Skocz do zawartości

Marzenie o emigracji


Axon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, marzy mi się wyjazd do USA, Kanady lub Australii na stałe.

-Wiek 25 lat, brak wykształcenia tylko gimnazjum, angielski na bardzo dobrym poziomie, skończony kurs na kasę fiskalną. Brak prawo jazdy. Pracowałem w lidlu, mcdonalds, na budowie, w ochronie (takie prace typowo dla ludzi bez wykształcenia)

-Czytam o tym wszystkim i z moich wniosków wynika że do USA i Australii jest ciężko bo muszę mieć zieloną kartę albo wize (tą na 90dni) i się ożenić a jak jest z Kanadą?

-Powiedzmy że załatwiłem formalności ale jak to wszystko wygląda, wysiadam z samolotu i gdzie iść? Chodzić po marketach i mcdonaldach itd i pytać? Gdzie spać? W lesie zakładając że mam hamak ze sobą + plecak z drobnymi przyborami i ileś tam odłożonej gotówki więc na jedzenie będzie. Na pewno łatwiej by było mieć tam znajomego ale nie mam nikogo.

-Zastanawiam się czy się w to wogóle bawić, chcę przeżyć przygodę, zacząć nowe życie, potrzebuję jakich kolwiek rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to wyglada z Kanada czy Australia, ale w przypadku USA, twoje jedyna mozliwosc wyjazdu to BYLABY loteria wizowa. Ale brak wyksztalcenia cie dyskwalifikuje. Wiza pracownicza ciebie nie dotyczy. Moze wiza malzenska, jesli znajdziesz obywatelke USA, ktora by sie w tobie zakochala. :p

7 hours ago, Axon said:

zmy że załatwiłem formalności ale jak to wszystko wygląda, wysiadam z samolotu i gdzie iść? Chodzić po marketach i mcdonaldach itd i pytać? Gdzie spać? W lesie zakładając że mam hamak ze sobą + plecak z drobnymi przyborami i ileś tam odłożonej gotówki więc na jedzenie będzie. Na pewno łatwiej by było mieć tam znajomego ale nie mam nikogo.

 

Ee? Nikt cie na lotnisku nie przywita. Wysiadasz z samolotu i jestes zdany na siebie. Zakladajac, ze masz odlozona kase - zatrzymujesz sie w hotelu albo AirBnB w miedzy czasie szukasz prace. Rozkladasz sie po rynku nieruchomosci i wynajmujesz mieszkanie/pokoj. No i zycie bedzie sie toczyc... tylko, ze na wyplacie z fast food, ktore placa zazwyczaj minimalne stawki bez benefitow (czyli sam musisz sobie zaplacic ubezpieczenie zdrowotne) raczej gory gotowki nie zarobisz. Mieszkajac w duzym miescie, mozesz dac rade zyc bez samochodu, ale wszedzie indziej musialabys tez miec samochod i prawo jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Axon said:

-Zastanawiam się czy się w to wogóle bawić, chcę przeżyć przygodę, zacząć nowe życie, potrzebuję jakich kolwiek rad.

Mozesz sie bawic.... to i tak trwa dlugo wiec czasu sporo masz na przygotowanie sie do emigracji. W miedyczasie zaplanuj wyjazd turystyczny, zeby zobaczyc jak sprawy wygladaja przynajmniej powierzchownie na miejscu. Moze pomysl o pracy w banku miedzynarodowym, praca ktora dalaby ci troche profesjonalnego doswiadczenia. Pomysl o Irlandii. Australia ma szalenie restrykcyjne prawa imigracyjne, super trudno sie zalapac bez wyzszego wyksztalcenia + dobrego doswiadczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, katlia napisał:

Moze pomysl o pracy w banku miedzynarodowym, praca ktora dalaby ci troche profesjonalnego doswiadczenia.

W jakim banku? Chlopak ma zaledwie gimnazjum. Lepiej niech do szkoly pojdzie bo do konca zycia przy miotle i lopacie pozostanie.

  • Upvote 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Usa oprocz loterii wizowej masz szanse sponsorowac sie przez pracodawce ale jest to kosztowny i aktualnie dlugi proces. Z wymienionych panstw najprosciej wyjechac jest do Kanady. W twoim wieku najłatwiejszym sposobem jest wiza IEC. Jest to wiza z otwartym work permit ale tylko roczna wiec masz malo czasu na znalezienie opcji ktora pozwoli ci osiagnac PR. Inna droga jest wiza LMIA ktora jest juz 2 letnia lecz z zamknietym work permit co wiaze sie z wieloma niuansami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, Roelka v.2 said:

Bez doświadczenia ani wykształcenia raczej nie ma szans na wize pracownicza....

Do zbierania truskawek, albo pracowania w hotelu wyksztalcenie raczej jest malo przydatne. Taka wiza H2a tez jest wiza pracownicza. Nie znam sie na kanadyjskich wizach, ale na pierwszy rzut oka to o czym pisze @ciucma102 to jest cos pomiedzy J1 a H2a/b. Pracowac mozna nawet na zmywaku w ramach "przygody". Dostaje sie kanadyjski odpowiednik EAD i mozna sobie szukac pracy. Trzeba miec ubezpieczenie i jakies bazowe srodki na utrzymanie. Fajna rzecz.

Edytowane przez Xarthisius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Roelka v.2 said:

Bez doświadczenia ani wykształcenia raczej nie ma szans na wize pracownicza....

Podobno przemysł mody w USA ma mocne ssanie na modelki i modeli z zagranicy. Może OP, jeśli jest odpowiednio obdarzony urodą i wdziękiem, to mógłby się załapać na taką wizę pracowniczą.

Edytowane przez Tirowiec1312
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...