Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Roelka v.2 napisał:

Od razu. Dostaniesz pieczatke na granicy ktora bedzie sluzyc jako twoja tymczasowa "zielona karta" dopoki nie dostaniesz poczta plastiku.

To jest pewne? Bo ktoś mi wmawiał, że dopóki się nie uzyska plastiku zielonej karty, to nie można pracować przez te  parę miesięcy i stąd moje wątpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minutes ago, traqx said:

To jest pewne? Bo ktoś mi wmawiał, że dopóki się nie uzyska plastiku zielonej karty, to nie można pracować przez te  parę miesięcy i stąd moje wątpliwości

Jeszcze nie wygralas a juz sie martwisz. :) Jestes legalnym rezydentem juz w momencie przekroczenia granicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 13:55, traqx napisał:

To jest pewne? Bo ktoś mi wmawiał, że dopóki się nie uzyska plastiku zielonej karty, to nie można pracować przez te  parę miesięcy i stąd moje wątpliwości

Nie martw się, są inne możliwości przeżycia. Zapoznaj się z programem "Łowcy promocji". Jak sobie ludzie w Stanach radzą i ile potrafią dzięki temu zaoszczędzić. Kuponing w modzie. Śmiało pakuj siebie, rozinę i co tam jeszcze i ruszaj na przygodę życia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ceres napisał:

Jak sobie ludzie w Stanach radzą i ile potrafią dzięki temu zaoszczędzić.

Glowne haslo reklamowe:  "im wiecej u nas kupujesz tym wiecej oszczedzasz". Tutaj cygania na kazdym kroku, trzeba uwazac. Ostatnio kupowalem cukier. "Moj" sklep pare razy w roku daje kupon: "kupisz za $100+ odliczymy od rachunku $20. Wtedy kupuje rzeczy, ktore moga polezec, np. kawe, cukier make. Chcialem wziac worek cukru 25 funtow ale cos mi cena nie pasowala. Wyjalem liczydlo i okazalo sie ze cukier w dziesieciofuntowych torbach jest tanszy (per lb) niz w 25 funtowych. 

Z kawa tez kiedys ich przylapalem na podobnym "numerze".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A ja mam trochę problem z adresem w US i może możecie pomóc, czy adres który podajemy do wysyłki plastiku i gdzie mieszkamy może być firmy dla której będę pracował kilka pierwszych miesiecy po przyjeździe?

Teoretycznie chyba nie ale jeśli ja dla nich będę pracował na kontrakcie to zawsze mieszkam na ich terenie, bo w miejscach gdzie się pracuje zazwyczaj nawet nie ma szans coś wynająć. A z tego co czytam należy zawsze podawać adres gdzie się aktualnie jest na terenie Stanów.

Sytuacja wygląda tak, że na razie będę chciał zostać w firmie w której pracuje ponad 10lat(J1, potem H2B), jest to dość spora korporacja i szansa, ale jest to Alaska i tutaj firma zapewnia mieszkanie na swoim terenie. Po pierwszych 3-3.5msc zapewne zmienię lokalizację na inną bo w tej koniec kontraktu ale dalej zostaje z tą samą firma, tam również kolejne 2-3msc firma zapewnia mi zamieszanie na jej terenie. Dodam że listy z banków czy jakieś amazony dochodzą do mnie na nazwisko bez problemu na teren firmy ale taka karta to już co innego.

Czy zatem mogę zostawić adres firmowy gdzie będę realnie mieszkał, który podałem w sumie już w DS czy musze szukac kogoś gdzie wysłać plastik i odebrać go po paru miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kamiś said:

A ja mam trochę problem z adresem w US i może możecie pomóc, czy adres który podajemy do wysyłki plastiku i gdzie mieszkamy może być firmy dla której będę pracował kilka pierwszych miesiecy po przyjeździe?

USCIS to nie obchodzi. Jedyna kwestia czy listonosz dostarczy pismo urzedowe pod ten adres.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, kamiś said:

A ja mam trochę problem z adresem w US i może możecie pomóc, czy adres który podajemy do wysyłki plastiku i gdzie mieszkamy może być firmy dla której będę pracował kilka pierwszych miesiecy po przyjeździe?

Teoretycznie chyba nie ale jeśli ja dla nich będę pracował na kontrakcie to zawsze mieszkam na ich terenie, bo w miejscach gdzie się pracuje zazwyczaj nawet nie ma szans coś wynająć. A z tego co czytam należy zawsze podawać adres gdzie się aktualnie jest na terenie Stanów.

Sytuacja wygląda tak, że na razie będę chciał zostać w firmie w której pracuje ponad 10lat(J1, potem H2B), jest to dość spora korporacja i szansa, ale jest to Alaska i tutaj firma zapewnia mieszkanie na swoim terenie. Po pierwszych 3-3.5msc zapewne zmienię lokalizację na inną bo w tej koniec kontraktu ale dalej zostaje z tą samą firma, tam również kolejne 2-3msc firma zapewnia mi zamieszanie na jej terenie. Dodam że listy z banków czy jakieś amazony dochodzą do mnie na nazwisko bez problemu na teren firmy ale taka karta to już co innego.

Czy zatem mogę zostawić adres firmowy gdzie będę realnie mieszkał, który podałem w sumie już w DS czy musze szukac kogoś gdzie wysłać plastik i odebrać go po paru miesiącach.

Podajesz swój standardowy adres pod który przychodzi USPS, czyli mailing address. Tylko się upewnił żeby był w formacie USPS.

https://faq.usps.com/s/article/What-are-some-Examples-of-How-to-Format-Different-Types-of-Addresses

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...