Skocz do zawartości

Ubezpieczenie zdrowotne w USA nie takie straszne jak malują.


Rekomendowane odpowiedzi

9 minutes ago, kzielu said:

Kosztowaly pensje wszystkich w calym lancuszku ktory na tym zarabia - lekarz, pielegniarka, recepcjonistka, ludzi od billing w szpitalu,  armia ludzi pracujacych w firmie ubezpieczeniowej (Ci od billingu), itd... Nikt tych kosztow nie kontroluje w zaden sposob - dlatego jakis disruption tego systemu (taki zeby np. wyeliminowac firmy ubezpieczeniowe) z w miare delikatna kontrola kosztow troche by w tej sytuacji pomogl - niemniej jednak to jest niemozliwe - bo jest wolny rynek, kapitalizm itd...

Nie wierze ze niemozliwe. Sa publiczne services - szkoly, na przyklad - moze byc publiczna sluzba zdrowia. I tak bogaci beda uzywac prywatna sluzbe zdrowia (tak samo jak maja prywatne szkoly i uniwersytety) a ci naj naj juz uzywaja concierge medicine. Znam jedna taka pania ktora ma cala mase concierge doctors. Wiec ci ktorzy zarabiaja kokosy na systemie sluzby zdrowia nadal beda zarabiac kokosy. 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, katlia said:

Nie wierze ze niemozliwe. Sa publiczne services - szkoly, na przyklad - moze byc publiczna sluzba zdrowia. I tak bogaci beda uzywac prywatna sluzbe zdrowia (tak samo jak maja prywatne szkoly i uniwersytety) a ci naj naj juz uzywaja concierge medicine. Znam jedna taka pania ktora ma cala mase concierge doctors. Wiec ci ktorzy zarabiaja kokosy na systemie sluzby zdrowia nadal beda zarabiac kokosy. 

Niemozliwe dlatego ze zmienic to bedzie niezwykle trudno - jakiekolwiek proby natychmiast uruchamiaja gigantyczna machine reklamowo - lobbistyczna ktora ludziom bez zadnego ubepieczenia i ktorych na to nie stac bedzie tlumaczyla dlaczego darmowa opieka bedzie absolutnie najgorsza rzecza ktora ich spotka w zyciu - i bedzie robila to wyjatkowo skutecznie (przyklad - poprzedni prezydent i jego wyborcy ktorzy  wciaz uwazaja ze on zrobil dla nich bardzo duzo, lol).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, kzielu said:

akiekolwiek proby natychmiast uruchamiaja gigantyczna machine reklamowo - lobbistyczna ktora ludziom bez zadnego ubepieczenia i ktorych na to nie stac bedzie tlumaczyla dlaczego darmowa opieka bedzie absolutnie najgorsza rzecza ktora ich spotka w zyciu

Tak samo bylo z Obamacare - pamietasz kiedy to bylo pejoratywne? Pamietasz jak wrzeszczeli o 'death panels'? Obamacare rosnie, expanded medicaid rosnie (bardzo dobry system, notabene: przyklad ze mozna miec panstwowe ubezpieczenie ktore dziala) i nawet czerwone stany sie na to zapisuja. (Ostatnio konserwatywna Nebraska.) Zgadzam sie, ze zmiany w systemie sa szalenie trudne i ze to potrwa wiele wiele lat zanim caly system jest bardziej ludzki. Ale gdzies trzeba zaczac... Obama/medicaid - to niezly start i precedent.

 

Edytowane przez katlia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

a odbiegając trochę od wątku czy może mi ktoś wyjaśnić na co idzie i co obejmuje "medicare" które jest pobierane z każdego czeku? (około $20 z każdego czeku)

czy jak mam to płacone to czy przyjmą mnie do szpitala i pokryją jakieś koszty?

 

i czy można z tego zrezygnować?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minutes ago, mati.cfc said:

a odbiegając trochę od wątku czy może mi ktoś wyjaśnić na co idzie i co obejmuje "medicare" które jest pobierane z każdego czeku? (około $20 z każdego czeku)

czy jak mam to płacone to czy przyjmą mnie do szpitala i pokryją jakieś koszty?

 

i czy można z tego zrezygnować?

 

 

Medicare to ubezpieczenie medyczne ktore uzywa sie na emeryturze. W tej chwili nie pokryje niczego, no chyba ze masz powyzej 65 lat. Przewaznie nie mozna zrezygnowac, tak samo jak nie mozna zrezygnowac z social security payments.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, mati.cfc said:

czyli płacę na emerytów? a sam nie mogę z tego skorzystać? Przecież to nawet gorzej niż Polski ZUS bo płacąc ZUS mogę z niego korzystać 

 

ale złodziejstwo

Bzdura. Placisz za szkoly nawet nie majac dzieci. Tak dzialaja cywilizowane panstwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...