Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

7 minutes ago, papatron said:

na podstawie poprzednich loterii da sie mniejwiecej okreslic do kiedy mniejwiecej trzeba wyslac ds260 zeby nie bylo problemów? rozumiem jak to działa ale chodzi mi o praktyke

Nie da. Wszystko zalezy od tego jak jest prowadzony dany rok. W biezacym roku, jakbys dzis (ponad rok od momentu wylosowania) wyslal mialbys niezerowa szanse na interview we wrzesniu. W latach DV21-DV22 wyslanie 3 miesiace po wylosowaniu bywalo "za pozno".

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czytałem inne wątki i @Xarthisius pisał, że na paszportowej GC można latać przez rok. Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej jak to wygląda np. kiedy nie podomykam spraw w PL i bym chciał wrócić na kilka tyg, miesięcy. Słyszałem, że jest coś takiego jak biały paszport. Czy można go wyrobić zaraz po przylocie? Jest możliwe, abym po otrzymaniu vizy poleciał podbił GC odebrał SSN i plastik GC może zrobił prawo jazdy i wrócił do Polski na te kilka miesięcy, aby domknąć wszystkie tematy? Jak to wygląda później, czy robią problemy? Ktoś tak miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Gippax napisał:

Hej, czytałem inne wątki i @Xarthisius pisał, że na paszportowej GC można latać przez rok. Czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej jak to wygląda np. kiedy nie podomykam spraw w PL i bym chciał wrócić na kilka tyg, miesięcy. Słyszałem, że jest coś takiego jak biały paszport. Czy można go wyrobić zaraz po przylocie? Jest możliwe, abym po otrzymaniu vizy poleciał podbił GC odebrał SSN i plastik GC może zrobił prawo jazdy i wrócił do Polski na te kilka miesięcy, aby domknąć wszystkie tematy? Jak to wygląda później, czy robią problemy? Ktoś tak miał?

Biały paszport potrzebny Ci jest jeśli zamierzasz być poza USA ponad rok. 

Jest możliwe po otrzymaniu GC powrót do Polski na kilka miesięcy.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, don123 napisał:

Biały paszport potrzebny Ci jest jeśli zamierzasz być poza USA ponad rok. 

Jest możliwe po otrzymaniu GC powrót do Polski na kilka miesięcy.

I normalnie na GC mogę wtedy latać, czy mogę mieć problemy na granicy i pytania czemu pan wyleciał z USA na tak długo itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Pierwsze wazne wydarzenie w DV24: dzisiaj opublikowano pierwszy biuletyn wizowy z a) cutoffem na pazdziernik b) liczba wylosowanych: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2023/visa-bulletin-for-september-2023.html

cutoff na pazdziernik dla EU: 4500

Co do liczby wylosowanych, jest bardzo duza: ~143k (z EU ~50k). Dla przypomnienia wiz jest tylko ~55k. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, ronni37 said:

znajdę gdzieś informacje na temat ilości złożonych wniosków przez dane kraje ?

https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/immigrate/diversity-visa-program-entry/diversity-visa-program-statistics.html

Akurat w ciagu najblizszych miesiecy powinni opublikowac dane za ostatnie 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 8.08.2023 o 19:35, Xarthisius napisał:

Pierwsze wazne wydarzenie w DV24: dzisiaj opublikowano pierwszy biuletyn wizowy z a) cutoffem na pazdziernik b) liczba wylosowanych: https://travel.state.gov/content/travel/en/legal/visa-law0/visa-bulletin/2023/visa-bulletin-for-september-2023.html

cutoff na pazdziernik dla EU: 4500

Co do liczby wylosowanych, jest bardzo duza: ~143k (z EU ~50k). Dla przypomnienia wiz jest tylko ~55k. 

Czy zostały już wysłane jakieś zaproszenia na spotkanie do ambasady? Oczywiście na loterię 2024? Czy ktoś coś wie może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, AABB said:

Czy zostały już wysłane jakieś zaproszenia na spotkanie do ambasady? Oczywiście na loterię 2024? Czy ktoś coś wie może?

Yup, ludzie pisali, ze dostali zaproszenia 1-2 dni po wyjsciu ostatniego biuletynu wizowego. Zobacz np. https://britsimonsays.com/2nls-starting-to-be-sent-for-dv2024/

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...