Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

2 hours ago, Gippax said:

 Największym problemem dla mnie jest fakt, że muszę zaszczepić dzieci które są moim zdaniem za małe na to. 

Twoim zdaniem? Jestes naukowcem czy lekarzem, ktos ktorego zdanie liczy sie? Bo wiesz, wiele z nas zna dzieci ktore tu byly szczepione przez rodzicow ktorzy akurat maja dosyc gleboka wiedze na ten temat. Nie mowiac o tym, ze szczepienia na covid moga byc wymagane w szkolach publicznych, zlobkach, przedszkolach... 

Edytowane przez katlia
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, katlia napisał:

Twoim zdaniem? Jestes naukowcem czy lekarzem, ktos ktorego zdanie liczy sie? Bo wiesz, wiele z nas zna dzieci ktore tu byly szczepione przez rodzicow ktorzy akurat maja dosyc gleboka wiedze na ten temat. Nie mowiac o tym, ze szczepienia na covid moga byc wymagane w szkolach publicznych, zlobkach, przedszkolach... 

Tak moim zdaniem. Nie jestem lekarzem, ale jestem odpowiedzialny za moje dzieci. Stąd też mój problem. Znam przypadki z bliskiej mi rodziny gdzie osoby zmarły po szczepieniu, stad też moje obawy o dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minutes ago, Gippax said:

Tak moim zdaniem. Nie jestem lekarzem, ale jestem odpowiedzialny za moje dzieci. Stąd też mój problem. Znam przypadki z bliskiej mi rodziny gdzie osoby zmarły po szczepieniu, stad też moje obawy o dzieci.

Rozwiazanie jest proste w takiej sytuacji - nie musisz dzieci szczepic ani nie musisz korzystac w wygranej - nie ma zadnego przymusu to jest tylko i wylacznie Twoja decyzja.

  • Haha 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.05.2023 o 01:27, Xarthisius napisał:

Wazna informacja: procedura wysylania dokumentow do KCC jest dalej zawieszona dla FY24 (i dla lat pozniejszych).

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/diversity-visa-2024-update.html

Jeśli dobrze rozumiem w tym przypadku nie będzie konieczne składanie dodatkowych dokumentów poza DS-260?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minutes ago, jstark said:

13 maja CBP oglosilo ze nie jus ma wymogu dla turystow co do COVID-19 ale czy jest do otrzymania wizy czy cos sie zmienilo warto by sprawdzic

Ten watek juz sie przewija od jakiegos czasu.

Do otrzymania wizy imigracyjnej wymagana jest szczepionka na Covid19 tak i jak szereg innych szczepien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie do was trochę z drugiej strony. Czytałem o podatkach, o tym na jaką mniej więcej pensję mogę liczyć ja oraz na jaką żona. Czy wspólne dochody na poziomie 80-100k brutto na rodzinę 2+2 która w Stanach nie ma niczego to kwota która pozwoli przeżyć. Wynajem mieszkań typu studio to koszty od 2k msc, do tego wyżywienie, paliwo, ub. med. Zakładając pesymistycznie 80k brutto minus podatki i inne(zależy od stanu) to zostanie jakieś 60k/rok co daje jakieś 5k$ msc. Ktoś może się podzielić wydatkami? Jak to wygląda u was? Czytałem, że ktoś na samo jedzenie 4k$ potrafi wydać na rodzinę 2+1. 5k wychodzi na to, że to strasznie mało będzie odejmując wynajem 2k(domyślam się że w tym prądu i wody nie ma). Wychodzi 3k na paliwo, ubezpieczenia i wyżywienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, Gippax said:

Cześć, pytanie do was trochę z drugiej strony. Czytałem o podatkach, o tym na jaką mniej więcej pensję mogę liczyć ja oraz na jaką żona. Czy wspólne dochody na poziomie 80-100k brutto na rodzinę 2+2 która w Stanach nie ma niczego to kwota która pozwoli przeżyć. Wynajem mieszkań typu studio to koszty od 2k msc, do tego wyżywienie, paliwo, ub. med. Zakładając pesymistycznie 80k brutto minus podatki i inne(zależy od stanu) to zostanie jakieś 60k/rok co daje jakieś 5k$ msc. Ktoś może się podzielić wydatkami? Jak to wygląda u was? Czytałem, że ktoś na samo jedzenie 4k$ potrafi wydać na rodzinę 2+1. 5k wychodzi na to, że to strasznie mało będzie odejmując wynajem 2k(domyślam się że w tym prądu i wody nie ma). Wychodzi 3k na paliwo, ubezpieczenia i wyżywienie. 

Wrzuc w wyszukiwarkie na forum 'koszty zycia' i poszukaj co znajdziesz - ten temat przewija sie tutaj bardzo czesto i bardzo ciezko jest okreslic ile $$ jest wystarczajaco. Wszystko zalezy od tego gdzie mieszkasz, na jakim poziomie zyjesz, co jesz, jakie masz zainteresowania, jakie dzieci maja zainteresowania. 80k gdzie mieszkam teraz moim zdaniem ledwo wystarcza dla jednej osoby, ale w innych rejonach te 80k to moze byc wystarczajaco. Jakich rejonach to nie wiem, bo nie mieszkalam wszedzie :p 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...