Jump to content

Pączki

Monisia1208

Recommended Posts

8 hours ago, Monisia1208 said:

Hey tam! Gdzie sa dobre pączki w Cincinatti? Gdzie wszyscy kupuja kiębasy, szynki,etc.? Przeprowadzilłam z Kaliforni i do tego czasu nie moge sie zorientowac gdzie moge kupic produkty Polskie na swieta?

Paczki - nigdzie w zasadzie - Graeter's ma i jak na US to sa w miare ok ale dobrymi (na polskie standardy) to bym ich nie nazwal. Osobiscie to nie kupuje zadnych produktow, na swieta tez - moj lokalny butcher (Dave's Quality Meats w West Chester) mial kiedys dobra polska kielbase (i serio byla dobra) ale juz od dawna jej nie ma. 

Moze jakis sklep jest i o nim nie wiem - co jest mozliwe bo przez 13 lat jak tu mieszkam takowych nie szukalem.

Jestem z dzikiego zachodu więc nie wiem.

Tu można sprawdzic: https://www.google.com/search?q=polish+grocery+store+cincinnati&oq=polish+grocery+cincina&aqs=chrome.1.69i57j0i8i13i30.14861j0j8&client=tablet-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Warto sprawdzić "ruskie" sklepy. Prawie zawsze mają jakieś polskie rzeczy. Ostrzegam jednak przed ruskimi kielbasa i, większość to nie nasze smaki. 

Nawet u mnie na wsi, 21k mieszkańców, w popularnym supermarkecie, gdzie jestem chyba jedynym polakiem jest "european dept" gdzie jest trochę polskich produktow. Np wczoraj kupilem kiszoną kapustę z "Rolnika".

9 minutes ago, andyopole said:

Jestem z dzikiego zachodu więc nie wiem.

Tu można sprawdzic: https://www.google.com/search?q=polish+grocery+store+cincinnati&oq=polish+grocery+cincina&aqs=chrome.1.69i57j0i8i13i30.14861j0j8&client=tablet-android-samsung&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8

Warto sprawdzić "ruskie" sklepy. Prawie zawsze mają jakieś polskie rzeczy. Ostrzegam jednak przed ruskimi kielbasa i, większość to nie nasze smaki. 

Nawet u mnie na wsi, 21k mieszkańców, w popularnym supermarkecie, gdzie jestem chyba jedynym polakiem jest "european dept" gdzie jest trochę polskich produktow. Np wczoraj kupilem kiszoną kapustę z "Rolnika".

Ruscy niech sp*****ją. Jest Jungle Jim's - w Fairfield i East Gate - ktory jest lokalnym tourist attraction (nie wiem czemu) i generalnie ma produkty z calego swiata - ale z PL - niewiele.

https://junglejims.com/

Tu gdzie mieszkam jest bardzo duzo "ruskich", tzw. Starowierow. To stara emigracja nawet jeszcze sprzed pierwszej wojny. Ostatni z lat szescdziesiatych. Wiekszosc z nich juz nie mowi po rosyjsku. W "euroean dept" w tym sklepie najmniej jest wlasnie wyrobow importowanych z Rosji a ostatnio z wiadomych wzgledow nowych nie przybywa. Wiekszosc produktow mieniacych sie rosyjskimi pochodzi z USA a takze. ...   z Izraela!