Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

11 minutes ago, mateusz4754 said:

Dziękuję za odpowiedź :)

Byłem w USA w 2019 roku. W formularzu zaznaczyłem, że byłem i wyskoczyło pytanie:

Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security? 

Czy mam tutaj dać tak czy nie? 

Nie. Alien Registration Number nadaja posiadacza zielonej karty. Jesli wyjezdzales na zwykles wizie nie imigracyjnej to nie masz tego numeru.

 

11 minutes ago, mateusz4754 said:

Dodatkowo ubiegałem się o wizę turystyczną - rozumiem, że również muszę to wpisać w polu "Have you ever been issued a U.S. Visa? "

Będę wdzięczny za odpowiedź :) 

Ubiegales sie o wize czy wize dostales? Czytaj dokladnie pytania. Jesli nie dostales wizy to odpowiadadz NIE. Jesli otrzymales wize, to TAK.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Roelka v.2 napisał:

Nie. Alien Registration Number nadaja posiadacza zielonej karty. Jesli wyjezdzales na zwykles wizie nie imigracyjnej to nie masz tego numeru.

 

Ubiegales sie o wize czy wize dostales? Czytaj dokladnie pytania. Jesli nie dostales wizy to odpowiadadz NIE. Jesli otrzymales wize, to TAK.

Dziękuję za odpowiedź.

A jeżeli jestem po maturze, od października wybieram się na studia to czy w "Primary Occupation " powinienem dać student czy not employed? 

W polu 'In which occupation do you intend to work in the U.S.? ' powinienem dać również not employed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minutes ago, mateusz4754 said:

Dziękuję za odpowiedź.

A jeżeli jestem po maturze, od października wybieram się na studia to czy w "Primary Occupation " powinienem dać student czy not employed? 

Moze byc student. Rok szkolny sie jeszcze chyba nie skonczyl.

15 minutes ago, mateusz4754 said:

W polu 'In which occupation do you intend to work in the U.S.? ' powinienem dać również not employed?

Moze byc wymarzony zawod. Nie ma znaczenia.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My jeszcze nie sprawdziliśmy - zapomnieliśmy w ogóle, że wysłaliśmy, a żadne przypominajki nie przychodzą ;) ale wczoraj wieczorem na U2be wyskoczył mi filmik BritSimona rozkładający na czynniki pierwsze wysokie case numbery w obecnej edycji więc weszliśmy tu aby rzucić okiem czy to już.
Gratulujemy wszystkim wylosowanym i dziękujemy stałej ekipie forum za zaangażowanie i odpowiadanie co roku na te same pytania ;)
Miłego weekendu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas pierwszy etap pozytywnie, jesteśmy wybrańcami :D mam numer 31xxx także zobaczymy co los przyniesie. Z tego co widze w wątkach z poprzednich loterii to ten numer w ostatmiej loterii wlasnie teraz ma umawiane spotkania. Trzymam kciuki za Was wszystkich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej, mam takie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dla nonimigrant zniesiono szczepienia COVID-19, ale nie mogę znaleźć opcji dla GC holder. Rozumiem, że imigranci nadal muszą być zaszczepieni? Ambasada USA mówi, że podróżni do Stanów nie posiadający obywatelstwa, natomiast tam, że nonimigrant. Czy ja źle to tłumaczę?
image.thumb.png.8510c636d986047761a43877c6e2732e.png
image.thumb.png.925e3314b64f701a4bc027c925349f51.png

Edytowane przez Gippax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Roelka v.2 said:

Tak, szczepionki na Covida sa dalej obowiazkowe, tak jak i multum innych szczepien.

Under the immigration laws of the United States, a noncitizen who applies for an immigrant visa abroad, or who seeks to adjust status to that of a lawful permanent resident while in the United States, is required to receive vaccinations to prevent the following diseases:

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, Gippax said:

Hej, mam takie pytanie bo nie mogę znaleźć odpowiedzi. Dla nonimigrant zniesiono szczepienia COVID-19, ale nie mogę znaleźć opcji dla GC holder. Rozumiem, że imigranci nadal muszą być zaszczepieni? Ambasada USA mówi, że podróżni do Stanów nie posiadający obywatelstwa, natomiast tam, że nonimigrant. Czy ja źle to tłumaczę?
image.thumb.png.8510c636d986047761a43877c6e2732e.png
image.thumb.png.925e3314b64f701a4bc027c925349f51.png

Myślę, że pytanie nie jest do końca precyzyjne i Roelka je zrozumiała inaczej niż ja je rozumiem.

Ja je rozumiem, czy jako posiadacz Zielonej Karty mogę wlecieć do USA nie posiadając szczepienie na COVID. Odpowiedź jest: TAK, Przed 11 maja też posiadacze zarówno obywatelstwa jak i zielonych kart mogli latać w te i wewtę niezależnie od statusu zasczepienia.

Pamiętaj też, że właścicielem zielonej karty staniesz się nie w amabasadzie a dopiero po przylocie do USA, gdzie musisz dolecieć na wizie imigracyjnej. Na dzień dzisiejszy aby uzyskać wizę imigracyjną musisz spełnić wymagań. Są wśród nich wymagania dotyczące szczepień. Opisane są one tutaj: https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/vaccinations.html. Jak przeczytasz listę szczepień wymaganych to COVID-19 nia nich się znajduje.

Czyli jak będziesz miał zieloną kartę to nie będziesz podlegał obowiązkowi szczepień aby podróżować. Aby uzyskać zieloną kartę po wylosowaniu musisz uzyskać wizę imigracyjną i na niej polecieć do USA. Na dzisiaj aby uzyskać wizę imigracyjną do USA musisz przedstawić dowód zasczepienia na COVID-19

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mcpear Dzięki. Tak czy siak wynika z tego, że aby uzyskać GC(zostałem wylosowany, ale przede mną między innymi szczepienia) to muszę na C19 się szczepić. Największym problemem dla mnie jest fakt, że muszę zaszczepić dzieci które są moim zdaniem za małe na to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...