Skocz do zawartości

Ubezpieczenie zdrowotne w USA nie takie straszne jak malują.


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
W dniu 18.02.2023 o 20:35, ezechiel123456789 napisał:

W Polsce-co jest dla mnie szokujące-policja i żołnierze W OGÓLE nie płacą składek emerytalno-rentowych i nie muszą oszczędzać na emeryturę.Emeryturę w całości funduje im państwo.Ich pensje netto są również wyższe niż zwykłego człowieka właśnie przez brak odciąganych składek.

Cześć,

Nie ma nic a nic szokującego w braku składek emerytalno-rentowych w przypadku polskiej policji i żołnierzy. 100% kosztów wynagrodzenia policji i żołnierzy wraz z wszystkimi obciążeniami i dodatkami wypłaca Państwo. Czyli Państwo nie pobiera od siebie samego składek emerytalno-rentowych, które miało by natychmiast po pobraniu samemu sobie gdzieś wpłacić. Logiczne. Gdyby pobierało, oznaczało by to jedynie wzrost biurokracji i sprawozdawczości. Żadnej kasy by od tego nie przybyło.

 

Pozdrawiam,

Gość z Mazowsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, c2ar3k napisał:

Cześć,

Nie ma nic a nic szokującego w braku składek emerytalno-rentowych w przypadku polskiej policji i żołnierzy. 100% kosztów wynagrodzenia policji i żołnierzy wraz z wszystkimi obciążeniami i dodatkami wypłaca Państwo. Czyli Państwo nie pobiera od siebie samego składek emerytalno-rentowych, które miało by natychmiast po pobraniu samemu sobie gdzieś wpłacić. Logiczne. Gdyby pobierało, oznaczało by to jedynie wzrost biurokracji i sprawozdawczości. Żadnej kasy by od tego nie przybyło.

 

Pozdrawiam,

Gość z Mazowsza

 

Owszem,jest wiele szokującego.Rozumiem niższy wiek emerytalny i inne przywileje,ale nie może być tak,że ja płacę ponad 700 zł składki emerytalnej,drugie tyle mój szef a ktoś inny nie musi płacić nic a przywileje ma o wiele większe ode mnie,a pracę NIEKONIECZNIE bardziej stresującą.

Państwo powinno zabierać z pensji policjanta 9,76% składki emerytalnej i o tyle mniejszą wypłacać mu pensję.

Czy wydatki na ubezpieczenie zdrowotne można odliczać od podatku w USA?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ezechiel123456789 napisał:

Czy wydatki na ubezpieczenie zdrowotne można odliczać od podatku w USA?

Nie jestem pewien bo od dawna moja firma w calosci placi moja skladke sama. Jesli dobrze pamietam, ubezpieczenie zdrowotne odlicza sie chyba od dochodu przed opodatkowaniem.

Jest tez taki "zwancisch" ze w sytuacji kiedy wydatki na "zdrowie" (szpital, lekarstwa) przekrocza 7.5% dochodu rocznego tez mozna to odliczyc. Vide moj przypadek z konca 2019  (2020?) roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, ezechiel123456789 said:

Owszem,jest wiele szokującego.Rozumiem niższy wiek emerytalny i inne przywileje,ale nie może być tak,że ja płacę ponad 700 zł składki emerytalnej,drugie tyle mój szef a ktoś inny nie musi

1 hour ago, ezechiel123456789 said:

Owszem,jest wiele szokującego.Rozumiem niższy wiek emerytalny i inne przywileje,ale nie może być tak,że ja płacę ponad 700 zł składki emerytalnej,drugie tyle mój szef a ktoś inny nie musi płacić nic a przywileje ma o wiele większe ode mnie,a pracę NIEKONIECZNIE bardziej stresującą.

 

 

Uwazasz ze praca zolnierza czy policjanta nie jest odpowiednio stresujaca zeby sobie zasluzyli na benefity?

Powiem ci jak wyglada praca zolnierza. Moj maz jest w Army. Czesto wraca z pracy 1 - 2 godziny pozniej niz powinien skonczyc prace. W wojsku nie ma czegos takiego jak overtime pay. Maz moze pracowac 2, 3, 4 godziny dluzej dzien w dzien i nie dostanie zadnej dodatkowej kasy. Maz moze dostac w srodku nocy telefon i musi odebrac i jak cos, jechac do jednostki jesli trzeba. Nie raz tak bylo. Musi byc przy telefonie praktycznie 24/7. Nikt mu za to nie placi.

Maz pracuje w tzw supporcie i jest to praca bardzo stresujaca. Wydaje mi sie ze osoby ktore nie maja o tym pojecia naprawde nie sa w stanie tego zrozumiec.

Dodatkowo - wlasnie dostalismy rozkazy ze mamy przeprowadzac sie do jednostki w Niemczech. Tak, wojsko pokrywa spora czesc wydatkow zwiazanych z przeprowadzka. Ale z tego co licze i tak musimy z wlasnej kieszeni wydac co najmniej $5k. I tak co 3 lata. Jest to bardzo stresujacy proces.

Meza w kazdej chwili moga wyslac na misje/trening. Na killa tygodni albo kilka miesiecy. Uwazasz ze to nie jest stresujace? Maz byl w Iraku I w Afganistanie, uwazasz ze to nie bylo stresujace?

Juz nie moja o policjantach, ktorzy codziennie ryzykuja zycie na sluzbie.

Jesli uwazasz ze to takie fajne zycie, bez stresu i pelne przywilejow, prosze zaciagnij sie do wojska czy policji. Sa zawsze otwarci na nowych rekrutow.

Wysokosc emerytury po 20 latach sluzby jest wedlug mnie szokujaco niska. Wielu zolnierzy decyduje sie dodatkowo odkladac pieniedze z wyplaty na dodatkowy plan emerytalny. A Thrift Savings Plan (TSP), a tax-advantaged retirement savings account, much like a 401(k) for federal employees. TSPs are typically self-funded, though the government also contributes in the new standard retirement plan. It’s not required to serve for 20 years to receive this benefit; this money belongs to the service member. 1

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, ezechiel123456789 said:

Owszem,jest wiele szokującego.Rozumiem niższy wiek emerytalny i inne przywileje,ale nie może być tak,że ja płacę ponad 700 zł składki emerytalnej,drugie tyle mój szef a ktoś inny nie musi płacić nic a przywileje ma o wiele większe ode mnie,a pracę NIEKONIECZNIE bardziej stresującą.

Państwo powinno zabierać z pensji policjanta 9,76% składki emerytalnej i o tyle mniejszą wypłacać mu pensję.

Czy wydatki na ubezpieczenie zdrowotne można odliczać od podatku w USA?

 

 

Co za bzdury. Przecież ta praca jest dostępna dla każdego, dosłownie. W tej chwili nie ma żadnej dyskryminacji, kobiet w siłach zbrojnych jest pełno, w dodatku się obywatelstwo dostaje od ręki.

Poza tym jak się komuś nie podoba, zawsze może głosować na kogoś kto będzie przeciwny takim benefitom - powodzenia w znalezieniu kogoś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze-Polska to nie Stany, gdzie większość ludzi ma broń i Policjant może dostać kulkę w jakimś murzyńskim gettcie.Uzyskanie pozwolenia na broń do ochrony osobistej jest u nas w praktyce niewykonalne.

Po drugie-napisałem NIEKONIECZNIE bardziej stresującą pracę niż inni.Przykład mojej znajomej(rodzina policyjna).Przepracowała jako posterunkowa...3 miesiące i od tego czasu była na macierzyńskim i wychowawczym non-stop przez 4 lata i nie zapłaciła ani złotówki na ubezpieczenie rentowe i emerytalne.(ja zapłaciłem za to przez ten czas ponad 50 tys.zł).Kiedy w końcu wróciła do pracy okazało się,że jako matka 3 dzieci nie nadaje się praktycznie na żadne stanowisko-ani prewencja,ani patrole interwencyjne,ani drogówka bo ona nie może mieć nadgodzin,bo ona nie może pracować w porze nocnej i miliard innych powodów.

Postawili ją na bramce w sądzie rejonowym przy skanerze i prześwietla wchodzącym do sądu teczki,czy przypadkiem nie wnoszą broni albo granatów(z pewnością adwokaci mają w swoich teczkach takie przedmioty..).Praca równie stresująca co zmienianie kanałów na pilocie od telewizora.Jeszcze do niedawna po 15 latach takiej pracy-czyli w wieku 35 lat mogłaby iść na emeryturę.

I to ma być sprawiedliwe?

Ależ,ja jako kierowca autobusu również mam przywileje-wcześniejszą emeryturę w wieku 60 lat.Tylko,że ja na to płacę,ze swoich składek.Dodatkowo mój szef płaci bodaj 1,5% mojej pensji na fundusz emerytur pomostowych abym miał prawo do moich przywilejów.

Forum niby takie lewicowe,ale jak chodzi o przywileje finansowe to jesteście za pełną i ustawową dyskryminacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...