Skocz do zawartości

Sponsorowanie przez pracodawce wiza EB3 - dziennik :)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem na ile to forum jeszcze zyje, ale pamietam ze kilka lat temu zagladalem tu codziennie. Potym jak wrocilem z wakacji z US bardzo chcialem wyemigrować do US na stale, jednak owczesna sytuacja zawodowa nie dawala mi jakichkowiek szans. Mimo wszystko udalo mi sie wyemigrowac do Kanady i dzis pisze do Was jako obywatel tego kraju. Po 6 latach otrzymalem paaszport i generalnie uwazam moj czas w tym kraju za udany -  zawodowo i prywatnie. Nie mniej jednak mieszkam na preriarach i surowe zimy daje we znaki, ciezko przyzwyczaic sie do -40 stopni.

Postanowilem utworzyc ten watek dla kogos kto moze kiedys jak ja bedzie szukal "roznych historii" i w czym mu to pomoze.  Aby uciec od kanadyjskiej zimy postanowilem wyemigrowac na Floryde. Plan ten narodzil sie w styczniu 2022 roku. Odziwo dostalem mnostwo ofert pracy praktycznie z kazdego stanu w US (oprocz Alaski) oczywiscie wiekszosc z nich odpadla kiedy wyjasnilem temat sponsorowania imigracyjnego. Ostatecznie jednak udalo sie znalezc odpwiedniego (mam nadzieje) pracodawce i temat ruszyl.

Prawnik zlozyl dokumenty i moj PERM wystartowal 1 lipca. Czeka mnie dluuugi proces ale mam nadzieje ze wszystko sie uda.

 

 

image.thumb.png.8d5508316a2dc63d5c93f66103e98046.png

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, vlade said:

Wole być na Alasce w zimie niż na Florydzie latem. No ale najważniejsze ze udało się znaleść kogoś kto sponsoruje PERM dla zupełnie obcej osoby, której nawet w kraju nie ma. W jakiej branży jesteś?

mino wszystko wole zeby bylo upalnie i goraco ale przynajmniej  zielono niz lodowato, bialo z zima przez pol roku prawie lol

sprawdzilem na szybko i wygląda  na to ze Alaska jest cieplejsza niż Manitoba, kto tu mieszkał ten w cyrku się nie śmieję jak to mówią 

jestem z branży  transportowej, powiedzmy transportowej operation manager. Pierwszy niedoszły  pracodawca  zaprosił i opłacił pobyt na Florydzie ale nie pyklo, z drugim rozmawialem  raz przez Skype, ale myślę żeby go odwiedzić w styczniu i przy okazji zobaczacyc okolice gdzie potencjalnie będę zyc, pytanie kiedy  bo nawet z premium  processing trzeba czekać, no to czekam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechalem na wakacje na wyspy dziewicze. Na tydzien. Mialem dosc po dwoch dniach. I mimo ze bardziej na południe to było tam bardziej przyjemnie niż na Florydzie (bryza). Nasze tyłki sa stworzone do klimatu umiarkowanego, w zimie można się opatulic, w lecie w pewnym momencie  nie możesz zdjąć więcej ubrania z siebie.
 

Ja rozumiem ze najważniejsze to sie zahaczyć, i trochę troluje z ta Floryda. Szczere gratulacje ze udało Ci się to załatwić, jest to prawie niespotykane. Jak juz sie tam zainstalujesz  to daj znac gdzie jestes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, vlade said:

Pojechalem na wakacje na wyspy dziewicze. Na tydzien. Mialem dosc po dwoch dniach. I mimo ze bardziej na południe to było tam bardziej przyjemnie niż na Florydzie (bryza). Nasze tyłki sa stworzone do klimatu umiarkowanego, w zimie można się opatulic, w lecie w pewnym momencie  nie możesz zdjąć więcej ubrania z siebie.
 

Ja rozumiem ze najważniejsze to sie zahaczyć, i trochę troluje z ta Floryda. Szczere gratulacje ze udało Ci się to załatwić, jest to prawie niespotykane. Jak juz sie tam zainstalujesz  to daj znac gdzie jestes.

Chyba jednak Kanadak obrzydzila mi zimy ze nie ma bata abym narzekal na pogode haha

 

w tej chwili jestem jestem w Tajlandii, goraco ale mam gdzies z tylu glowy te mrozy i śnieg  i juz jest ok, ladnie zielono. Jestem tu 2 tyg bede jesscze miesiac ale to nie pierwszy raz tutaj.

 

Chcialbym aby process  juz byl na ostatniej prostej tak żeby mieć pewność że się uda, póki co jest stresik.

Na FL bede na wschodnim wybrzeżu okolice Malburne/Cacoa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...