Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś rano miałem rozmowę i poszło w sumie lekko 
Trochę pytań było ale takich jakich się spodziewałem, cała rozmowa może nie standardowe 5min a raczej 10min. Może dlatego, że tłumu ludzi nie było przed 9 rano i byłem pierwszy w tym okienku, a "serwis" był w sumie na dwa okna.
Rozmowa była na 8.20, byłem 7.20 i pod ambasadą pusto, po 15min powoli się kolejka ustawiała, przepuscilem matkę z dzieckiem i byłem drugi na wejściu. Jakoś ok 8 okienko nr 2 się otwiera i Pani prosi o paszport i kartkę z wydrukowanym adresem/kodem kreskowym do zwrotu paszportu. Po 8 już było ok 30 osób w kolejce.
Dalej w środku do okienka 13 na check in, czekam kilka minut, oddałem standardowe dokumenty i ksera, jakby mała ankieta - kilka prostych pytań typu, czy byłem w Stanach, na jakiej wizie, czy jadę sam, całość w tym okienku niecałe 10min, bo jest sprawdzanie dokumentów, skanowanie zdjęcia, potem do opłaty na górę i powrót do 13 oddać pokwitowanie i czekanie na rozmowę z konsulem. Do tej pory obsługa po polsku, ok 8.40 siadam i czekam, mam nr 2. 
O 9 staruje nr 1, ja czekam do ok 9.10 i wyświetla się mój do okna obok, większych rozmiarów pani konsul mnie wita i pyta czy rozmowa po angielsku jest ok, potwierdzam i zaczynamy. Na wstępie mówi, że ma kilka pytań. Pyta czy jadę sam, wyjaśniam że teraz tak a rodzina dołączy w późniejszym etapie. Gdzie jadę, co będę robił, czy byłem w US, czy jadę pracować dla tej samej firmy, czy mam już jakiś kontrakt od nich, wyjaśniam że dopiero po dostaniu GC. Czy mam tam jakąś rodzinę albo znajomych, czy mam jakieś środki finansowe, mówię że mam na koncie w Stanach $5k, bo nie potrzebuje więcej, gdyż od razu po przylocie jadę do pracy, nie chciała wydruku z konta. Cały czas pisała w komputerze, wrażenie jakby klepała każde moje słowo. Po ok 10min dała kartkę z instrukcją co dalej, pogratulowała i papa. 
Jedyne co zapomniała chyba zapytać i ona i ja to adres w Stanach, został ten co w DS a muszę trochę zmienić bo na firmę i miałem przygotowane na oddzielnej kartce aby dać ale zapomniałem i zostaje po przylocie na granicy. 
W ambasadzie 90% ludzi ukraińsko/rosyjsko jezycznych, starsze osoby, matki z dziećmi, pary. Ogólnie mimo, iż byłem w tej ambasadzie wiele razy stres był ale tylko do momentu zaczęcia rozmowy z konsulem, potem u mnie jakoś przeszło, może dlatego, że każdego z pytań się spodziewałem i jako tako przygotowałem "w głowie" odpowiedzi. 
Dzięki wielkie, że trzymacie to forum i działacie na nim, mimo iż dużo nie pytałem to dużo skorzystałem czytając setki stron z lat ubiegłych. Warto poświęcić tu czas aby nie zrobić głupich błędów i nie zadawać głupich pytań
Mój CN 16k
DS wysłany 06.09.2023
Interview 24.04.2024
Super,ze Ci sie udalo A czemu tak pozno wyslales ds,czy miales jakies problemy przy wypelnianiu formularza, gdzie zamierzasz jechac?


Sent from my SM-S916B using Tapatalk



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Kora83 napisał:

Super,ze Ci sie udalo emoji4.pngemoji898.png A czemu tak pozno wyslales ds,czy miales jakies problemy przy wypelnianiu formularza, gdzie zamierzasz jechac?


Sent from my SM-S916B using Tapatalk


 

Późno, nawet bardzo, ale to z uwagi, że byłem w Stanach od lutego i czekałem na powrót do PL aby ustalić na miejscu z rodziną jakiś plan. Miałem szczęście, że w tym roku cały proces idzie w miarę sprawnie ale ogólnie lepiej od razu w maju robić DS, drugi raz bym tak nie czekał, po przeczytaniu potem wątków z poprzednich lat :rolleyes:

Mój rejon na teraz to na 99% Seattle, tam jest siedziba mojej firmy w której narazie planuje zostać i zobaczyć jak się zmieni moj status u nich z GC i ogólnie w sumie też cała Alaska, bo mamy z 10 lokalizacji i tam spędzę wiekszosc czasu.

  • Like 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kamiś napisał:

W ambasadzie 90% ludzi ukraińsko/rosyjsko jezycznych, starsze osoby, matki z dziećmi, pary.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Liczba-ludnosci-Ukrainy-spadla-o-20-mln-od-1991-roku-8733509.html#:~:text=Liczba ludności Ukrainy spadła o 20 mln od 1991 r,Demograficzna przyszłość Ukrainy" w Kijowie. Liczba ludności Ukrainy spadła o 20 mln od 1991 r. i obecnie wynosi ok. 35 mln - poinformowała w poniedziałek ministra polityki socjalnej Oksana Żołnowycz na Forum "Demograficzna przyszłość Ukrainy" w Kijowie. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że już w piątek przed południem paszport wraz z kopertą zostały mi dostarczone do domu, także od rozmowy minęły dokładnie 2 doby, a osobiście w wawie było do odbioru dzień po interview. Dość sprawnie ta ambasada tu działa. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...