Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

1 hour ago, krakersiiik said:

Otrzymałam maila z ambasady  z ustalonym terminem spotkania. Rozumiem, że teraz muszę zalogować się na stronie https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas i wejść w zakładkę new application/ schedule appointment w celu potwierdzenia terminu? 

Nie tyle potwierdzic termin (ustraveldocs pewnie nawet nie bedzie widzial tego interview), co zalozyc konto zeby podac sposob odbioru paszportow. Tu dokladnie: https://portal.ustraveldocs.com/?language=English&country=Poland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2024 o 17:27, Xarthisius napisał:

Nie tyle potwierdzic termin (ustraveldocs pewnie nawet nie bedzie widzial tego interview), co zalozyc konto zeby podac sposob odbioru paszportow. Tu dokladnie: https://portal.ustraveldocs.com/?language=English&country=Poland

Dziękuję za odpowiedź, faktycznie znalazłam miejsce, w którym należy uzupełnić dane do paszportu. Jednak mam nadal problem, ponieważ wyskakuje komunikat "błędna data" - format daty się zgadza i nie wiem w czym tkwi problem... Czy ktoś może miał taki sam problem?

W poniższym formularzu znajduje się okienko "Priority date", jednak nie wiem co ono oznacza oraz jest bez gwiazdki więc pozostawiłam je puste. Być może w tym tkwi problem, tylko czy ktoś w Was wie o jaką datę tu chodzi?

Beztytuu.jpg.a30df35ab44105e66c5751842674adcc.jpgle

Beztytuu1.jpg.a4a4916cb4afe7262e997f3ea9d857d3.jpg

Edytowane przez krakersiiik
uzueplnienie danych
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minutes ago, krakersiiik said:

W poniższym formularzu znajduje się okienko "Priority date", jednak nie wiem co ono oznacza oraz jest bez gwiazdki więc pozostawiłam je puste. Być może w tym tkwi problem, tylko czy ktoś w Was wie o jaką datę tu chodzi?

Dla DV priority date jest bez znaczenia. Mozesz wpisac pierszy dzien miesiaca kiedy Twoj numer stal sie current (1 luty?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 hours ago, GoBackToYourCountry said:

It's me again:) Would it be sufficient to provide a copy of the statement from Revolut (mobile banking app) or a statement showing proof of funds on that day?  (Excluding the one of the last 3 months)

In order to show that you are not going to become public charge? It's better than nothing, but as a rule of thumb don't show things like that, unless explicitly asked.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Czy przed wizytą w Ambasadzie muszę podać adres w USA, na który zostanie przesłana zielona karta?. Po jakim okresie od wjazdu do USA zostanie dostarczona zielona karta na wskazany adres?. Czy mogę wcześniej wrócić do kraju, przed otrzymaniem zielonej karty w USA i jaki okres mogę przebywać w Polsce, aby nie utracić statutu rezydenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...