Skocz do zawartości

Los Angeles, Compton


podlas15

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Chciałbym się zapytać o słynne miasto Compton. Mianowicie w następnym roku lecę na tzn tour po USA i będę miał przyjemność być w LA. Czy ktoś może mi powiedzieć jak wygląda w tym momencie sytuacja w Compton? Czy można zwiedzać na własną rękę w biały dzień i czy jest bezpiecznie dla osoby zwiedzającej? Czy raczej polecicie jakiegoś koleżkę, który może nas oprowadzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w okolicy 8 lat. Miasto jest tak słynne, że słyszałem dziś o nim pierwszy raz :) Wiem, wiem zapewne się nie znam. Myślę, że w biały dzień jest bezpieczne - oceniane jest jako "Medium safety" - https://www.travelsafe-abroad.com/united-states/compton/

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minutes ago, mcpear said:

Mieszkam w okolicy 8 lat. Miasto jest tak słynne, że słyszałem dziś o nim pierwszy raz :) 

Compton jest slynne z tego ze kiedys bylo bardzo niebezpiecznie... wojny miedzy gangami, smiertelne konflikty etnyczno-rasowe... Richard Williams slynnie tam wychowal rodzine i nauczyl corki Venus i Serena grac w tenisa... wybral Compton zeby je "zahartowac" - przygotowac je na trudne zycie i nauczyc je  "a fighter's mentality." 

@podlas15 Jezeli masz powod na podroz do Compton, znasz tam kogos, itp - jedz ale uwazaj. Biali turysci nie pokazuja sie tam czesto. Jezeli chcesz po prostu popatrzec jak zyja biedni ludzie w USA, to odradzam. To nie zwierzeta w zoo. 

 

Edytowane przez katlia
  • Like 2
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy nie za bardzo mi chodzi żeby oglądać biednych ludzi. Bardziej to chciałbym zobaczyć jak mieszkali słynni raperzy, gdzie się wychowywali itp. Samo bycie tam to pewnie było by dla mnie mega przeżycie. Ale raczej wolę się zapytać osób, które może tam były lub coś słyszały. 
Na pewno nie chcę oglądać ludzi biednych. Bo co to by miało na celu.  
Jestem ciekawy tego miejsca i zawsze szczerze powiedziawszy marzyłem, aby tam pojechać. 

Wolę się zapytać niż jechać bez jakiejkolwiek wiedzy i mieć niemiłą niespodziankę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, podlas15 said:

Bardziej to chciałbym zobaczyć jak mieszkali słynni raperzy, gdzie się wychowywali itp. Samo bycie tam to pewnie było by dla mnie mega przeżycie. 

No, tak... ale ludnosc ktora tam mieszka czesto ma bardzo mieszane uczucia na ten temat... 
https://www.dailymail.co.uk/travel/travel_news/article-4660910/White-hip-hop-fans-turning-Compton-attraction.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Z jednej strony im się nie dziwie. Mieszkasz sobie tam, żyjesz, pracujesz , a przyjeżdża Ci jakiś koleżka przed chatę i lata z kamerą i aparatem. Też mógłbym się zdenerwować. Ale z drugiej strony ludzie też jeżdżą w inne tereny świata i problemu w tym nikt nie widzi.  Oni też podobno mają własną kulturę i raczej tak jak napisałaś białego człowieka traktują jak osobę widzącą w nich atrakcje. A to może denerwować. Ale dzięki za odpowiedź. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, podlas15 said:

Ale z drugiej strony ludzie też jeżdżą w inne tereny świata i problemu w tym nikt nie widzi.  Oni też podobno mają własną kulturę i raczej tak jak napisałaś białego człowieka traktują jak osobę widzącą w nich atrakcje. A to może denerwować. Ale dzięki za odpowiedź. 

Problemy zwiazane z rasa, rasizmem i bieda w USA sa skomplikowane. Polakom to moze byc trudno zrozumiec bo mieszkaja w kraju gdzie 98% ludnosci to jedna rasa i religia. Co do tych innych terenow swiata... ludzie tez jada do slumsow w RPA lub favelas w Brazilii, i tamtejszym mieszkancom tez to sie srednio podoba. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, podlas15 said:

Znaczy nie za bardzo mi chodzi żeby oglądać biednych ludzi. Bardziej to chciałbym zobaczyć jak mieszkali słynni raperzy, gdzie się wychowywali itp. Samo bycie tam to pewnie było by dla mnie mega przeżycie. Ale raczej wolę się zapytać osób, które może tam były lub coś słyszały. 
Na pewno nie chcę oglądać ludzi biednych. Bo co to by miało na celu.  
Jestem ciekawy tego miejsca i zawsze szczerze powiedziawszy marzyłem, aby tam pojechać. 

Wolę się zapytać niż jechać bez jakiejkolwiek wiedzy i mieć niemiłą niespodziankę. 

To pojedz do jakiejkolwiek biedniejszej dzielnicy w US - wyglada dokladnie tak samo, w kazdym wiekszym miescie. W Compton nic specjalnego odnosnie NWA nie znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...