Skocz do zawartości

Możliwości finansowania zakupu auta w US bez credit score


raski

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Czy istnieje możliwość otrzymania jakiejś formy pożyczki na zakup auta bez credit score?

Pytam o Wasze własne doświadczenia, bo w internecie jest dużo gdybania na ten temat. Myślałem o zakupie auta za $15-20k z downpaymentem ~$10k i zastanawiam się czy jest to w ogóle możliwe.

Już wiem, że w banku nie ma szans, ale może są inne możliwości?

Jestem tu prawie 2 tygodnie i widzę, że nie da się funkcjonować bez auta, a wolałbym uniknąć kupowania szrotu na czas budowania zdolności kredytowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minutes ago, raski said:

Cześć,

Czy istnieje możliwość otrzymania jakiejś formy pożyczki na zakup auta bez credit score?

Pytam o Wasze własne doświadczenia, bo w internecie jest dużo gdybania na ten temat. Myślałem o zakupie auta za $15-20k z downpaymentem ~$10k i zastanawiam się czy jest to w ogóle możliwe.

Już wiem, że w banku nie ma szans, ale może są inne możliwości?

Jestem tu prawie 2 tygodnie i widzę, że nie da się funkcjonować bez auta, a wolałbym uniknąć kupowania szrotu na czas budowania zdolności kredytowej.

Mozliwosc jest ale slaba - na tzw. subprime lots czyli takich miejscach ktore sprzedaja samochody klienteli ze zrunjnowanym credit score - zwykle instaluja w nich GPS bo zakladaja ze nastepny krok to bedzie repo.

Problem jest taki ze APR w tych miejscach jest kosmiczny - czesto rzedu 20% i wiecej.  (gwarancji approvala nie ma ale jezeli gdzies Ci sie uda to wlasnie tam)

Sprobuj otworzyc konto w jakims credit union i sie dopytac czy nie dali by Ci pozyczki na auto (wiele z nich finansuje zakup samochodu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bez credit score" - znaczy z niskim "credit score".

Wpisałem w google: "car credit for new immigrants - wyskoczyło mi kilka firm, które się w tym specjalizują. Spodziewaj się wysokiego oprocentowania - pewnie z 10-15%  - ale jak weźmiesz kredyt na relatywnie krótki czas to w sumie pomoże ci on szybko podnieść credit score. Może trzeba patrzeć na Credit Union?

Nie wiem jak jest teraz (shortage chipów itp) ale przed pandemią mój kolega z pracy co emigrował w 2016 poszedł do lokalnego dealera Forda, pokazał GC i umowę o pracę z pierwszym pay stubem to dostał kredyt finansowany przez forda chyba wtedy na 1.99% - poszedł i wprost powiedział, że ma niski CS bo dopiero co emigrował. Jak pamiętam miał downpayment 20%, ale brał nowe auto, więc ford był też jakby zmotywowany był aby pomóc mu z kredytem. Może też to jest opcja? Wziąć najtańsze nowe auto, na które nie do końca jest popyt (nie wiem czy dzisiaj jest takowe), powiedzieć wprost dealerowi, że nie masz credit score bo jesteś nowym emigrantem, a jesteś w stanie dać 10k downpaymentu w zamian i rozumiesz że oprocentowanie może być mniej atrakcyjne. Może się "załapiesz" na jakiś kredyt producenta aut? Czasami to różnie bywa. Dealerzy nie mają lekko dziś, więc każdy klient nawet najgorszy jest na wagę złota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minutes ago, Roelka v.2 said:

Jak masz w kieszeni $10k na down-payment to moze lepiej by bylo kupic jakis starszy uzywany samochod do tej kwoty za gotowke. Bez kredytow. Do 10k spokojnie cos znajdziesz...

No nie wiem z tym "spokojnie" - ceny aut używanych to jakaś masakra.

Wszedłem na carvane i za 10k mogę kupić:
- 10-letni Chevrolet Sonic z 100k mil na liczniku
- 11-letni Fiat 500 z 80k mil
- 11-letni Nissan Sentra z 80k mil
- 14-letni Nissan Vesra z 100k mil
- 14-letni Ford Focus z 90k mil

Nie są to auta marzeń ani rocznikowo ani przebiegiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie sugestie,

Myślałem o pójściu do credit union oraz spróbowania bezpośrednio u dealera. Na razie jestem na etapie załatwiania pilniejszych spraw, ale chciałem sprawdzić dostępne opcje, żeby się nie zdziwić

Lokalsi polecali właśnie Carvana i Carmax, żeby uniknąć wtopy, a tam ceny sensownych aut zaczynają się od kilkunastu tysięcy.

@mcpear,

Myślisz, że w salonach, gdzie sprzedają też używane auta mogłoby być łatwiej, niż w komisach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, raski said:

Myślisz, że w salonach, gdzie sprzedają też używane auta mogłoby być łatwiej, niż w komisach?

To nie załapiesz się na kredyt sponsorowany przez producenta. Takie (o ile dzisiaj jeszcze istnieją) są tylko dostępne dla nowych wozów.

Ale próbować możesz wszystkich dróg. Jak weźmiesz auto za 17-19k a prepaymentu dasz 10k to mimo wszystko chyba jakiś kredyt może ci się uda wydobyć. Może być że na 20% rocznie, ale w sumie nadal może to mieć sens jak spłacisz ten kredyt w miarę szybko. (pół roku np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carvany bym unikał jak się da - może pogłoski o jej rychłym upadku są przedwczesne ale oni skupują absolutnie wszystko (sam sprzedałem im Malibu żony które miało head gasket leak - wyciek przez uszczelkę pod głowicą po polsku się chyba nazywa - jakieś $3k za naprawę ) a ta ich 150 punktowa inspekcja to czysta fikcja.

CarMax jest IMHO znacznie lepszy.

LTV (loan to value) ratio to istotny element finansowania więc $10k down payment daje jakies szansę - Ci goście w salonach mają ludzi od Finance którzy próbują zdobyć dla Ciebie kredyt za wszelką cenę - uważaj tylko dość mocno na APR (typowe pytanie to what payment you're looking for i później rozłożenie sumy kredytu na wystarczająca ilość rat żeby rata wyszła jaka trzeba).

Na niskoprocentowany kredyt od producenta nie ma szans bo one są dla "well qualified buyers" I zasadniczo nie ma żadnego sensownego nowego samochodu za tą kwotę w tej chwili (a dostępne one są tylko - jak pisze McPear - tylko dla nowych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...