Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Hello,

I registered with https://portal.ustraveldocs.com/applicanthome and I can't pay the DV visa fee of 330$.
I clicked on Visa Information and Fee Payment, nothing happened. However, I was able to complete visa delivery information and printed the confirmation page (UID).

Am I missing something or expected to pay the fee at the embassy?

Capture.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.01.2024 o 15:20, Xarthisius napisał:

Baza danych CEAC udostepnia statusy DV24 od kilku godzin: https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

Caly zrzut bazy danych jest dostepny tu: https://dvcharts.xarthisius.xyz/ceacFY24.html

@Xarthisius Jeśli status wizy na ten moment to "At NVC" to oznacza, że wszystko idzie dobrą drogą? Na Twoje oko patrząc na bazę danych to przy numerze EU25xxx można już poważniej myśleć o wizie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minutes ago, xyz_1 said:

@Xarthisius Jeśli status wizy na ten moment to "At NVC" to oznacza, że wszystko idzie dobrą drogą? Na Twoje oko patrząc na bazę danych to przy numerze EU25xxx można już poważniej myśleć o wizie?

"At NVC" to poczatkowy status kazdej sprawy. Oznacza, ze jeszcze sie z nia nic nigdy nie stalo. Co do "czy moj numer jest ok?" to nie lubie odpowiadac na to pytanie, bo jak spiewala Anita Lipnicka wszystko sie moze zdarzyc. Czysto matematycznie 25k jest w "bezpiecznym" zakresie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hejka wszystkim,

Napisałem ostatnio zapytanie do KCC o status mojego case(16xxx) i dostałem taką odpowiedź:

Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260 application for each family member to the Kentucky Consular Center. Interviews are scheduled numerically based on case numbers that have completed processing. Please refer to the visa bulletin at https://travel.state.gov to locate the current numbers being processed. This bulletin is updated after the 15th day of each month. Once an interview date has been scheduled, you will receive notification via email to check dvprogram.state.gov.

Wygląda to inaczej niż zazwyczaj widziałem na tu forum odpowiedzi po których można było wywnioskować czy DS jest przeprocesowany czy jeszcze nie. Wysłałem im zapytanie, ponieważ DS zrobiłem późno, dopiero początek września, po powrocie z pracy w US i byłem ciekawy czy po 4msc jest gotowy bo zaraz nowy VB ale chyba jeszcze nie jest. 

Ktoś się może spotkał z taką odp z KCC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, kamiś said:

Ktoś się może spotkał z taką odp z KCC?

Niejeden ktos sie spotkal. Twoj DS-260 jest przeprocesowany, a ze wzgledu na to, ze Twoj numer nie jest ponizej cutoffu to jedyna mozliwa odpowiedz. Szablony, ktore KCC wysyla:

  1. Your forms have been received and are currently processing. Allow several weeks...
  2. Your DS-260 has been processed. You should have received, or will soon receive, an email from KCC giving you instructions to complete...
  3. Records indicate you have submitted a complete and valid DS-260...
  4. Your case number is now current for interview processing...

2 technicznie nie powinni juz wysylac, ale dalej im sie zdarza...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To super, dzięki za info. Najczęściej widziałem wlasnie inne szablony i dlatego zdziwiłem się tym moim.

Czyli jest szansa, że za bardzo nie opózniłem swojej sprawy przez późnego DS'a. Czekam właśnie na nowy VB gdzie zapewne case 16k powinien się już załapać bo WRW jest na bieżąco z umawianiem interview.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...