Skocz do zawartości

DV 2024 - wątek dla osób które wygrały GC i mają pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam jeszcze parę pytań odnośnie wniosku DS-260. Byłby ktoś uprzejmy mi odpowiedzieć?

1. we wniosku mamy do zaznaczenia szkołę: DEGREE, DIPLOMA, OR CERTIFICATE RECEIVED (Co tam trzeba wpisać - dodam, że ukończyłem liceum i mam maturę.
2. Co jeśli wpisuję historię pracodawców ale nie mam niektórych umów i nie jestem w stanie określić dat co do dnia? - pominąć?
3. Present address - co jeżeli adres zameldowania obecny jest inny niż zamieszkania
4. Czy w state/province wpisujemy województwa typu Lodz Voivodeship, Masovian Voivodeship, Greater Poland?
5. Adres pracodawcy we wniosku DS-260. Jest to adres pod którym jest zarejestrowana firma czy adres miejsca pracy?
6. We wniosku DS-260 podczas uzupełniania pracodawców trzeba wpisać numer telefonu do pracodawcy. Jeśli go nie ma na umowie to można wziąć z internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Matura to High School Diploma - czyli "Diploma"
2. Pracodawców nie pomijaj - daty podaj na ile pamiętasz
3. Pytają o adres zamieszkania
4. Ja w tych formach zaznaczałem "Does not apply" - wg mnie województwo nie jestem ani stanem ani prowincją - wiem że są tacy co wpisują tak jak ty napisałeś w przykładzie, ale niekoniecznie tłumacząc: pisząc WIELKOPOLSKIE, MAZOWIECKIE itp. Wydaje mi się że oba podejścia są poprawne
5. Adres, gdzie zarejestrowana jest firma
6. Można go wziąć z internetu

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie techniczne, numer mam wysoki 5XXXX, więc podejrzewam że do niego nie dobija ale, mimo wszystko chcemy z żoną DS wypełnić i wysłać. Dopiero teraz się dowiedziałem, że wysyłka DS może utrudnić otrzymanie wizy turystycznej, co przy tak wysokim numerze jest ryzykowne. Tylko że u mnie sytuacja idzie dalej, bo ja już DS260 wysyłałem w 2019 roku, przez pandemie mój numer nie został podjęty. Więc do pytania, moje wysłanie DS teraz, już i tak nie pogorszy mojej sytuacji w staraniu się o inna wizę (czy to turystyczna czy biznesowa) bo i tak już ten DS kiedyś wysłałem? 

 

Warto też dodać że byłem 3 krotnie w USA więc historie mam czysta, 2x ma B1 i 1x na J1. Właśnie mi się kończy B1, która chciałem odnowić stąd moje pytanie. 

Edytowane przez Duba91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Xarthisius napisał:

Nie. Jedyne pole gdzie mozesz pisac polskie znaki to name in native alphabet. Formularz bedzie zreszta krzyczal.

Dziękuję za odpowiedź :)

Byłem w USA w 2019 roku. W formularzu zaznaczyłem, że byłem i wyskoczyło pytanie:

Were you issued an Alien Registration Number by the Department of Homeland Security? 

Czy mam tutaj dać tak czy nie? 

Dodatkowo ubiegałem się o wizę turystyczną - rozumiem, że również muszę to wpisać w polu "Have you ever been issued a U.S. Visa? "

Będę wdzięczny za odpowiedź :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jestem po maturze, od października wybieram się na studia to czy w "Primary Occupation " powinienem dać student czy not employed? 

W polu 'In which occupation do you intend to work in the U.S.? ' powinienem dać również not employed?

 

Edytowane przez mateusz4754
dodanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...