Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, mikee said:

uzupełniłem ds260, podpisać się musi tylko 1 osoba (PRINCIPAL)? Pytam bo po podpisie principal'a reszta rodziny ma status incomplete i nie może się podpisać. Principal podpisał i ma status completed.

Wszyscy wypelniaja swoje DS-260 i musza je podpisac. Case number jest taki sam dla wszystkich, numer paszportu kazdy ma przeciez inny. Jezeli jestes mezczyzna w odpowiednim wieku (18-25 lat) to dodatkowo musisz kliknac na link w ramce na samym dole (Selective Service System DS-xxxx (pdf)) i sciagnac tego pdfa. Inaczej nie pozwoli Ci sie podpisac.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 hours ago, mikee said:

Kiedy naciskam u kolejnej osoby sign, nic sie nie dzieje. Czy moze powinienem zaczać od dzieci, spousa i na koniec principala?

image.png.3040069f1d82c9b38b2ba31f443766bb.png

Wyjaśnione, okazało się, żę brakowało mi 1 review w tabie, a ja od razu przeskakiwałem na sam koniec. Robiłem wcześniej ale najwidoczniej nie zapisało.

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz!

Edytowane przez mikee
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, Gippax said:

A co z dziećmi,one też mają się podpisać?

Tam jest opcja na koncu "czy ktos Ci pomagal w wypelnianiu?" Afair podpisuje sie wtedy rodzic I dziecko.

7 hours ago, Gippax said:

Czy mogę wypełnić ds260 jeśli nie mam paszportu czy wyrobić nowy jak najszybciej i wtedy jak otrzmyam skaldac wniosek? 

Mozesz wybrac opcje "other travel document". To pozwoli Ci przejsc dalej w formularzu. Paszporty dzieciom wyrob ASAP. Jak je bedziesz mial otworzysz ds-260 poprzez skontaktowanie sie z KCC.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Udało się, już trochę ochłonęłam i biorę się za wypełnianie DV-260. Jestem totalnie zielona i mam pytanie. Mam ślub w sierpniu. Myślicie, ze lepiej się wstrzymać z wypełnianiem czy można potem edytować plik i donieść jakieś dokumenty żeby włączyć też męża? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, mrfotoviolin said:

Hej! Udało się, już trochę ochłonęłam i biorę się za wypełnianie DV-260. Jestem totalnie zielona i mam pytanie. Mam ślub w sierpniu. Myślicie, ze lepiej się wstrzymać z wypełnianiem czy można potem edytować plik i donieść jakieś dokumenty żeby włączyć też męża? 

Przeczytaj pierwszy post w tym wątku napisany przez @Xarthisius
===

Q: Wylosowałem(am) jako singiel, a teraz biorę ślub. Co robić?!
A: Mazel tov! Małżonka można dodać na prawie każdym etapie procesowania DV. Możliwe scenariusze:

  1. Jeżeli jeszcze nie wypełniłeś DS-260, po prostu klikasz "Add new derivative" w formularzu. 
  2. Jeżeli wysłałaś DS-260, a do interview jeszcze szmat czasu: prosisz KCC o odblokowanie DS-260 i patrzysz pkt 1.
  3. Jeżeli wysłałeś DS-260, a spodziewasz się na dniach zaproszenia do ambasady, może lepiej chwilę zaczekać i zobaczyć pkt 4.
  4. Otrzymałeś zaproszenie na rozmowę w ambasadzie. KCC nie może otworzyć Twojego DS-260, ale bez problemu zrobi to ambasada. Piszesz do nich maila i patrz pkt 1. 
  5. Istnieją jeszcze inne opcje, ale dla wlasnego zdrowia psychicznego radziłbym wybrać któryś z punktów powyżej. Więcej na ten temat: https://britsimonsays.com/marital-status-getting-married-dv-lottery-process/
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dodam do pytania @mrfotoviolin czy wysylac czy czekac na "po slubie"? To zalezy od tego jaki masz numer i tego jak sprawnie bedzie procesowany DV24. Tego drugiego sila rzeczy nie wiemy... Szczegoly tez sa na pierwszej stronie w pierwszym pytaniu ;-)

Update: Dobrym przykladem jest DV23, w ktorym kompletnie nie mialo znaczenia kiedy ludzie wysylali DS-260, bo WRW jest praktycznie na biezaco. Moznaby spokojnie i dzis wyslac DS-260 (w DV23) i zalapac sie na interview, o ile ktos jest ponizej cutoffu z VB.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...