Skocz do zawartości

Praca/oszczędności w USA


maniek93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o wypowiedz użytkowników którzy przebywają na terenie USA (głównie NY) jak wyglądają zarobki osoby która nie posiada jakiegoś specjalnego wykształcenia. Chodzi o byle jaką robotę i czy jestem w stanie zarobić i odłożyć pieniądze licząc że mieszkam na własny rachunek czyli wynajem jakiegoś pokoju + żywność. Chcę zarobić kasę na budowę domu w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, andyopole napisał:

Single. Bez specjalnego wysilku odkladam $20k rocznie. Nie odmawiam sobie niczego.  :D

a jaką masz pracę? pracujesz u Obywatela USA czy u Polaka? w jakim mieście sobie żyjesz ? bo wyczytałem że koszt wynajmu pokoju w NY to koszt  2000$ miesięcznie wiadomo zależy od dzielnicy ale obecnie koszty utrzymania są na bardzo wysokim poziomie 

Edytowane przez maniek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, maniek93 said:

Chcę zarobić kasę na budowę domu w Polsce. 

A to nie lepiej wyjechać na saksy do Niemiec? Moja ciotka zajmuje się tam teraz dwojgiem staruszków i jest szczęśliwa bardziej niż kiedykolwiek do tej pory w Polsce. USA już od dłuższego czasu nie nadaje się jako kraj gdzie można sobie "zarobić kasę na budowę domu". Biedna osoba po wyjeździe tam tylko jeszcze bardziej zbiednieje.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maniek93 napisał:

a jaką masz pracę? pracujesz u Obywatela USA czy u Polaka? w jakim mieście sobie żyjesz ? bo wyczytałem że koszt wynajmu pokoju w NY to koszt  2000$ miesięcznie wiadomo zależy od dzielnicy ale obecnie koszty utrzymania są na bardzo wysokim poziomie 

Pracuje u kogos kto byl moim kumplem (ma trzy paszporty) a potem stal sie moim szefem. A tak w ogole przyszedlem do niego na dwa tygodnie, leci 14 rok.  :(

Jak sie chce miec nowojorski adres to musi kosztowac. Na pokoj mnie nie stac, kupilem dom.  :D

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to gdzie by najlepiej było wyjechać żeby zarobić kasę i odłożyć, w Polsce zarabiam 4800 zł na miesiąc. Chciałem wyjechać żeby odłożyć grosza na swój własny kąt. Właśnie kiedyś kierunek USA gwarantował że osoby wyjeżdzające bez języka, wykształcenia osiągnęły sukces i byli w stanie odłożyć parę dolarów a nie żyć z miesiąca na miesiąc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, andyopole napisał:

No ale jak chcesz pracowac? Masz odpowiednia wize?

Praca na czarno, podczas nielegalnego pobytu jest nie tylko bez sensu ale takze zlamaniem prawa.

jeżeli chodzi o mnie to posiadam obywatelstwo i tylko to po prostu zastanawiamy się gdzie wyjechać by odłożyć pieniądze z żoną 

Edytowane przez maniek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak poczytasz troche wypowiedzi Amerykanow to generalnie wielu z nich nie stac nawet na wyprowadzke od rodzicow a juz nie mówiąc o tym zeby odkladac kase na bok. :p @andyopole nie wiem jaka masz prace i ile zarabiasz ale watpie zeby to byla taka sama sytuacja co osoby ktora dopiero co przyjedzie do US i bedzie zarabiac min pensje pracujac w fast foodzie czy podobnym miejscu gdzie nie wymagaja doswiadczenia ani wyksztalcenia. Rozumiem tez ze napisales ze nie znasz angielskiego? Bez tego tez nie bardzo wiem co chcesz robic... kokosow raczej nie zarobisz.

  • Dziękuję! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...