Skocz do zawartości

Kupno w PL i przywiezienie tego do US


Dominika86

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, Dominika86 said:

Powiedzcie czy dokument wystawiony w sklepie przy kupnie rzeczy, że jest bez podatku polskiego TRZEBA pokazać na granicy? czy lepiej kupić VAT-em coś? 
Jak to jest ? Robię zakupy tak 1x wiec będę wdzięczna za SZCZERE podpowiedzi 

Nie kapuje o co pytasz - nie ma zadnego znaczenia jak i co kupisz w PL. Ewentualne clo nie ma nic wspolnego z podatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca. Tutaj gdzie mieszkam podatek jaki bym od tej rzeczy zapłaciła to 8%, a procent w PL jest 19% i w PL wystawiają w sklepie na osobę kupującą dokument i z nim się idzie do urzędu już po powrocie i się płaci 8%. 
 A cło to też nie wiem jak to wygląda, bo jestem nowa w US i dopieto się douczam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dominika86 napisał:

Tutaj gdzie mieszkam podatek jaki bym od tej rzeczy zapłaciła to 8%

To nie jest podatek VAT, mozna go nazwac obrotowym. Podatki tu i tam nie maja zadnego zwiazku. O tych zakupach w Polsce tez chyba masz mgliste pojecie. Co w ogole chcesz kupic? Moze to jakas pierdola, ktora nie warto zawracac glowy calemu aparatowi skarbowemu tu i tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Dominika86 said:

nie do końca. Tutaj gdzie mieszkam podatek jaki bym od tej rzeczy zapłaciła to 8%, a procent w PL jest 19% i w PL wystawiają w sklepie na osobę kupującą dokument i z nim się idzie do urzędu już po powrocie i się płaci 8%. 
 A cło to też nie wiem jak to wygląda, bo jestem nowa w US i dopieto się douczam :) 

Bedzie prawdopodobnie jedyna osoba w US ktora tak robi (maksymalnie jedna z 5-ciu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Jak to jest w innych stanach. W CA teoretycznie jak kupisz cos poza CA i przywieziesz do CA to powinnas zaplacic sales tax - robisz to przy deklaracji rocznej podatku stanowego. Ale nie wiem czy ktokolwiek to robi - to chyba jest niesciagalny podatek. Teoretycznie CA chce uniknac sytuacji, ze kupujesz jakies dobra w stanach gdzie nie ma sales tax i zwozisz je do CA i tu używasz. Na auta się uszczelnili bo placisz sales tax przy rejestracji. To samo dotyczy RV, łodzi i innych rejestrowalnych dóbr. Jakbyś kupowała samolot to też CA cie dosięgnie z podatkiem od sprzedaży. Ale już np. Jak podczas wycieczki do New Hampshire albo innego Oregonu kupisz iphone'a, pierścionek czy inne dobra to nie umiem sobie wyobrazić jak mieliby Ciebie "ścignąć".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupuję coś małego za 6k $, co mi się opłaca w PL kupić bo tu o 2k jest droższe to samo. 
Więc zastanawiam sie jak to życiowo wygląda. Bo w PL sklepie napisali mi że muszą wystawić dokument jakiś specjalny, na daną osobę kupującą. Więc zastanawiam się jak to jest, czy nadal się tam płaci podatek i potem w US będąc się go odlicza do 8%, czy się w takim razie nie płaci nic w PL i dopiero się 8% płaci po przylocie z rzeczą. jJeśli oczywiście trzeba mimo wszystko (*bo tego też nie wiem) 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, andyopole napisał:

To nie jest podatek VAT, mozna go nazwac obrotowym. Podatki tu i tam nie maja zadnego zwiazku. O tych zakupach w Polsce tez chyba masz mgliste pojecie. Co w ogole chcesz kupic? Moze to jakas pierdola, ktora nie warto zawracac glowy calemu aparatowi skarbowemu tu i tam.

jeśli bym miała pojęcie to bym nie pytała, jako admin wydaje mi się że powinnaś być milsza i bardziej tolerancyjna a nie odrazu szpilkę komuś wbijać. Proponuję złość do kieszeni schować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezydenci jak wwożą towary do USA to chyba są zwolnieni do jakiegoś poziomu (bodaże 800 albo 1000) z cła. Powyżej masz obowiązek zadeklarować i urzędnik na granicy naliczy ci cło. Jeśli nie jesteś rezydentem a jedynie "visitorem" to ten poziom jest niższy (bodajże 100)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...