Skocz do zawartości

GC - rozmowa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim. Za miesiąc czeka mnie rozmowa w ambasadzie w PL na temat mojej zielonej karty, którą może otrzymam po swoim mężu, obywatelu. Po ślubie jesteśmy prawie 4 lata a w samych Stanach nigdy nie byłam bo do tej pory odrzucano moje wnioski o wizy narzeczeńskie - turystyczne - esty. Jak w waszych przypadkach wyglądała taka rozmowa? Czego mogę się spodziewać? Zapewne taki wątek został już poruszony wiele razy, ale nie mogę tego tutaj znaleźć. Z góry dziękuje za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 01:27, Roelka v.2 napisał:

Wniosek o wize K1 zostal odrzucony? To dosc rzadko sie zdarza. Jaka byla tego przyczyna? W zaleznosci od powodu, moze to miec wplyw na wynik rozmowy o wize CR1. 

Wyglądało to tak, że za 1 razem dostałam odpowiedz po prostu „nie klasyfikuje się Pani na wyjazd”. Mój narzeczony mieszkał wtedy ze mną w Polsce. Później znowu odrzucili bez podania powodu, mimo, ze mąż mieszkał w stanach i pracował. A ja głównie mówiłam, ze chce odwiedzić go na święta (bo było to w okolicy świat w grudniu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2023 o 02:22, Xarthisius napisał:

A podali jakis powod (w sensie paragrafu z INA) dla ktorego odrzucili Ci K-1? Odmowami na ESTA / B1-B2 bym sie specjalnie nie przejmowal.

Wyglądało to tak, że za 1 razem dostałam odpowiedz po prostu „nie klasyfikuje się Pani na wyjazd”. Mój narzeczony mieszkał wtedy ze mną w Polsce. Później znowu odrzucili bez podania powodu, mimo, ze mąż mieszkał w stanach i pracował. A ja głównie mówiłam, ze chce odwiedz go na święta (bo było to w okolicy świat w grudniu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Podali ci powodow. Narzeczony mieszkal w PL i zapewne nie mial domicle w USA. Mam nadzieje ze teraz juz ma, inaczej z wiza CR1 tez bedzie problem.

Teraz już tak. A wracając do pytania, spotkała się Pani z historiami ludzi, którzy dostali gc po małżonku? Jakie pytania mogę usłyszeć? Czy raczej mam być gotowa na dosłownie wszystko ? ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Kotexy said:

Wyglądało to tak, że za 1 razem dostałam odpowiedz po prostu „nie klasyfikuje się Pani na wyjazd”. Mój narzeczony mieszkał wtedy ze mną w Polsce. Później znowu odrzucili bez podania powodu, mimo, ze mąż mieszkał w stanach i pracował. A ja głównie mówiłam, ze chce odwiedz go na święta (bo było to w okolicy świat w grudniu) 

Rozumiem, że za pierwszym razem starałaś się o K1 i nie dostałaś bo narzeczony mieszkał w Polsce. Jest to jasne - nie ma potrzeby jechać do USA jak możecie mieszkać w Polsce. Za drugim razem zapewne starałaś się o wizę B1/B2 (turystyczną), ale ponieważ wyraziłaś już uprzednio ochotę na emigrację do USA tak więc  istniało duże prawdopodobieństwo, że twoje plany nie były iście turystyczne i że możesz zmienić zdanie na terenie USA i zostać na stałe. To nazywasz "bez powodu" - powodem były "słabe związki z Polską". Wszystko przewidywalne bym powiedział.

Dzisiaj aplikujesz o wizę imigracyjną. Tutaj powody, dla których odrzucili Twoje podanie o wizę turystyczną ustały. Skoro mąż mieszka w USA to ustały powody, dla których odrzucono podanie o wizę K1. Mogą pytać o "prawdziwość związku", w sensie jak długo się znacie, czy byliście na jakiś wakacjach razem, czy macie wspólne zdjęcia itp. Jak nie masz innych powodów z powodów których odrzucają podania (typu przynależność do organizacji przestępczej, plany ataków terorrystycznych na terenie USA, przestępstwa przeciwko moralności, ban związany z kłamstwem przed urzędnikiem amerykańskim albo ban związany z pobytem w USA przedłużonym nielegalnie, albo nie wykonane szczepienia obowiązkowe) a związek wasz jest prawdziwy to powinnaś uzyskać tę wizę.

  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mcpear napisał:

Rozumiem, że za pierwszym razem starałaś się o K1 i nie dostałaś bo narzeczony mieszkał w Polsce. Jest to jasne - nie ma potrzeby jechać do USA jak możecie mieszkać w Polsce. Za drugim razem zapewne starałaś się o wizę B1/B2 (turystyczną), ale ponieważ wyraziłaś już uprzednio ochotę na emigrację do USA tak więc  istniało duże prawdopodobieństwo, że twoje plany nie były iście turystyczne i że możesz zmienić zdanie na terenie USA i zostać na stałe. To nazywasz "bez powodu" - powodem były "słabe związki z Polską". Wszystko przewidywalne bym powiedział.

Dzisiaj aplikujesz o wizę imigracyjną. Tutaj powody, dla których odrzucili Twoje podanie o wizę turystyczną ustały. Skoro mąż mieszka w USA to ustały powody, dla których odrzucono podanie o wizę K1. Mogą pytać o "prawdziwość związku", w sensie jak długo się znacie, czy byliście na jakiś wakacjach razem, czy macie wspólne zdjęcia itp. Jak nie masz innych powodów z powodów których odrzucają podania (typu przynależność do organizacji przestępczej, plany ataków terorrystycznych na terenie USA, przestępstwa przeciwko moralności, ban związany z kłamstwem przed urzędnikiem amerykańskim albo ban związany z pobytem w USA przedłużonym nielegalnie, albo nie wykonane szczepienia obowiązkowe) a związek wasz jest prawdziwy to powinnaś uzyskać tę wizę.

Dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...