Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

W dniu 26.08.2023 o 18:12, AABB napisał:

Czy zostały już wysłane jakieś zaproszenia na spotkanie do ambasady? Oczywiście na loterię 2024? Czy ktoś coś wie może?

Witam. Mam pare pytań.

1. Czy ilość wylosowanych osób ~143k ma spory wpływ na szansę interview przy numerze EU25xxx?

2. Nie jestem szczepiony na covid-19. Czy z wszelkimi szczepieniami można się wstrzymać do badania lekarskiego przed interview czy może lepiej zająć się tym wcześniej?

3. Czy nadal jest wymagane szczepienie covid-19 w przypadku wizy imigracyjnej?

4. Wiem, że ciężko to określić ale kiedy mniej więcej można się spodziewać zaproszenia na rozmowę w przypadku numeru EU25xxx?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, xyz_1 said:

1. Czy ilość wylosowanych osób ~143k ma spory wpływ na szansę interview przy numerze EU25xxx?

2. Nie jestem szczepiony na covid-19. Czy z wszelkimi szczepieniami można się wstrzymać do badania lekarskiego przed interview czy może lepiej zająć się tym wcześniej?

3. Czy nadal jest wymagane szczepienie covid-19 w przypadku wizy imigracyjnej?

4. Wiem, że ciężko to określić ale kiedy mniej więcej można się spodziewać zaproszenia na rozmowę w przypadku numeru EU25xxx?

  1. Ogolna ilosc wylosowanych jest w zasadzie bez znaczenia. Liczy sie bardziej to ile jest tych wylosowanych przed Toba (w sensie osob z nizszym numerami). Dodam, ze nie kazdy numer jest "wazny", wiec to ze masz numer 25000 nie znaczy, ze przed Toba jest 24999 wylosowanych + ich rodziny. Dodatkowo wazna role odgrywa ambasada. W biezacym roku WRW sprawowala sie bez zarzutu.
  2. Kiedys trzeba bylo miec ukonczona cala serie (w przypadku szczepionek z wiecej niz jednym zastrzykiem). Z tego co widze od 12 maja 2023 juz mozna przyjac pierwszy shot, tak samo jak inne szczepionki, as needed w trakcie badania https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/civil-surgeons/vaccinations.html#covid-19-vaccination
  3. Tak, patrz link powyzej.
  4. Nie mozna tego mniej wiecej okreslic.
Edytowane przez Xarthisius
  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Witam. Przeglądając internet natrafiłem na artykuł dotyczący procesu po wygranej w loterii wizowej: 

https://twendesasa.com/what-next-after-winning-the-dv-lottery/

Są w nim zawarte trochę inne informacje niż te które wynikają z mojego obecnego researchu. Rozumiem, że obecnie po wygranej w loterii wizowej należy tylko i wyłącznie wypełnić online DS-260 i oczekiwać na maila z updatem daty rozmowy w ambasadzie? Czy po drodze jeszcze warto coś zrobić w międzyczasie między złożeniem wniosku DS, a oczekiwaniem na rozmowę? Na ten moment nie przygotowałem jeszcze żadnych dokumentów i za nic nie płaciłem. Jedynie wypełniłem przez internet wniosek DS-260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minutes ago, xyz_1 said:

1) Rozumiem, że obecnie po wygranej w loterii wizowej należy tylko i wyłącznie wypełnić online DS-260 i oczekiwać na maila z updatem daty rozmowy w ambasadzie? 2) Czy po drodze jeszcze warto coś zrobić w międzyczasie między złożeniem wniosku DS, a oczekiwaniem na rozmowę?

  1. Tak.
  2. Mozesz zalatwic wszystkie potrzebne dokumenty, np. zupelne akty cywilne jezeli ktoregos nie masz, zaswiadczenie z KRK itp. Wszelkie platnosci dopiero w ambasadzie.

Czerpanie "wiedzy" z losowej strony jakiegos Kenijczyka nie jest najlepszym pomyslem. Nawet w wypadku trafienia na jakies sensowne zrodlo (na co szanse sa bliskie zeru), realia w AF odbiegaja od tego czego doswiadczysz w Warszawie. Dla przykladu caly system hostow o ktorym pisza na tej stronie, ktora zalinkowales, nijak sie ma do tego czego moze chciec od Ciebie WRW. Podstawowym zrodlem informacji dla Ciebie powinno byc: https://pl.usembassy.gov/visas/immigrant-visas-diversity-visa-program/ oraz strony department of state. No i Forum :)

Edytowane przez Xarthisius
  • Upvote 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.09.2023 o 20:46, Xarthisius napisał:
  1. Ogolna ilosc wylosowanych jest w zasadzie bez znaczenia. Liczy sie bardziej to ile jest tych wylosowanych przed Toba (w sensie osob z nizszym numerami). Dodam, ze nie kazdy numer jest "wazny", wiec to ze masz numer 25000 nie znaczy, ze przed Toba jest 24999 wylosowanych + ich rodziny. Dodatkowo wazna role odgrywa ambasada. W biezacym roku WRW sprawowala sie bez zarzutu.
  2. Kiedys trzeba bylo miec ukonczona cala serie (w przypadku szczepionek z wiecej niz jednym zastrzykiem). Z tego co widze od 12 maja 2023 juz mozna przyjac pierwszy shot, tak samo jak inne szczepionki, as needed w trakcie badania https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/civil-surgeons/vaccinations.html#covid-19-vaccination
  3. Tak, patrz link powyzej.
  4. Nie mozna tego mniej wiecej okreslic.

Czyli jeśli przyjmę 1 dawkę szczepionki Johnson & Johnson przed badaniem zostanie to zaakceptowane? Czy mają jakąś listę konkretnych wymaganych szczepień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minutes ago, xyz_1 said:

Czyli jeśli przyjmę 1 dawkę szczepionki Johnson & Johnson przed badaniem zostanie to zaakceptowane? Czy mają jakąś listę konkretnych wymaganych szczepień?

Nie wiem nic ponad to co jest napisane w linku w poscie ktory zacytowales. Lista wymaganych szczepien tez tam jest, tylko troche wyzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 20:46, Xarthisius napisał:
  1. Ogolna ilosc wylosowanych jest w zasadzie bez znaczenia. Liczy sie bardziej to ile jest tych wylosowanych przed Toba (w sensie osob z nizszym numerami). Dodam, ze nie kazdy numer jest "wazny", wiec to ze masz numer 25000 nie znaczy, ze przed Toba jest 24999 wylosowanych + ich rodziny. Dodatkowo wazna role odgrywa ambasada. W biezacym roku WRW sprawowala sie bez zarzutu.
  2. Kiedys trzeba bylo miec ukonczona cala serie (w przypadku szczepionek z wiecej niz jednym zastrzykiem). Z tego co widze od 12 maja 2023 juz mozna przyjac pierwszy shot, tak samo jak inne szczepionki, as needed w trakcie badania https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/civil-surgeons/vaccinations.html#covid-19-vaccination
  3. Tak, patrz link powyzej.
  4. Nie mozna tego mniej wiecej okreslic.

Źle ująłem pytanie. Chodziło mi o wytyczne dotyczące konkretnych szczepionek covid-19. Próbowałem znaleźć odpowiedź na pytanie czy mogę przyjąć one-shota Johnson&Johnson. Czy to zostanie zaakceptowane. Może ktoś miał ostatnio badania i się wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...