Skocz do zawartości

GC - rozmowa


Rekomendowane odpowiedzi

czytałam na forum data z 2004r. jedna z dziewczyn pisała, że została w samych majtkach i to ją bardzo zestresowało, a druga, że całkiem nago i że bardzo to przeżyła. Przeraziło mnie to. Nie znalazłam wśród lekarzy ambasady żadnej pani doktor sami lekarze płci męskiej.  Czy przy badaniu jest obecna pielęgniarka?. Przepraszam za takie pytania ale chciała bym wiedzieć na co się przygotować. Gdzieś wyczytałam, ze trzeba być rozebranym bo sprawdzają, czy nie ma chorób skórnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ja na mlim badaniu mialam zwyczajna rozmowe z lekarzem i typowe badania. Zadnego rozbierania sie. W USA jak pójdziesz do lekarza to tez nikt nie kaze ci sie rozbierasz.

Naprawde na twoim miejscu przestalabym tyle czytac... bedzie na pewno dobrze. Wyobraz sobie ze tysiace osob co roku przechodzi przez te badania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim badaniu się rozbierałam. Mianowicie ściągnęłam kurtkę. Doktor osłuchał mnie przez bluzkę. Badanie skóry jest w celu zbadania czy na przykład nie jesteś chora na taki na przykład trąd (celem badania jest m.in. wykluczenie chorób zakaźnych). Doktorzy w PL raczej wiedzą, że Polska nie jest krajem trędowatych. A do takiego na przykład świerzba wystarczy obejrzeć dłonie.

BTW, z @Xarthisius wymyśliliśmy na poczekaniu milion teorii spiskowych w temacie i prawie udławiliśmy się ze śmiechu. Nie będę się nimi tu dzielić, gdyż forum może nie wytrzymać ruchu pt. "czy to prawda, że...?"

@Meroska serio wyluzuj, uprawiasz klasyczny overthinking. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mnie ciekawi. czy są jakieś choroby niezakaźne które dyskwalifikują z pozwolenia na wyjazd? np przewlekłe choroby typu cukrzyca albo ktoś kto ma rozrusznik serca albo ktoś kiedyś leczył się na depresję albo bycie osobą z dużą wadą wzroku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minutes ago, tomi455 said:

a mnie ciekawi. czy są jakieś choroby niezakaźne które dyskwalifikują z pozwolenia na wyjazd? np przewlekłe choroby typu cukrzyca albo ktoś kto ma rozrusznik serca albo ktoś kiedyś leczył się na depresję albo bycie osobą z dużą wadą wzroku?

U) Communicable Disease of Public Health Significance:  INA 212(a)(1)(i) provides that an individual is ineligible for a visa if the individual has a communicable disease of public health significance.  See 9 FAM 302.2-5.  b. (U) Vaccinations:  INA 212(a)(1)(A)(ii) provides that an individual is ineligible for an IV if the individual lacks the required vaccinations.  See 9 FAM 302.2-6.  c.  (U) Physical or Mental Disorders:  INA 212(a)(1)(A)(iii) of the Immigration and Nationality Act provides that an individual is ineligible for a visa if the individual has a physical or mental disorder and behavior associated with that disorder that may pose, or has posed, a threat to the property, safety, or welfare of the individual or others, or a history of such behavior likely to occur or lead to other harmful behavior.  See 9 FAM 302.2-7.  d. (U) Drug Addict or Abuse:  INA 212(a)(1)(A)(iv) of the Immigration and Nationality Act provides that an individual is ineligible for a visa if the individual is a drug abuser or drug addict. 

Tu wiecej https://www.uscis.gov/policy-manual/volume-8-part-b-chapter-1

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minutes ago, tomi455 said:

a mnie ciekawi. czy są jakieś choroby niezakaźne które dyskwalifikują z pozwolenia na wyjazd? np przewlekłe choroby typu cukrzyca albo ktoś kto ma rozrusznik serca albo ktoś kiedyś leczył się na depresję albo bycie osobą z dużą wadą wzroku?

Akurat te ktore wymieniles - nie. Ale jezeli masz pewne choroby ktore moga byc niebezpieczne dla spoleczenstwa, to tak. Naprzyklad choroby zakazne, choroby weneryczne, gruzlice, itp. Jezeli twoja depresja doprowadza cie do, naprzyklad, podpalania domow albo atakowania ludzi, to wtedy tez. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 18:49, mola napisał:

Ja na swoim badaniu się rozbierałam. Mianowicie ściągnęłam kurtkę. Doktor osłuchał mnie przez bluzkę. Badanie skóry jest w celu zbadania czy na przykład nie jesteś chora na taki na przykład trąd (celem badania jest m.in. wykluczenie chorób zakaźnych). Doktorzy w PL raczej wiedzą, że Polska nie jest krajem trędowatych. A do takiego na przykład świerzba wystarczy obejrzeć dłonie.

BTW, z @Xarthisius wymyśliliśmy na poczekaniu milion teorii spiskowych w temacie i prawie udławiliśmy się ze śmiechu. Nie będę się nimi tu dzielić, gdyż forum może nie wytrzymać ruchu pt. "czy to prawda, że...?"

@Meroska serio wyluzuj, uprawiasz klasyczny overthinking. 

A dawno temu miałaś rozmowę z konsulem? czy długo ona trwa, miałaś możliwość pokazać np. jakieś zdjęcia wspólne itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Meroska napisał:

A dawno temu miałaś rozmowę z konsulem? czy długo ona trwa, miałaś możliwość pokazać np. jakieś zdjęcia wspólne itp.

Ja nie przechodziłam przez proces zielono kartowy poprzez wizę małżeńską czy narzeczeńską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...