas jest nikłe, więć potencjalna krzywda którą możesz mu wyrządzić jest duża. Dlatego właśnie staramy się nie sugerować takich rzeczy.

BTW, gdzieś tam mi mignęło, że na ESTA z LPR nie można brać ślubu. Można brać slub jak najbardziej. AOS nie można zrobić. Wziać ślub i wrócić jak najbardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...