Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

8 minutes ago, zbone said:

Witam.  1. Czy przed wizytą w Ambasadzie muszę podać adres w USA, na który zostanie przesłana zielona karta?. 2. Po jakim okresie od wjazdu do USA zostanie dostarczona zielona karta na wskazany adres?. 3. Czy mogę wcześniej wrócić do kraju, przed otrzymaniem zielonej karty w USA i 4. jaki okres mogę przebywać w Polsce, aby nie utracić statutu rezydenta?

  1. Adres ten musiales podac juz przy zlozeniu DS-260. Mozesz go jeszcze zmienic w a) ambasadzie podczas interview, b) przy pierwszym przekraczaniu granicy US z wiza
  2. Od 2-3 tygodni do nawet 6 miesiecy, ale raczej szybciej niz pozniej.
  3. Tak. Podstemplowana wiza imigracyjna sluzy jako "zielona karta" przez rok od daty stempla.
  4. 6 miesiecy bez problemu; do roku pod pewnymi warunkami; przez 2 lata po wczesniejszym wyrobieniu tzw. re-entry permit.
Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, krakersiiik napisał:

Czy byliście zaszczepieni na covid przed rozmowa w ambasadzie? ☺️

Witam. Podpinam się pod pytanie. Czy na covid trzeba już być zaszczepionym na wizycie lekarskiej, czy szczepią na miejscu?;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.09.2023 o 20:46, Xarthisius napisał:
  1. Z tego co widze od 12 maja 2023 juz mozna przyjac pierwszy shot, tak samo jak inne szczepionki, as needed w trakcie badania https://www.cdc.gov/immigrantrefugeehealth/civil-surgeons/vaccinations.html#covid-19-vaccination

Odpowiedź ze strony 8 tego wątku ;)

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 14:10, AABB napisał:

Witam. Podpinam się pod pytanie. Czy na covid trzeba już być zaszczepionym na wizycie lekarskiej, czy szczepią na miejscu?;)

Zaszczepiłem się w zeszłym tygodniu, są zapisy w przychodniach i czas oczekiwania w moim przypadku około miesiąca. Nie dają żadnego potwierdzenia jak kiedyś, podobno po nr PESEL każdy lekarz może sprawdzić w ich wewnętrznej bazie kto jest szczepiony. Również miało być info w aplikacji mObywatel ale na chwilę obecną brak. Teoretycznie później na wizycie mogą sprawdzić w tym swoim systemie ale i tak poprosiłem nawet odręcznie pisany jakiś papierek z pieczątka, z moimi danymi i jaka szczepionka, że to mam ;)

  • Dziękuję! 1
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...